poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r.
Wiadomości z tagiem Poznaniu
"Muzyczny piknik wolności" wielkim niewypałem. Protest antyszczepionkowców przegrał z pogodą i frekwencją [ZDJĘCIA]

17.04.2021 16:20
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W sobotę 17 kwietnia w Parku Młocińskim odbyło się wydarzenie pod nazwą "Muzyczny piknik wolności". Jego organizatorami były ugrupowania "Warszawski Bunt" i "Wolna Łódź" - środowiska antyszczepionkowe (#stopCOVID1984). W programie eventu przewidziano m.in. występy muzyczne na żywo, karaoke oraz ognisko. Podobne wydarzenia mają odbywać się tego dnia w wielu innych polskich miastach - m.in. w Gdańsku, Krakowie, Kielcach, Poznaniu czy Rzeszowie. Szczegóły w artykule poniżej.

Czytaj więcej »

Dziury w drodze gruntowej na Podolanach w Poznaniu załatali... asfaltem. Po trzech tygodniach ulica znów jest "podziurawiona"

17.04.2021 14:03
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Ulica Marii Wicherkiewicz na Podolanach w Poznaniu znów jest w fatalnym stanie. Trzy tygodnie temu ZDM załatał tam dziury w drodze gruntowej... asfaltem. Zarząd tłumaczył, że "jest to tymczasowe układanie masy na zimno, aby zapewnić przejezdność tymczasową mieszkańcom". Efekt? Po niespełna miesiącu od przeprowadzonych robót, ulica jest w opłakanym stanie. Deszcz wystarczył, by droga znów przypominała tor z przeszkodami, pełny dziur i kałuż. Zobacz zdjęcia!

Czytaj więcej »

Krematorium w Poznaniu pracuje na dwie zmiany. Branża pogrzebowa też ma kontakt z COVID-19

17.04.2021 7:01
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Każdego dnia media informują o pełnej poświęceń walce medyków z pandemią koronawirusa. Ale są jeszcze ludzie pracujący w branży związanej z tragicznym końcem zmagań z chorobą niektórych pacjentów. O ich pracy nikt nie mówi, ona nie niesie ze sobą nadziei, wiąże się z bólem i cierpieniem, jest końcem drogi, tryumfem COVID-19. A przecież także zatrudnieni w zakładach pogrzebowych pracują w stresie i narażają się na ryzyko zakażenia.

Czytaj więcej »

Lubuskie: 2-latek wpadł do szamba

16.04.2021 21:48
13 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
2-letni chłopczyk wpadł do zbiornika na nieczystości – do dramatycznego zdarzenia doszło w Klenicy (Lubuskie). Śmigłowiec LPR zabrał go nieprzytomnego do szpitala w Poznaniu – poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Czytaj więcej »

Lubuskie: Dwulatek wpadł do szamba. Nieprzytomne dziecko zabrano do szpitala

16.04.2021 21:38
18 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W Klenicy (Lubuskie) dwuletni chłopczyk wpadł do przydomowego zbiornika na nieczystości. Śmigłowiec LPR zabrał go nieprzytomnego do szpitala w Poznaniu - poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Pomoc wezwała matka chłopca.

Czytaj więcej »

Rusza AI Tech – rządowy projekt specjalistycznych studiów z zakresu sztucznej inteligencji i nowych technologii

16.04.2021 18:27
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Rządowe Centrum GovTech rusza z pilotażem programu AI Tech, czyli Akademii Innowacyjnych Zastosowań Cyfrowych. Jest to oferta specjalistycznych studiów z zakresu sztucznej inteligencji i nowych technologii, realizowana razem z pierwszymi pięcioma uczelniami.Projekt zakłada przygotowanie i przeprowadzenie studiów II stopnia w zakresie sztucznej inteligencji (AI), uczenia maszynowego oraz cyberbezpieczeństwa na pięciu polskich uczelniach. W ramach zajęć studenci będą mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez specjalistów z całego świata. Projekt przewiduje także wizyty studyjne w Polsce i zagranicą, staże zagraniczne i konferencje międzynarodowe. Jak wyjaśnia Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, celem inicjatywy jest zachęcenie, poprzez dodatkowe oferty, najzdolniejszych studentów do studiowania na polskich uczelniach, a później zasilania – wiedzą i umiejętnościami – polskiej gospodarki. W pilotażu udział biorą: Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski. Zobacz:  Na tych pięciu uczelniach zostały już opracowane kierunki lub specjalności związane z projektem AI Tech.  Politechnika Gdańska utworzyła dwie specjalności tj. Uczenie maszynowe na kierunku informatyka oraz Sztuczna Inteligencja na kierunku inżynieria biomedyczna.  Politechnika Poznańska utworzyła specjalność Sztuczna Inteligencja w ramach istniejących studiów magisterskich na kierunku Informatyka. Politechnika Wrocławska w projekcie AI Tech utworzyła dwa kierunki studiów magisterskich tj.  Sztuczna Inteligencja oraz Zaufane Systemy Sztucznej Inteligencji. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu utworzył w projekcie dwie specjalności na kierunku Informatyka studiów magisterskich tj.  Sztuczna Inteligencja oraz Cyberbezpieczeństwo. Uniwersytet Warszawski założył w projekcie utworzenie nowego kierunku Uczenie maszynowe na studiach magisterskich.  Silnikiem polskiej przyszłości jest polska nauka i projekty takie jak Akademia Zastosowań Innowacyjnych Technologii Cyfrowych. Liczymy, że w toku realizacji studiów studenci zrealizują 60 projektów informatycznych, odbędą ponad 100 krajowych, a także zagranicznych staży i wezmą udział w kilkudziesięciu konferencjach międzynarodowych – mówi Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech AI Tech stawia przede wszystkim na potrzeby zarówno firm, jak i studentów. Każdy student będzie miał swojego tutora, który pomoże w doborze przedmiotów, literatury czy innych materiałów pozwalających na rozwój. Ważnym elementem programu będą prowadzone w jego ramach badania. Dzięki temu twórcy projektu AI Tech poznają oczekiwania i spostrzeżenia studentów – a te posłużą do budowy kolejnych tego typu studiów. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Prokuratura: Ciało wyłowione z Warty to najpewniej 19-letnia Natalia

16.04.2021 13:39
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Są już znane wyniki sekcji zwłok ciała wyłowionego przed kilkoma dniami w Poznaniu z Warty. Zdaniem prokuratury, "wszystkie elementy wstępnie wskazują na to, że jest to poszukiwana 19-letnia Natalia Lick". Konieczne jest jednak jeszcze przeprowadzenie dodatkowych badań, w tym badań DNA, które ostatecznie potwierdzą tożsamość zmarłej.

Czytaj więcej »

Nagranie z przystanku w Poznaniu mrozi krew w żyłach! Kobieta wpadła prosto pod tramwaj

16.04.2021 13:14
1 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Poznaniu
źródło: https:
Wystarczy jeden zły krok, by doszło do ogromnej tragedii. Przekonała się o tym niedawno pewna mieszkanka Poznania, która idąc krawędzią przystanku tramwajowego potknęła się i wpadła na tory, niemal prosto pod nadjeżdżający tramwaj. Gdyby nie refleks motorniczego, sytuacja mogłaby mieć makabryczny finał. Nagranie ku przestrodze motorniczy opublikował w internecie.

Czytaj więcej »

Koronawirus zbiera żniwo w Poznaniu. W szpitalu covidowym zmarło ponad 1000 osób

16.04.2021 9:56
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Szpital Miejski im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu spełnia rolę lecznicy wyłącznie covidowej. W 2020 roku zmarło tutaj 1468 pacjentów, w tym od marca – kiedy rozpoczęła się pandemia – nieco ponad 1,2 tys.

Czytaj więcej »

Śledczy w szpitalu tymczasowym

15.04.2021 14:00
1 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Prokuratura Regionalna w Poznaniu przejęła śledztwo dotyczące braku tlenu w szpitalu tymczasowym na poznańskich Targach. Śledczy sprawdzą m.in. czy dochodziło do groźnego wycieku gazu w jednej z hal oraz czy śmierć któregoś z pacjentów spowodowana była przerwą w dostawie tlenu.

Czytaj więcej »

Co dalej z dzikami w Poznaniu? Jest ich już prawie 300

15.04.2021 8:04
1 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Poznaniu
źródło: https:
W ostatnich miesiącach mieszkańcy Poznania skarżą się na obecność dzików w mieście. O spotkaniach z nimi często donoszą mieszkańcy Rataj, ale również innych dzielnic. Zwierzęta niszczą trawniki, wyjadają resztki ze śmietników i, zdaniem mieszkańców, mogą stanowić realne zagrożenie. Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Witold Rewers opowiada, jak z problemem zamierza poradzić sobie miasto.

Czytaj więcej »

ZTM Poznań proponuje bilet 4 plus na 90 dni za 40 złotych. Teraz rodziny z czworgiem i więcej dzieci mogą kupić wyłącznie bilet roczny

15.04.2021 7:01
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Obecnie rodzice i dzieci z rodzin wychowujących czworo i więcej dzieci mogą kupić bilet specjalny na rok. Kosztuje on 120 złotych. Teraz Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu proponuje bilet 4 plus na 90 dni za 40 złotych. To efekt konsultacji z Radą Rodziny Dużej, która postulowała wprowadzenie biletu 4 plus na okres krótszy niż 366 dni.

Czytaj więcej »

Postrzelił żonę z kuszy, bo dostała kwiaty. Sąd skazał zazdrosnego męża na 12 lat więzienia

15.04.2021 7:00
8 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Poznaniu
źródło: https:
Nie mógł się pogodzić z tym, że żona chce ułożyć sobie życie bez niego. Gdy zobaczył, że ktoś podarował jej kwiaty, wpadł w furię. Chwycił kuszę i chciał zastrzelić Barbarę (62 l.). Na szczęście tylko ją zranił. Sąd w Poznaniu właśnie skazał Henryka D. (63 l.) na 12 lat więzienia.

Czytaj więcej »

Lech na właściwym torze - odc. 8. Maciej Skorża w Poznaniu to wersja 2.0 tego trenera? Wideo

14.04.2021 17:38
13 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Poznaniu
źródło: https:
Trener Maciej Skorża musi być - nawiązując do bieżącej sytuacji na świecie - "po szczepionce". Był wtedy chory na ambicje, chory na władzę, chory na taką nadpobudliwość i dostał za to po tyłku. Przecież Lech był ostatni, Pogoń była ostatnia, w Emiratach też mu nie poszło. Trenerowi musiało to dać do myślenia. Wydaje się, że on się jakoś "zaszczepił". Zrozumiał, że pewne jego zachowania z przeszłości mogły eskalować problemy zespołów, które prowadził - mówią dziennikarze Interii Radosław Nawrot i Bartosz Nosal w odc. 8 podcastu "Lech na...

Czytaj więcej »

Warszawa. Muzyczny piknik wolności w Parku Młocińskim. Nowa forma protestu antyszczepionkowców

14.04.2021 16:56
4 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Poznaniu, Nowe
źródło: https:
Warszawa. W najbliższą sobotę (17 kwietnia) w Parku Młocińskim odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Muzyczny piknik wolności". Organizatorami są ugrupowania "Warszawski Bunt" i "Wolna Łódź" - środowiska antyszczepionkowe (#stopCOVID1984). W programie eventu przewidziano m.in. występy muzyczne na żywo, karaoke oraz ognisko. Podobne wydarzenia mają odbywać się tego dnia w wielu innych polskich miastach - m.in. w Gdańsku, Krakowie, Kielcach, Poznaniu czy Rzeszowie. Szczegóły w artykule poniżej.

Czytaj więcej »

Koronawirus zabija! Liczby zgonów przerażają. Sprawdź, ile osób umarło w Poznaniu

14.04.2021 8:28
6 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Koronawirus zbiera krwawe żniwo. W 2020 roku odnotowano w kraju największą od czasów II wojny światowej liczbę zgonów, zmarło 486,2 tys. osób. W Poznaniu było ich 8 834 czyli ponad półtora tysiąca więcej niż w 2019 r., kiedy to wydano 7 276 aktów zgonu. 2021 też może być "rekordowy" pod tym względem. Od 1 stycznia do 12 kwietnia zmarło już 3 181 poznaniaków.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane