piątek, 23 października 2020 r.
Wiadomości z tagiem Krakowie
Kraków. 29 pracowników szpitala dziecięcego zaraziło się koronawirusem

22.10.2020 16:33
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Informacje o zarażeniu Covid-19 potwierdziła rzeczniczka Szpitala Dziecięcego im. Świętego Ludwika w Krakowie Martyna Tomaszewska. Dodała jednak, że na razie przyjęcia planowe nie zostały zawieszone.

Czytaj więcej »

Kraków. A co to za cudo z przeszłości składają w Muzeum Lotnictwa?

22.10.2020 12:33
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie prowadzone są prace konserwatorskie i restauratorskie niezbędne do zachowania i odnowienia unikatowego, jednego z trzech zachowanych w Polsce samolotów myśliwskich MIG-19 PM, używanych w polskim lotnictwie myśliwskim po II wojnie światowej. Ogólny stan zachowania eksponatu był zły i wymagał natychmiastowej interwencji.

Czytaj więcej »

Kraków. Wulgarne pseudograffiti pojawiło się na murze bazyliki Na Skałce

22.10.2020 11:47
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Na murze otaczającym bazylikę św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie pojawiło się wulgarne pseudograffiti. Na ten "malunek" zwrócili uwagę nasi oburzeni czytelnicy. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz, jaki bohomaz pojawił się praktycznie w centrum Krakowa, przy jednej z najważniejszych świątyń w mieście. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Czytaj więcej »

Na Kopcu Kościuszki powstał multimedialne muzeum

22.10.2020 10:26
5 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
To miejsce jest symbolem bohaterstwa polskich żołnierzy oraz drogi ku wolności. Na Kopcu Kościuszki w Krakowie – symbolicznej mogile i pomnika pamięci Tadeusza Kościuszki – powstało muzeum, w którym można zobaczyć pamiątki po orędowniku odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej »

Akt oskarżenia przeciwko byłemu sędziem Wojciechowi Łączewskiemu

22.10.2020 6:00
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Fałszywe zawiadomienie organów ścigania o przestępstwie oraz złożenie fałszywych zeznań - to główne punkty oskarżenia jakie Prokuratura Regionalna w Krakowie skierowała do sądu przeciwko sędziemu Wojciechowi Łączewskiemu. Warszawski sędzia zasłynął jako bohater dziennikarskiej prowokacji.

Czytaj więcej »

Kraków. Podpisana umowa na projekt parku przy Karmelickiej. Mieszkańcy czekają na konsultacje [WIZUALIZACJE]

21.10.2020 16:27
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie podpisał z Firmą Gajda Architektura Krajobrazu umowę na opracowanie projektu budowy parku przy ul. Karmelickiej. Mieszkańcy liczą, że podczas konsultacji społecznych będą mogli przekazać swoje propozycje dotyczące zagospodarowania tego terenu i zostaną one uwzględnione w docelowej wizji.

Czytaj więcej »

Kraków. Koronawirus w Instytucie Onkologii. Zakażeni chirurdzy, anestezjolodzy i pielęgniarki

21.10.2020 16:07
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem wśród pracowników Instytutu Onkologii przy ul. Garncarskiej w Krakowie od środy 21 października na tydzień wstrzymano przyjęcia pacjentów do Kliniki Chirurgii Onkologicznej oraz Kliniki Urologii Onkologicznej. Nieczynny będzie także blok operacyjny.

Czytaj więcej »

Józef Skotnicki nie żyje. Był wieloletnim dyrektorem krakowskiego zoo

21.10.2020 13:59
7 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Krakowie
źródło: https:
Józef Skotnicki był dyrektorem Miejskiego Parku i Ogrodu Zoologicznego w Krakowie nieprzerwanie od 1975 roku, co czyniło go najdłużej urzędującym...

Czytaj więcej »

Kraków. Tu za darmo zrobisz test na koronawirusa

21.10.2020 10:06
6 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Krakowie
źródło: https:
W Krakowie i Małopolsce stale rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Tą groźną chorobą bardzo łatwo się zarazić, a jeśli pojawią się jej objawy, warto mieć pewność i zrobić test. Laboratoria działają we wszystkich powiatowych miastach Małopolski. Dodatkowo kolejne punkty pobrań uruchomiono w Krzeszowicach. Dobczycach oraz na os. Złotej Jesieni w Krakowie.

Czytaj więcej »

Zmarł Dariusz Gnatowski znany z roli Boczka w "Świecie według Kiepskich"

20.10.2020 20:38
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: maja, Krakowie
źródło: https:
W wieku 59 lat zmarł Dariusz Gnatowski – niezapomniany w roli Arnolda Boczka w "Świecie według Kiepskich". Przyczyną śmierci było zapalenie płuc i ciężka niewydolność oddechowa. DARIUSZ GNATOWSKI – KIM BYŁ Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 w Rudzie Śląskie. W 1985 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zadebiutował na deskach Teatru STU w Krakowie w

Czytaj więcej »

Dramatyczna sytuacja w Małopolsce. W każdym szpitalu brakuje pielęgniarek, ponad 300 jest na kwarantannie

20.10.2020 20:23
10 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Ponad 300 pielęgniarek w Małopolsce zachorowało na COVID-19, a wiele przebywa na kwarantannie. Brakuje ich w każdym szpitalu, a ponadto nie ma chętnych do tego zawodu – mówił przewodniczący Małopolskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Krakowie Tadeusz Wadas.

Czytaj więcej »

Koronawirus. Kraków. Skargi na komunikat przypominający o nakazie zasłaniania nosa i ust. "Niekonstytucyjny"

20.10.2020 18:19
8 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Krakowie
źródło: https:
Obowiązek noszenia maseczek w komunikacji miejskiej sprawdzają w Krakowie policjanci wraz z kontrolerami MPK. Większość pasażerów stosuje się do...

Czytaj więcej »

PINK: Podaż nowych biur na rynkach regionalnych to 305 tys. m2 w I-III kw. 2020

20.10.2020 16:34
12 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Na ośmiu głównych rynkach regionalnych do użytkowania oddano biurowce o łącznej powierzchni ponad 305,1 tys. m2 w okresie I-III kw. 2020 r., z czego najwięcej w Krakowie (ok. 107,3 tys. m2), Trójmieście (60,3 tys. m2) oraz Wrocławiu (57,2 tys. m2), podała Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK).

Czytaj więcej »

Były sędzia Wojciech Ł. usłyszał zarzuty w związku z prowokacją dziennikarską

20.10.2020 15:23
15 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Krakowie
źródło: https:
Prokuratura Regionalna w Krakowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi Ł. Były sędzia jest oskarżony o fałszywe zawiadomienie organów ścigania o przestępstwie oraz złożenie fałszywych zeznań. Chodzi o działania podjęte przez niego po ujawnieniu prowokacji dziennikarskiej.

Czytaj więcej »

Kraków w czerwonej strefie. Puste ulice i rynek

20.10.2020 11:34
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem w Krakowie obowiązuje tzw. czerwona strefa. Szkoły średnie, uczelnie i urzędy pracują zdalnie. Lokale gastronomiczne są czynne do godz. 21.00. Zamknięte zostały siłownie oraz baseny. Z powodu obostrzeń miasto niemal wymarło. Nawet krakowski rynek, który rzadko bywa opustoszały, świeci pustkami.

Czytaj więcej »

Kraków. Wizualizacje kontra rzeczywistość, czyli "czy tak to miało wyglądać?"

20.10.2020 8:48
1 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W Krakowie non stop realizowane są nowe, wielkie inwestycje. Powstają nowe budynki, mosty itd. Zazwyczaj najpierw pojawiają się wizualizacje, a potem... wszystko weryfikuje rzeczywistość. I niekiedy plany rozmijają się z tym, co ostatecznie powstaje. Choć nie brakuje i takich przykładów, gdzie wizualizacje naprawdę były wierną zapowiedzią tego, co finalnie zostało zbudowane. Przejdź do galerii naszych zdjęć i zobacz, jak znane w Krakowie obiekty wyglądały na wizualizacjach, a jak wyglądają w rzeczywistości. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Czytaj więcej »

Zakończyła się budowa kolejnego, imponującego basenu w Krakowie [ZDJĘCIA]

20.10.2020 8:12
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Zakończyła się budowa basenu przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 w Krakowie (aleja Kijowska 8). - Trwają odbiory i porządkowanie hali basenowej. Na zewnątrz budynku powstało wielofunkcyjne boisko - informują urzędnicy miejscy.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane