poniedziałek, 08 marca 2021 r.
Wiadomości z tagiem Huawei
Długie ręce Waszyngtonu. Huawei ma kłopoty na własnym rynku

07.03.2021 11:10
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Huawei
źródło: https:
Zakazy wprowadzane przez amerykańską administrację związane z dostarczaniem komponentów Huawei mocno uderzyły w koncern, który stracił swoją dominującą pozycję w Chinach.

Czytaj więcej »

Google Pixel 5a może się pojawić 11 czerwca

07.03.2021 3:48
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Zgodnie z najnowszymi doniesieniami już jedenastego czerwca oficjalnie zadebiutuje nowy smartfon Google. Najprawdopodobniej będzie to Google Pixel 5a.Google jest co prawda firmą rozwijającą najpopularniejszy mobilny system operacyjny, jednak w kategorii producentów sprzętu jego udział w rynku jest pomijalny. Smartfony z serii Pixel są liczącym się graczem na terenie USA i... tylko tam. Nie znaczy to, że w Europie czy Azji nie można ich kupić, jednak Google znajduje się w tej mobilnej lidze co Sony, Nokia i HTC, a nie Apple, Samsung, Huawei i Xiaomi. Niedługo jednak zadebiutuje kolejny smartfon amerykańskiej firmy. Jon Prosser donosi, że stanie się to jedenastego czerwca. Przyznał on jednak, że nie wie, który model na pewno to będzie. Najprawdopodobniej będzie to jednak średniopółkowy Google Pixel 5a.  Składany Pixel zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami ma się bowiem pojawić dopiero w czwartym kwartale. Nie pasuje też Pixel 6, bo jego standardową porą jest czerwiec. Google Pixel 3a pojawił się jednak w maju 2019, a Google Pixel 4a - miał się pojawić w maju 2020. Wszystko zmieniła jednak sytuacja na świecie i premiera odbyła się w sierpniu. Czerwcowy debiut Pixela 5a bardzo dobrze do tego pasuje.  Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Samsung Galaxy S10 Lite dostaje One UI 3.1

07.03.2021 3:03
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Kolejny telefon koreańskiego Samsunga otrzymuje aktualizację nakładki One UI. Tym razem wersję 3.1 dostaje Samsung Galaxy S10 Lite.Tak naprawdę niewielu użytkowników smartfonów z Androidem nie korzysta z nakładek producentów. Samsung ze swoim One UI, Huawei z EMUI, Xiaomi z MIUI, Oppo z ColorOS...  Niewiele firm opiera się pokusie, by spróbować udoskonalić Androida na własną modłę. Niedawno największy producent smartfonów na świecie uaktualnił One UI do wersji 3.1 w następujących urządzeniach: Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Galaxy Note10 Lite oraz Samsung Galaxy M51. Teraz przyszła kolej na Samsunga Galaxy S10 Lite. Uaktualnienie nosi numer G770FXXU4EUBA i zawiera również marcowe poprawki bezpieczeństwa. Aktualizacja już trafiła na Stary Kontynent - tym razem pierwsza była Hiszpania. Niestety, uaktualnienie nie dotyczy obsługi funkcji DeX. Telefon ma układ Snapdragon 855, wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala i akumulator o pojemności 4500 mAh. Użytkownicy mają do dyspozycji 6 lub 8 GB RAM oraz 128 lub 512 GB pamięci wbudowanej. Potrójny aparat główny ma sensory 48 Mpix + 12 Mpix + 5 Mpix, a pojedynczy przedni to 32 Mpix. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Counterpoint: W 4Q2020 Apple miał 40% globalnego rynku smartwatchy

05.03.2021 20:48
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W 2020 roku globalny rynek smartfonów urósł o 1,5% w stosunku do 2019 roku. W samym czwartym kwartale nastąpił niewielki spadek, ale okres ten stał zdecydowanie pod znakiem firmy Apple i jej inteligentnych zegarków.Rynek smartwatchy w 4Q2020 W czwartym kwartale ubiegłego roku na światowe rynki trafiło 12,9 miliona sztuk smartwatchy firmy Apple, głównie modeli Watch Series 6 i SE, co stanowiło 40% całego rynku. To o 6 p.% więcej niż rok wcześniej. Również Samsung nieco urósł, za co odpowiada wprowadzony ostatnio Galaxy Watch3, ale tylko o 1 p.%, do 10% udziału w rynku. Między liderem rynku inteligentnych zegarków oraz jego konkurentami wciąż jest więc przepaść. Zobacz:  Zobacz:  Na kolejnych miejscach znalazły się zegarki firm Huawei (8% rynku), Fitbit (7%) i BBK (6%). Z danych firmy Counterpoint Research wynika, że w ostatnim kwartale 2020 roku wzrósł udział najdroższych smart zegarków, kosztujących ponad 300 dolarów (1152 zł). Stanowiły one łącznie 44% rynku, o 8 p.% więcej niż rok wcześniej. Bez zmian pozostał udział zegarków najtańszych, kosztujących do 100 dolarów (384 zł) - ich udział w rynku stanowił ponownie 17%. Szczegóły na poniższej grafice. Rynek smartwatchy w 2020 roku W całym 2020 roku na globalny rynek najwięcej trafiło również zegarków Apple Watch. Było ich 33,9 mln, o 19% więcej niż w 2019 roku. Jeszcze więcej zyskały produkty firmy Huawei, bo aż 26%, osiągając poziom 11,1 mln sztuk. Zegarki Samsunga cieszyły się 1% mniejszym powodzeniem w ujęciu rocznym - trafiło ich do sprzedaży 9,1 mln. Producent Dostawy w milionach sztuk Zmiana rok do roku 2019 2020 Apple 28,4 33,9 +19% Huawei 8,7 11,1 +26% Samsung 9,1 9,1 -1% BBK 7,2 6,6 -9% Fitbit 6,2 5,9 -4% Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Oppo detronizuje Huawei. Według Counterpoint to największy producent smartfonów w Chinach

05.03.2021 15:32
5 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Nie kończą się kłopoty firmy Huawei. Na rynku smartfonów producent stracił najwyższą pozycję w swoim własnym kraju – w Chinach. Wyprzedziła go firma Oppo.Mimo sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych oraz związanych z tym spadków sprzedaży na globalnych rynkach, w Chinach Huawei trzymał się mocno. W dużej mierze wynikało to z chęci wsparcia rodzimej firmy przez Chińczyków, inna jest też specyfika tamtejszego rynku, gdzie brak usług Google’a nie ma wielkiego znaczenia. Zobacz:  Dzięki temu Huawei zakończył rok 2020 na pierwszym miejscu wśród producentów smartfonów. Jak jednak podaje Counterpoint, sytuacja zmieniła się w styczniu. Na najwyższą pozycję na podium wysunęła się firma Oppo, która ma 21% udziałów na chińskim rynku. Drugie miejsce też nie należy do Huawei – zajęła je firma Vivo, czyli marka należąca do tej samej grupy, co Oppo – BBK Electronics. Jej udziały wyniosły w styczniu 20%. Dopiero na trzeciej pozycji uplasował się Huawei, ale i tym miejscem musiał się podzielić z Apple i Xiaomi – wszystkie trzy firmy mają równy udział 16%. Zobacz:  To gigantyczny spadek – jeszcze w drugim kwartale 2020 roku Huawei miał aż 46% rynku smartfonów w Chinach. Był to zresztą najlepszy wynik firmy w ciągu poprzednich dwóch lat. Wydawałoby się, że z takim zapasem zaufania klientów firma dłużej utrzyma wysoką pozycją, ale już w czwartym kwartale wielkość sprzedaży tego producenta zmniejszyła się do 30%. Częściowo wpływ miała na to sprzedaż marki Honor, która była liczona łącznie z Huaweiem, jednak główną przyczyną był malejący wolumen dostaw smartfonów z najwyższej półki. Chińczycy zapewne wciąż chętnie by kupowali topowe modele Huaweia, ale ograniczenia ze strony amerykańskich dostawców przyczyniły się do malejącej produkcji firmy.    Skorzystała na tym lokalna konkurencja. W styczniu Oppo zwiększyło sprzedaż o 33% w ujęciu miesięcznym i 26% w ciągu całego roku.  Co ciekawe, Oppo w grudniu 2020 r. znajdowało się na trzeciej pozycji pod względem sprzedaży w Chinach – za Vivo. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Huawei ma najwięcej patentów 5G

05.03.2021 0:36
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Huawei jest najważniejszym graczem w światowym sektorze 5G. Potwierdzają to tez patenty z tej dziedziny. Ericsson dla odmiany nie załapał się nawet do pierwszej piątki.Huawei jest największym producentem sprzętu 5G, który byłby jeszcze większy, gdyby nie sankcje motywowane polityką zagraniczną USA.  Jak jednak wygląda sprawa w kwestii badań i rozwoju? Okazuje się, że chińska firma ma najwięcej patentów w dziedzinie 5G. Tak przynajmniej wynika z raportu IPlystic na podstawie danych z Europy. Jak wynika z danych Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych Huawei odpowiada za 15,39% patentów. Na drugim miejscu znajduje się amerykański Qualcomm z 11,24%. Na trzecim stopniu podium jest chiński ZTE, który odpowiada za 9,81% całości. W pierwszej piątce są jeszcze takie firmy jak Samsung oraz Nokia. Koreańczycy mogą pochwalić się wynikiem 9,67%, natomiast Nokia 9,01%. Dopiero na siódmej pozycji jest szwedzki Ericsson. Finów i Szwedów rozdziela koreański LG. To kolejne zestawienie związane z patentami, gdzie Huawei zajmuje pierwszą pozycję. Tak samo jest też bowiem w przypadku Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. Tam na kolejnych stopniach podium są inne chińskie firmy: BOE oraz Oppo. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Huawei chce walczyć z Google Gmail i tworzy pocztę Petal Mail. Powstaje również waluta Petals

04.03.2021 16:35
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Google, Huawei
źródło: https:
Huawei przeżywa ciężki okres w branży smartfonów, a świetne urządzenia nie cieszą się zainteresowaniem klientów głównie ze względu na brak usług Google i obawy związane z aktualizacjami systemu. Sankcje USA... Pełna wersja strony

Czytaj więcej »

Eksperyment z 5G: Samsung osiągnął prędkość ponad 5 Gb/s

04.03.2021 8:32
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Możliwe, że padł rekord prędkości przesyłania danych w sieci 5G. Samsungowi udało się przekroczyć 5 Gb/s.Dokładnie Samsung przesłał dane z prędkością 5,23 Gb/s w swojej eksperymentalnej sieci 5G. Transmisja odbywała się oczywiście do jednego klienta sieci. W eksperymencie był to  – model z wysokiej półki, ale wcale nie najnowszy. Seria S20 debiutowała na początku 2020 roku i ma już swoje na karku. Eksperyment wykorzystywał łączność radiową w standardzie E-UTRAN (EN-DC). To standard, który pozwoli operatorom wykorzystywać sieci 4G, by podnieść prędkości w sieci 5G. Ponadto taka sieć pozwala na łączenie kanałów w różnych pasmach częstotliwości, by uzyskać jak najszerszy „multikanał” do przesyłania danych. Samsung połączył kanał o szerokości 800 MHz z zakresu fal milimetrowych (mmWave) z 40 MHz z zakresu używanego przez 4G. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że 5,23 Gb/s to prędkość osiągnięta w laboratorium, prawdopodobnie bez przeszkód terenowych i gdy klient się nie poruszał. To doskonała wiadomość dla rozwoju sieci bezprzewodowych, ale użytkownicy jeszcze długo nie będą mogli liczyć na tak zawrotne prędkości. Zobacz:  Zobacz:  Konkurencja oczywiście nie śpi. Huawei i kilka telekomów założył nowe laboratorium, które będzie badało, jak można ulepszyć network slicing. To technika dzielenia fizycznej sieci na różne logiczne podsieci o różnych zastosowaniach. W efekcie każdy „plaster” zajmuje się innym zadaniem, wiele z nich może działać równolegle, co bardzo korzystnie wpłynie na opóźnienia. Nowe laboratorium 5GSA XuanYuan będzie pracować w Szanghaju.

Czytaj więcej »

Nowe telewizory Huawei Smart Screen 25 marca

04.03.2021 1:40
8 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Jeszcze w tym miesiącu Huawei zaprezentuje swoje nowe telewizory. Chińska firma szykuje odświeżenie swojej serii Smart Screen.Huawei wytracił impet w segmencie smartfonów, jednak coraz prężniej działa na innych rynkach. Ostatnio firma weszła na do sektora górnictwa, rolnictwa, monitorów, komputerów stacjonarnych, a niedługo będą i samochody. Jednocześnie więcej uwagi otrzymują produkty elektroniczne inne niż smartfony. W tej grupie obok elektroniki noszonej, tabletów i laptopów są też telewizory. Na samym początku systemem HarmonyOS działał przecież właśnie na jednym z telewizorów Smart Screen. Już 25 marca chiński producent zaprezentuje swoje kolejne modele telewizorów. Wieści z Chin mówią, że Huawei szykuje nowe propozycje w każdym ze szczebli cenowych. Dotyczyć to będzie zatem zarówno flagowej serii S, jak i bardziej budżetowych X oraz V. Seria S obecnie składa się z trzech telewizorów S (55 cali, 65 cali i 75 cali) oraz dwóch S Pro - 65 i 75 cali. Wszystkie trzy poziomy cenowe mają naprawdę mocno wyróżniać się na tle swoich poprzedników. Poza sprzętem mamy też zobaczyć tajemnicze całkowicie nowe funkcje. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Tydzień Kobiet na huawei.pl: promocje na sprzęt i kody na przejazdy Bolt

02.03.2021 17:09
7 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Zbliża się Dnia Kobiet, a zarazem kolejna okazja na promocje i super oferty. Już teraz swoje propozycje przedstawił Huawei, ogłaszając nie dzień, a Tydzień Kobiet. A podczas niego wybrane smartfony, laptopy, smartwatche, bezprzewodowe słuchawki i tablety można dostać w nowych cenach lub w zestawach.Dzień Kobiet na huawei.pl to między innymi okazja do zakupu laptopa w zestawie z routerem Huawei AX3 Dual-Core, bezprzewodową myszką Bluetooth i plecakiem. Oferta obejmuje następujące modele laptopów: Huawei MateBook 14 w rekomendowanej cenie 4048 zł, Huawei MateBook D 15 2019 za 2848 zł oraz Huawei MateBook D 14 – w wersji z Ryzen 7 za 3248 zł oraz w wersji z Ryzen 5 za 3048 zł.  Zobacz:  W ofercie znalazły się również dwa smartfony z flagowej serii P30 – Huawei P30 Pro można kupić za 2099 zł, a Huawei P30 lite proponowany jest w cenie 899 zł.  Huawei proponuje także sportowe smartwatche analizujące zdrowie, sen oraz ułatwiające codzienne treningi. W ofercie dostępne są dwa modele: Huawei Watch GT 2 (42 mm) w kolorze białym za 599 zł oraz Huawei Watch GT Active, który na huawei.pl można kupić z inteligentną wagą Huawei Smart Scale za 468 zł. Sportowy zestaw dopełnią bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją szumów Huawei FreeBuds Pro, które dostępne są za 599 zł. Oferta obowiązuje od 2 do 8 marca lub do wyczerpania zapasów w sklepie internetowym huawei.pl. Szczegóły znajdują się na stronie sklepu. Produkty Huawei w ofercie na Dzień Kobiet będzie można kupić również w sklepach partnerów. Oferta może różnić się w zależności od sklepu.  10 zł na przejazd w aplikacji Bolt Pierwsze 1000 osób, które kupią na huawei.pl produkt objęty ofertą, otrzymają kod o wartości 10 zł do wykorzystania na przejazd w aplikacji Bolt. Kody zostaną rozesłane na adres e-mail w ciągu 3 dni od daty złożenia zamówienia i będzie można je zrealizować do 31 marca 2021 roku.  Zobacz:  Pełna lista produktów objętych promocją na huawei.pl Smartfon Huawei P30 lite: 899 zł Smartfon Huawei P30 Pro: 2099 zł Laptop Huawei MateBook 14 + router Huawei AX3 Dual-Core + bezprzewodowa myszka + plecak: 4048 zł Laptop Huawei MateBook D 15 2019 + router Huawei AX3 Dual-Core + bezprzewodowa myszka + plecak: 2848 zł Laptop Huawei MateBook D 14 2019 (Ryzen 7) + router Huawei AX3 Dual-Core + bezprzewodowa myszka + plecak: 3248 zł Laptop Huawei MateBook D 14 2019 (Ryzen 5) + router Huawei AX3 Dual-Core + bezprzewodowa myszka + plecak: 3048 zł Smartwatch Huawei Watch GT 2 (42 mm) biały: 599 zł Smartwatch Huawei Watch GT Active + waga Huawei Smart Scale: 468 zł Słuchawki Huawei FreeBuds Pro: 599 zł Tablet Huawei MediaPad T3 10 WiFi 2+32 GB: 569 zł Tablet Huawei MediaPad T5 10: 699 zł Tablet Huawei MatePad: 1299 zł Tablet Huawei MatePad T10s: 599 zł Tablet MatePad T10: 499 zł Zobacz;  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Upolitycznienie rozwoju 5G może mieć poważne międzynarodowe reperkusje – ostrzegają europosłowie

02.03.2021 10:04
6 wyświetleń
0 komentarzy
Gdy polityka przeszkadza w uczciwej konkurencji, nigdy nie kończy się to dobrze. Wiedzą to niektórzy europosłowie, zaniepokojeni działaniami między innymi Polski i Szwecji, które planują wykluczyć Huaweia i inne chińskie firmy technologiczne z wdrażania sieci 5G.Grupa europosłów wystosowała oficjalny list do unijnej komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager, komisarza ds. rynku wewnętrznego Thierry’ego Bretona oraz wiceszefa Komisji Europejskiej i komisarza ds. handlu Valdisa Dombrovskisa. Politycy podnoszą w nim, że wykluczenie zagranicznego dostawcy z Unii Europejskiej na podstawie kraju pochodzenia jest dla całego świata złym komunikatem: UE nie jest godnym zaufania partnerem i nie jest bezpiecznym środowiskiem inwestycyjnym. Ten problem dotyka kwestii konkurencyjności, która zasługuje na poważne traktowanie. KE jest odpowiedzialna za monitorowanie sytuacji i podejmowanie wszelkich niezbędnych działań zapewniających przestrzeganie prawa UE. Naszym obowiązkiem jest podkreślenie istoty tych obaw. – napisał Fulvio Martusciello, włoski europoseł z partii EPP, w komentarzu przesłanym agencji Newseria Biznes Zobacz:  Zobacz:  Europosłowie z Włoch i Rumunii, zaniepokojeni działaniami między innymi Polski oraz Szwecji, podkreślają w liście, że geopolityka nie powinna przeszkadzać w uczciwej konkurencji na rynku UE, zwłaszcza w tak istotnym temacie jak technologia 5G. Unia Europejska jest związana wieloma porozumieniami prawnymi i handlowymi, które mogą naruszać przepisy przyjmowane na poziomie państw członkowskich. Te uderzają ponadto w wolną konkurencję i mogą mieć daleko idące konsekwencje gospodarcze dla relacji UE z innymi państwami. Dostawcy z rynku UE nie mogą oczekiwać równego traktowania poza Unią Europejską, jeżeli równocześnie dostawcy spoza UE napotykają tutaj pewne ograniczenia wynikające z kraju pochodzenia. Chodzi tutaj o interesy samej Unii. Europa nie poradzi sobie bez zagranicznych inwestycji i rynków eksportowych dla europejskich producentów. Pod koniec 2020 UE podpisała z Chinami umowę inwestycyjną. Negocjacje trwały przez niemal siedem lat. Równocześnie niektóre państwa UE próbują przeforsować przepisy bezpośrednio wykluczające chińskich dostawców z rynku. Jest to co najmniej dezorientujące i nieuczciwe podejście do relacji międzynarodowych. – wyjaśnił Fulvio Martusciello W październiku ubiegłego roku Szwecja, jako drugi kraj po Wielkiej Brytanii, wykluczyła firmę Huawei z budowy infrastruktury dla sieci 5G. Tamtejszy organ regulacyjny, Urząd ds. Poczty i Telekomunikacji, ogłosił aukcję na częstotliwości dedykowane nowej technologii, przyjmując kryteria uniemożliwiające operatorom telekomunikacyjnym wykorzystanie sprzętu niektórych producentów. Huawei odwołał się do sądu, jednak w drugiej instancji szwedzki sąd apelacyjny Kammarrätten pozwolił na kontynuowanie aukcji 5G na dotychczasowych zasadach, umożliwiających wykluczenie koncernu. Szwecja jest państwem członkowskim i może dokonywać wolnych wyborów, o ile przestrzegają zasad gry. Pogodzenie ochrony swoich przedsiębiorstw i otwierania rynku jest zawsze trudnym wyborem. Trudno powiedzieć, czy przyniesie to szkody, lecz może oznaczać to trudny wybór dla obywateli. Chodzi o zapewnienie obywatelom wyboru, nie jego ograniczanie. – podkreślił Fulvio Martusciello Nad podobnymi przepisami pracuje polski rząd. Znowelizowana ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa będzie między innymi określać kryteria wyboru dostawców sprzętu i oprogramowania dla 5G. Zgodnie z rządowym projektem, nie będą się one opierać wyłącznie na przesłankach technicznych i technologicznych, co - zdaniem europosła z Włoch - może to sugerować działanie zgodne z polityką poprzedniej administracji Stanów Zjednoczonych Ameryki. Regulacje dotyczące cyberbezpieczeństwa w pewnych państwach członkowskich wydają się być inspirowane, a być może nawet narzucane, przez administrację USA. Kraje takie jak Polska zostały zachęcone obietnicą większej obecności amerykańskiej armii na swoich terytoriach, ale powinny zauważyć, że władze w USA już się zmieniły. Wszelkie ustalenia poczynione z poprzednią administracją mogą dzisiaj już nie być wiążące. – napisał europoseł z EPP Unia Europejska dysponuje merytorycznymi narzędziami do oceny sprzętu i oprogramowania pod kątem cyberbezpieczeństwa. Służy do tego na przykład mechanizm NESAS, wypracowany przy udziale unijnych organów regulacyjnych, globalnych operatorów, dostawców i partnerów przemysłowych. W Polsce instytucje branżowe i eksperci rynku telekomunikacyjnego już od przeszło pół roku apelują do rządu o uwzględnienie w projekcie bardziej merytorycznych kryteriów, opartych na parametrach technicznych czy certyfikatach bezpieczeństwa urządzeń, a nie kraju pochodzenia producenta. Jak podkreślił Fulvio Martusciello, ograniczanie konkurencji wśród dostawców 5G i wykluczenie z unijnego rynku części firm może spowodować opóźnienia we wdrażaniu tej technologii i spowoduje dodatkowe koszty po stronie operatorów, co z kolei przełoży się na ceny usług dla ich klientów. Uruchomienie 5G to duży projekt, na który składają się inwestycje i zaangażowanie wielu partnerów i podwykonawców. Projekt na taką skalę sam w sobie może odegrać ogromną rolę w odbudowie gospodarki po pandemii. Niektóre kraje Europy, np. Niemcy, już uruchomiły sieci 5G na szeroką skalę, a ich firmy, fabryki i start-upy już czerpią z tego korzyści. Mają ogromną przewagę nad innymi krajami, w których wdrożenie technologii 5G jest opóźnione. Bardzo trudno będzie odrobić te straty. – dodał europoseł Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Samochód elektryczny od Huawei pojawi się jeszcze w tym roku!

02.03.2021 9:00
5 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Huawei
źródło: https:
Na co czekasz, Xiaomi?

Czytaj więcej »

Samsung Galaxy S21 Ultra ma gorszy aparat od poprzednika? Telefon przetstowany przez DxOMark

01.03.2021 23:40
7 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Organizacja DxOMark przetestowała aparat w Samsungu Galasy X21 Ultra. Wnioski są zaskakujące - nowy flagowiec koreańskiego producenta otrzymał niższą ocenę od poprzednika.DxOMark przetestowało Samsunga Galaxy S21 Ultra w wersji z procesorem Exynos, a więc tej dostępnej na rynku polskim. Urządzenie otrzymało od organizacji ocenę 121 punktów. Dla porównania, jego poprzednik ten sam test zakończył z rezultatem 126 punktów, a aktualny lider ranking - Huawei Mate 40 Pro+ - otrzymał ich aż 139. Jak zwraca uwagę organizacja, wynik uzyskany przez Samsunga Galaxy S21 Ultra jest nadal bardzo dobry, nawet jeśli odbiega nieco od aktualnej czołówki. Piętą achillesową - a raczej piętami - nowego flagowca jest przeciętne odwzorowanie tekstur i mikrodetali oraz zoom. Szczególnie ten ostatni przyczynił się do niskiej finalnej oceny, a to za sprawą kiepskiej jakości obrazu rejestrowanego przez dwa moduły tele. Telefon zawiódł także nieco w kategorii wideo, uzyskując 98 punktów, a więc wynik na poziomie pozycjonowanego znacznie niżej Google Pixel 4a. W teście pochwalono m.in. szeroki zakres dynamiki oraz sprawny autofokus, ale już pod względem odwzorowania detali i kolorów smartfon spisał się poniżej oczekiwał. Również skuteczność stabilizacji obrazu pozostawia w ocenie organizacji znaczne pole do poprawy. Z pełnym testem można zapoznać się . Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat aparatu w Samsungu Galaxy S21 Ultra, zachęcamy do zapoznania się . Zobacz: Zobacz:

Czytaj więcej »

Honor szykuje się do ogromnej rozbudowy oferty urządzeń

01.03.2021 17:50
5 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Honor po odłączeniu od Huawei stoi przed zupełnie nową perspektywą nieograniczoną sankcjami ze strony amerykańskich władz co pozwoli firmie m.in. na implementację Androida z usługami Google czy skorzystanie z chipów od producentów... Pełna wersja strony

Czytaj więcej »

Huawei Mate 40 Pro po 4 miesiącach - warto go kupić w 2021 roku?

01.03.2021 17:05
7 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Czy smartfon za blisko 5000 zł bez usług Google w ogóle ma sens? Spędziliśmy pół roku z Huaweiem Mate 40 Pro, żeby się o tym przekonać.Od czasu odcięcia od usług Google smartfony Huawei mają mocno pod górkę na zachodnich rynkach. Nie przeszkodziło to jednak producentowi dostarczyć nam modelu Mate 40 Pro, czyli jednego z najciekawszych flagowców zeszłego roku. Czy może się równać z konkurentami, którzy nie musieli zmagać się z przeciwnościami natury politycznej? I czy po blisko pół roku coś się w tej kwestii zmieniło? Kup teraz - zapłać później październik 2020 212 g, 9.1 mm grubości 8 GB RAM 256 GB, nanoSD do 256 GB LTE do 1400Mbps od 4629,00 zł na 50 Mpix + 20 Mpix + 12 Mpix + 13 Mpix 6.76" - OLED (1344 x 2772 px, 456 ppi) Kirin 9000, 3,13 GHz Android v.10.0 4400 mAh, SuperCharge, USB-C No dobra, ale dlaczego ktoś w ogóle miałby się Matem 40 Pro zainteresować? Powód jest prosty – kiedy smartfon zadebiutował w październiku zeszłego roku, był jednym z najwydajniejszych i najlepiej wyposażonych urządzeń na rynku. Topowa była zarówno wydajność oferowana przez procesor HiSilicon Kirin 9000, jak i poczwórny aparat z głównym modułem o rozdzielczości 50 MP oraz peryskopowym tele. Wiele emocji budziły właśni możliwości fotograficzne ostatniego flagowca Huaweia, które pod wieloma względami miały dystansować konkurencję. Niestety nad słuchawką od samego początku wisiało widmo amerykańskich restrykcji oraz braku usług Google. I tu pojawia się najważniejsze pytanie: czy w przypadku takiego „wybrakowanego” smartfona można wybronić kwoty co najmniej 4629 zł, które przyjdzie nam za niego zapłacić? Postaramy się na nie odpowiedzieć. Obudowa Szkło (przód i tył) Aluminium (boki) Ekran OLED, 1344 × 2772, 6,76 cala zakrzywione krawędzie, czarna ramka odświeżanie 90 Hz SoC HiSilicon Kirin 9000 5G (1x Cortex-A77 3,13 GHz, 3x Cortex-A77 2,54 GHz, 4x Cortex-A55 2,05 GHz, litografia 5 nm) Mali-G78 MP24 Pamięć 8 GB RAM 256 GB UFS 3.1 Akumulator 4400 mAh szybkie ładowanie 66 W, ładowanie bezprzewodowe 50 W bezprzewodowe ładowanie zwrotne 5 W Łączność sanki na dwie karty nanoSIM dwuzakresowe Wi-Fi 6 Bluetooth 5.2, USB 3.1 OTG (USB-C), port podczerwieni, NFC Co w zestawie? Zawartość zestawu handlowego oferowanego wraz z Huawei Mate 40 Pro nie rozczarowuje. W pudełku oprócz smartfona znajdziemy oczywiście dokumentację i kluczyk na kartę SIM, ale także szereg akcesoriów często pomijanych nawet w segmencie premium: etui, słuchawki (na USB-C) oraz ładowarkę o mocy 66 W.  

Czytaj więcej »

Huawei Scale 3 to nowa inteligentna waga, która monitoruje aż 11 parametrów ciała

01.03.2021 15:00
6 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Huawei wprowadził do sprzedaży inteligentną wagę łazienkową Scale 3, która umożliwia monitorowanie aż jedenastu wskaźników składu ciała. Urządzenie można połączyć ze smartfonem za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth i poprzez aplikację Huawei Zdrowie kontrolować m.in. wagę ciała, poziom beztłuszczowej masy, zawartość białka w organizmie, a także tętno.Huawei Scale 3 można już kupić w sklepie internetowym huawei.pl, sklepie Huawei Warszawa w galerii handlowej Westfield Arkadia oraz w sklepach RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt i x-kom. Waga dostępna jest za 149 zł. Zobacz:  Inteligentna waga łazienkowa Huawei Scale 3 umożliwia szczegółową analizę składu ciała na podstawie jedenastu wskaźników: wagi, BMI, poziomu tkanki tłuszczowej, beztłuszczowej masy ciała, poziomu tłuszczu trzewnego, podstawowej przemiany materii, tętna, masy mięśni szkieletowych, procentowej zawartości wody w organizmie, białka oraz zawartości minerałów w kościach. Dane te są zbierane podczas pomiarów i analizowane na podstawie specjalnego algorytmu. Użytkownik ma wygodny dostęp do zebranych informacji poprzez aplikację Huawei Zdrowie, którą można zainstalować na smartfonie z Androidem lub iOS.  Zobacz:  Urządzenie na podstawie pomiaru zidentyfikuje użytkownika, a zapis pomiaru zostanie automatycznie przesłany do powiązanego z użytkownikiem profilu w aplikacji Huawei Zdrowie. Waga Huawei Scale 3 może być również udostępniana gościom – ich dane nie będą archiwizowane, a po pomiarze zostaną usunięte. Panel wagi Huawei Scale 3 został wykonany ze szkła hartowanego. Nóżki urządzenia o wysokości 3,5 mm z gumowymi podkładkami antypoślizgowymi zapewniają użytkownikowi stabilność podczas używania. Jak przekonuje producent, waga została poddana testom potwierdzającym jej wytrzymałość i bezpieczeństwo korzystania. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Sklep Huawei AppGallery urósł przez rok o 83%

01.03.2021 11:07
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Sklep Huawei AppGallery coraz lepiej zadomawia się na rynku aplikacji. W 2020 roku zanotował 83% wzrost dystrybucji aplikacji i miał 530 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie.Huawei AppGallery to alternatywny ekosystem aplikacji mobilnych, który szczególnie zyskał na znaczeniu po wprowadzeniu chińskiej firmy na czarną listę przez rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki. Huawei został w ten sposób odcięty od produktów amerykańskich firm, w tym usług Google Mobile Services i sklepu Google Play. Zobacz:  Zobacz:  Miniony rok był rokiem dużych wzrostów na platformie AppGallery, która ma 2,3 miliona zarejestrowanych deweloperów (+77% rok do roku) oraz 530 mln aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie. Jak powiedział Zhang Zhe, dyrektor Global Partnerships & Eco-Development Business Development w Huawei Consumer Business Group, na koniec 2019 roku na świecie było 25 państw, w których liczba użytkowników sklepu AppGallery przekroczyła milion. Teraz ich liczba zwiększyła się do 42 i wciąż są obserwowane duże wzrosty na rynkach Europy, Ameryki Łacińskiej, Azji i Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Afryki. Nie chodzi tylko o ilość, a fakt, że liczba aplikacji zintegrowanych z HMS Core wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu jednego roku. Pokazuje to, że coraz więcej deweloperów poszukuje możliwości na urządzeniach firmy Huawei, aby stymulować innowacje i zapewnić lepsze i bardziej unikalne doświadczenia użytkowników. - powiedział Zhang Zhe Platforma Huawei AppGallery przez 12 miesięcy urosła o 83% w zakresie dystrybucji aplikacji. Miały na to wpływ przede wszystkim gry, w przypadku których wzrost osiągnął 500% w ujęciu rocznym. W 2020 roku w AppGallery zadebiutowały między innymi takie tytuły, jak AFK Arena, Asphalt 9: Legends czy Clash of Kings. Huawei współpracuje zarówno z deweloperami lokalnymi, jak i globalnymi, by zapewnić użytkownikom swoich urządzeń odpowiednie aplikacje. Zobacz:  Zobacz:   

Czytaj więcej »

Huawei ponownie obniża ceny routerów: AX3 z obsługą Wi-Fi 6+ oraz 4G Router 2

01.03.2021 10:51
5 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Wybrane routery Huawei od dziś przez najbliższe dwa tygodnie można kupić w nowych, niższych cenach. Pierwszy z nich to dobrze oceniany router Huawei AX3 z obsługą Wi-Fi 6+, towarzyszy mu prosty model na kartrę SIM; Huawei 4G Router 2 B311.Tym razem w promocji producenta znalazł się router Huawei AX3 w wersji czterordzeniowej (WS7200-20), którego standardowa cena wynosi 399 zł. Teraz będzie go można kupić za 299 zł.  Z kolei model Huawei 4G Router 2 (B311-221) oferowany w rekomendowanej cenie sprzedaży 219 zł, który został przeceniony z 299 zł.  Urządzenia w nowych cenach są dostępne do 14 marca w sklepie internetowym huawei.pl, w oficjalnym sklepie Huawei Warszawa w galerii handlowej Westfield Arkadia oraz u partnerów: Komputronik, RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, Neonet i x-kom. Oferta może różnić się w zależności od sklepu. Szczegóły oferty znajdują się w sklepach. Zobacz:  Huawei WiFi AX3 Router Huawei WiFi AX3 wykorzystuje najnowszy standard Wi-Fi 6+. Dzięki tej technologii urządzenie zapewnia transfer danych sięgający nawet 3000 Mb/s. Urządzenie pozwala na równoczesne podłączenie szesnastu smartfonów, tabletów czy laptopów pracujących w paśmie 5 GHz. Sercem routera jest czterordzeniowy procesor Gigahome 1,4 GHz. Pracę urządzenia usprawniają cztery wzmacniacze, dwa dla częstotliwości 2,4 GHz i dwa dla 5 GHz. Więcej na temat routera Huawei WiFi AX3 w naszej recenzji:   Zobacz:  Huawei 4G Router 2 B311 Drugi proponowany router to model LTE na kartę SIM pozwalający osiągnąć prędkość w 4G do 150 Mbps podczas pobierania i 50 Mbps podczas wysyłania. W połączeniach Wi-Fi model ten przekazuje internet w standardzie 802.11 b/g/n 2,4 GHz. Ma też jeden port LAN.  Urządzenie obsługuje do 32 podłączonych urządzeń jednocześnie. Łączenie się ułatwia technologia WSP. Dzięki aplikacji Huawei HiLink można nim zarządzać bezprzewodowo ze smartfonu. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Hengjian Dahaidao 500 - chińska kopia Hondy Africa Twin

28.02.2021 20:05
5 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: rynku, Huawei
źródło: https:
Motocykl, wyglądający jak Honda Africa Twin z silnikiem, wyglądającym jak silnik Hondy CB500. Chińczycy na poważnie wzięli się za rynek motocyklowy. Tak było na początku z elektroniką. Zaczęli od wiernego kopiowania, a teraz mamy HTC, Huawei i innych chińskich gigantów na rynku elektroniki użytkowej.

Czytaj więcej »

Huawei szuka nowych możliwości? Firma interesuje się branżą samochodów elektrycznych

28.02.2021 13:40
4 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: czasu, Huawei
źródło: https:
Huawei, który od pewnego czasu pozostaje na niełasce amerykańskich władz po cichu liczył, że sytuacja odwróci się po objęciu sterów przez nowego gospodarza Białego Domu Joe Bidena, ale aktualnie nic nie wskazuje na to, by... Pełna wersja strony

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane