niedziela, 18 kwietnia 2021 r.
Wiadomości z tagiem budowę
Jak wygląda nowa Syrenka z FSO w Kutnie? Elektryczna Syrena Vosco S106. Jak wygląda pierwszy polski samochód elektryczny? 18.04.2021

18.04.2021 10:19
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Jak wygląda nowa Syrenka z FSO w Kutnie? Elektryczna Syrena Vosco S106. Jak wygląda pierwszy polski samochód elektryczny?Syrenka Vosco S106 Ev to polski samochód elektryczny z fabryki w Kutnie. Elektryczna "królowa szos" jest już na testach. Czy Vosco S106 Ev zastąpi popularną królową szos, syrenkę? Prasę po raz kolejny obiegła informacja o przygotowaniach do budowy polskiego samochodu elektrycznego. Tymczasem pierwszy polski "elektryk" jest już testowany od ponad roku...

Czytaj więcej »

Ta budowa wzbudzała ogromne kontrowersje. Jako pierwsi w Krakowie mieli klimatyzację! [ZDJĘCIA] 18.04.2021

18.04.2021 9:27
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Budynek Feniksa przy Rynku Głównym w Krakowie, to jedna z nowszych budowli, jakie powstały w tym rejonie. Jego budowę ukończono w 1932 roku. Budynek budził protesty konserwatorów, był według nich - jak na tamte czasy - zbyt nowoczesny. Pikanterii temu projektowi dodawał fakt, że niemal każde luksusowe mieszkanie posiadało klimatyzację, która w tamtych czasach była niezwykłym luksusem. Poznajcie historię budynku, który zapewne niejednokrotnie w swoim życiu mijaliście i zobaczcie absolutnie wyjątkowe, pokolorowane zdjęcia!

Czytaj więcej »

Opole ponad 20 lat temu. Nieistniejące już nocne kluby, budowa obwodnicy, nowe mosty, targowisko "Cytrusek", gmach PZU

18.04.2021 5:01
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Dwie dekady to sporo w życiu miasta. A jak przez te lata zmieniło się Opole? Dla części z nas zmiany widać jak na dłoni, dla innych są one niewielkie. Zobaczcie zdjęcia fotoreporterów "Nowej Trybuny Opolskiej", którzy uwiecznili Opole pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku.

Czytaj więcej »

Sezon olimpijski bez lotów pań. "Jestem pewien, że nastąpi to w 2023 roku"

17.04.2021 21:32
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Przyszłoroczne mistrzostwa świata w lotach narciarskich na Vikersundbakken i przebudowa kompleksu Granåsen wymusiły zmiany na organizatorach turnieju Raw Air. Jak wynika z prowizorycznego terminarza na olimpijską zimę, norweski mini-cykl w sezonie 2021/22 odbędzie się w okrojonej formule - tylko w dwóch miastach. W programie imprezy zabrakło też miejsca na debiut...

Czytaj więcej »

Kraków. Wielki, błotny plac budowy na budowie Centrum Nauki Cogiteon

17.04.2021 16:43
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Trwa budowa Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Niedawno do placu budowy została wytyczona tymczasowa droga technologiczna na czas budowy. Cały teren to teraz wielki, rozkopany i zabłocony plac budowy.

Czytaj więcej »

Kraków. Rozbudowują ulicę Klasztorną. Zobacz postęp prac [ZDJĘCIA]

17.04.2021 11:41
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Trwa przebudowa ul. Klasztornej. W ciągu roku wykonano większość prac. Przejdź do GALERII, by zobaczyć postęp robót związanych z tą inwestycją.

Czytaj więcej »

Były szef MSZ: "Ludzie Ziobry mają Kaczyńskiego za zdrajcę"

17.04.2021 11:28
9 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: budowę
źródło: https:
Zbliżające się sejmowe głosowanie nad ratyfikacją unijnego Funduszu Odbudowy jest przyczyną wewnętrznego konfliktu w Zjednoczonej Prawicy....

Czytaj więcej »

Postępuje budowa sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 11 w Opolu. Co z innymi inwestycjami oświatowymi w mieście?

17.04.2021 6:00
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 rośnie nowa sala gimnastyczna. Na ukończeniu jest też nowa infrastruktura sportowa w III Liceum Ogólnokształcącym. Przy I Liceum Ogólnokształcącym inwestycja o podobnym charakterze już się rozpoczęła.

Czytaj więcej »

Ważny krok w stronę odblokowania inwestycji w wiatraki na lądzie

17.04.2021 5:55
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: budowę
źródło: https:
Projekt ustawy, który zwiększy możliwość budowy nowych lądowych elektrowni wiatrowych, trafił do wykazu prac legislacyjnych rządu.

Czytaj więcej »

Katowice. Będzie konkurs na Centrum Himalaizmu? Miasto stawia warunek

16.04.2021 21:23
9 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Władze Katowice przygotowują się do budowy Centrum Himalaizmu im . Jerzego Kukuczki. Są gotowe odwołać warsztaty, które mają stworzyć jego wizję i...

Czytaj więcej »

Łukasz Schreiber o Funduszu Odbudowy: Nie rozumiem tej sytuacji

16.04.2021 19:35
16 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
- Nie rozumiem, w imię czego ktoś chciałby odrzucać w Polsce pieniądze z Funduszu Odbudowy - stwierdził minister Łukasz Schreiber, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów w rozmowie z Piotrem Witwickim, w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsat News.

Czytaj więcej »

Inwestycje w Zielonej Górze. Zobacz, gdzie trwa budowa i co zmienia się w mieście! Pandemia nie przeszkodziła...

16.04.2021 19:24
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Wielu z nas pracuje zdalnie w domu. Na zakupy jedziemy raz w tygodniu do najbliższego marketu i nie dostrzegamy na co dzień, jak zmienia się miasto. Na szczęście koronawirus nie wstrzymał większości inwestycji, które przebiegają sprawnie. Nad miastem widać dźwigi, powstają nowe bloki mieszkalne, obiekty handlowe, siedziby firm, ulice, szkoły, modernizowane są stare obiekty. Zobacz, co nowego powstaje w Zielonej Górze!

Czytaj więcej »

Rusza AI Tech – rządowy projekt specjalistycznych studiów z zakresu sztucznej inteligencji i nowych technologii

16.04.2021 18:27
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Rządowe Centrum GovTech rusza z pilotażem programu AI Tech, czyli Akademii Innowacyjnych Zastosowań Cyfrowych. Jest to oferta specjalistycznych studiów z zakresu sztucznej inteligencji i nowych technologii, realizowana razem z pierwszymi pięcioma uczelniami.Projekt zakłada przygotowanie i przeprowadzenie studiów II stopnia w zakresie sztucznej inteligencji (AI), uczenia maszynowego oraz cyberbezpieczeństwa na pięciu polskich uczelniach. W ramach zajęć studenci będą mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez specjalistów z całego świata. Projekt przewiduje także wizyty studyjne w Polsce i zagranicą, staże zagraniczne i konferencje międzynarodowe. Jak wyjaśnia Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, celem inicjatywy jest zachęcenie, poprzez dodatkowe oferty, najzdolniejszych studentów do studiowania na polskich uczelniach, a później zasilania – wiedzą i umiejętnościami – polskiej gospodarki. W pilotażu udział biorą: Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski. Zobacz:  Na tych pięciu uczelniach zostały już opracowane kierunki lub specjalności związane z projektem AI Tech.  Politechnika Gdańska utworzyła dwie specjalności tj. Uczenie maszynowe na kierunku informatyka oraz Sztuczna Inteligencja na kierunku inżynieria biomedyczna.  Politechnika Poznańska utworzyła specjalność Sztuczna Inteligencja w ramach istniejących studiów magisterskich na kierunku Informatyka. Politechnika Wrocławska w projekcie AI Tech utworzyła dwa kierunki studiów magisterskich tj.  Sztuczna Inteligencja oraz Zaufane Systemy Sztucznej Inteligencji. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu utworzył w projekcie dwie specjalności na kierunku Informatyka studiów magisterskich tj.  Sztuczna Inteligencja oraz Cyberbezpieczeństwo. Uniwersytet Warszawski założył w projekcie utworzenie nowego kierunku Uczenie maszynowe na studiach magisterskich.  Silnikiem polskiej przyszłości jest polska nauka i projekty takie jak Akademia Zastosowań Innowacyjnych Technologii Cyfrowych. Liczymy, że w toku realizacji studiów studenci zrealizują 60 projektów informatycznych, odbędą ponad 100 krajowych, a także zagranicznych staży i wezmą udział w kilkudziesięciu konferencjach międzynarodowych – mówi Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech AI Tech stawia przede wszystkim na potrzeby zarówno firm, jak i studentów. Każdy student będzie miał swojego tutora, który pomoże w doborze przedmiotów, literatury czy innych materiałów pozwalających na rozwój. Ważnym elementem programu będą prowadzone w jego ramach badania. Dzięki temu twórcy projektu AI Tech poznają oczekiwania i spostrzeżenia studentów – a te posłużą do budowy kolejnych tego typu studiów. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Rumunia wykluczy Huawei i Chiny z 5G, rząd w Bukareszcie przyjął ustawę

16.04.2021 18:01
3 wyświetleń
0 komentarzy
Centrowy rząd Rumunii zatwierdził ustawę, która wyklucza Chiny, a w szczególności firmę Huawei z udziału w budowie sieci 5G. Tym samym kraj ten przyjął punkt widzenia Stanów Zjednoczonych, wcześniej określony w memorandum podpisanym w 2019 roku.Chociaż wewnętrzny układ sił w Stanach Zjednoczonych zmienił się po ostatnich wyborach prezydenckich, to polityka zagraniczna USA w kluczowych obszarach zachowuje ciągłość. Dotyczy to także podejścia do ekspansji Huaweia na rynku 5G. Rumunia w sierpniu 2019 roku podpisała z USA memorandum o współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Pod naciskiem administracji Donalda Trumpa Bukareszt przyjął strategię dotyczącą budowy sieci 5G, która miała wprowadzić bardziej restrykcyjne zasady oceny dostawców infrastruktury 5G. Porozumienie to odczytywane było jako pierwszy krok do wykluczenia z rynku chińskich firm, zwłaszcza Huawei. Zobacz:  W 2019 roku przedstawiciele Donalda Trumpa podczas licznych spotkań na szczycie nakłaniali rządy sojuszniczych państw do przyjęcia restrykcyjnej polityki wobec Chin. Taką deklarację we wrześniu 2019 roku podpisał też polski premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence. U nas kwestia zbanowania Huaweia wciąż pozostaje przedmiotem dyskusji, za to Rumunia wykonała kolejny krok – przyjęła projekt wykluczający Chiny z budowy 5G. Rząd właśnie zatwierdził projekt ustawy o pierwszorzędnym znaczeniu dla Rumunii, przypieczętowującej memorandum z 2019 r., które podpisano w Waszyngtonie. Oznacza to, że Chiny oraz Huawei zostaną wyłączone z jakiegokolwiek partnerstwa z państwem rumuńskim dotyczącego sieci 5G - powiedział Pavel Popescu z rządzącej Partii Narodowo-Liberalnej, autor projektu ustawy. Przyjęty przez rząd Florina Cîțu projekt ustawy zakłada, że dostawca technologii dla sieci 5G nie może być w żadnym stopniu kontrolowany przez rząd innego państwa. Musi także mieć całkowicie przejrzystą strukturę właścicielską i podlegać prawodawstwu, które wymusza przejrzyste praktyki korporacyjne. Ten zapis jest wyraźnie wymierzony w Huaweia – firma jest oskarżana przez USA o powiązania z rządem w Pekinie, chińską partą komunistyczną i wywiadem tego państwa. Zobacz:  Huawei przy każdej okazji zaprzecza takim powiązaniom, o czym ma między innymi świadczyć rozproszony akcjonariat, formalnie niezwiązanych z rządem Chin. Rumuńska ustawa została jednak tak skonstruowana, że niezależnie od swoich powiązań, Huawei i tak zostanie wykluczony. Dla firmy kłopotliwy będzie już chociażby wymóg prawnego uregulowania praktyk korporacyjnych, jakie narzuci nowe rumuńskie prawo.   Projekt przyjęty przez rząd Rumunii trafi teraz pod obrady parlamentu, jednak wiele wskazuje na to, że nie będzie problemów z jego ostatecznym przyjęciem  i wprowadzeniem w życie. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Orange buduje Warsaw Data Hub. Centrum danych ma już certyfikat EN 50600

16.04.2021 17:38
5 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Od jesieni 2020 roku w podwarszawskich Łazach powstaje nowe centrum danych Orange Polska. Warsaw Data Hub ma być gotowy jesienią tego roku, a teraz otrzymał certyfikat zgodności z wymaganiami klasy 3 najnowszej wersji norm EN 50600. To potwierdza, że zaprojektowane rozwiązania powinny gwarantować wysoki stopień niezawodności i dostępności infrastruktury krytycznej oraz przetwarzanie i transmisję danych praktycznie bez żadnych przerw.Certyfikat zgodności z wymaganiami klasy 3 norm EN 50600 został przyznany Warsaw Data Hub na etapie projektu. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, drugi etap certyfikacji – dla gotowego obiektu – zostanie przeprowadzony po zakończeniu budowy i uruchomieniu wszystkich instalacji. Zobacz:  Zobacz:  Od początku zależało nam na tym, aby Warsaw Data Hub spełniał najwyższe standardy. Stanowi to nie tylko gwarancję bezpieczeństwa naszych własnych systemów telekomunikacyjnych i informatycznych, które zostaną tu przeniesione, ale także potwierdzenie, że dane naszych klientów, którzy zdecydują się skorzystać z usług kolokacyjnych, sieciowych i chmurowych, świadczonych przez Orange Polska, będą całkowicie bezpieczne.   – powiedział Daniel Piechocki, Dyrektor Zarządzania Zasobami Sieci i IT w Orange Polska Centrum przetwarzania danych Orange powstaje w Łazach, w granicach aglomeracji warszawskiej, blisko najważniejszego węzła biznesowego i logistycznego w Polsce. Ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce pod względem zastosowanych technologii, standardów bezpieczeństwa i rozwiązań proekologicznych. Wyposażone zostanie w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa fizycznego, przeciwpożarowego i technicznego. Zasilane będzie z dwóch niezależnych przyłączy energetycznych. Każda z komór posiadać będzie własne systemy zasilania energetycznego, wentylacji i klimatyzacji precyzyjnej, a także własny agregat z zapasem paliwa, pozwalającym na 72 godziny nieprzerwanej pracy. Dla zagwarantowania najwyższego bezpieczeństwa przeciwpożarowego, wykorzystane zostaną zaawansowane systemy wczesnej detekcji pożaru oraz system gaszenia gazem. Budynek chroniony będzie też przez systemy bezpieczeństwa wykorzystujące między innymi technologie laserowe i biometryczne, a także ochronę fizyczną. Całość infrastruktury technicznej nadzorowana będzie przez system monitorowania środowiska technicznego i dyżurnych centrum utrzymania pracującego w trybie 24/7. Warsaw Data Hub będzie też wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 0,5 MWp.   Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

5 zalet OPPO Reno5 5G. Sprawdź, czy to telefon dla ciebie

16.04.2021 17:09
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Czy warto kupić OPPO Reno5 5G? Czy jest wygodny i czy będzie działał w sieciach 5G polskich operatorów? Jeśli zadajesz sobie te pytania, jesteś w odpowiednim miejscu. Znalazłam 5 powodów, dla których tym modelem warto się zainteresować.1. Ładna obudowa, poręczna konstrukcja Sporo telefonów, które ostatnio testowałam, było dla mnie za dużych. OPPO Reno5 5G do nich nie należy. Jego wymiary to rozsądny kompromis. Ekran 6,4 cala już można uznać za dostatecznie duży, by przyjemnie się na nim oglądało filmy, ale całość nie jest jeszcze nieporęczna. OPPO Reno5 5G dobrze leży w dłoniach zarówno w pionie, jak i w poziomie. Ponadto jest lekki – 178 gramów to waga, która nie ciąży przy dłuższym trzymaniu i nie sprawia dyskomfortu po wyjściu z domu. Pierwszy raz od dawna nie mam potrzeby, by nosić telefon w etui ochronnym (jest w zestawie). Obudowa OPPO Reno5 5G została wykonana z interesującego poliwęglanu, który nie przyjmuje odcisków palców i okazał się zaskakująco odporny na trudy codziennego używania. Nie mam nic przeciwko tworzywom sztucznym na obudowach elektroniki, zwłaszcza jeśli ma się to przełożyć na wyższą odporność na uderzenia. Tu zresztą na pierwszy rzut oka trudno powiedzieć, z jakim materiałem mamy do czynienia, dzięki nieoczywistej fakturze. Efekt do złudzenia przypomina matowe szkło. Przy tym obudowa jest moim zdaniem bardzo ładna. Oczywiście można nie lubić lazurowych telefonów i nikt tu do nikogo nie będzie miał pretensji. Na pewno nie można jednak powiedzieć, że obudowa OPPO Reno5 5G jest nudna, monotonna czy mało interesująca. Kolor przyciąga wzrok, a refleksy sprawiają, że chce się na niego patrzeć dłużej. Zobacz:  2. Świetny ekran Obudowę oglądamy jako pierwszą, ale to na ekran patrzymy najdłużej. OPPO Reno5 5G tu również ma sporo do zaoferowania. Panel AMOLED o przekątnej 6,4 cala może osiągnąć jasność na poziomie nawet 430 nitów. To dużo – można go używać komfortowo nawet gdy wiosenne słońce świeci prosto w ekran. Z drugiej strony można go przyciemnić do około 70 mitów, co jest odpowiednie dla czytających po nocy. Ekran OPPO Reno5 5G z pewnością zadowoli maniaków mobilnego kina. OPPO szczyci się certyfikacją Netflix HD i Amazon Prime HD. To oznacza, że na OPPO Reno5 5G można cieszyć się filmami z taką paletą kolorów, jaką wymarzył sobie reżyser. Całkowity gamut ekranu obejmuje: 151% przestrzeni sRGB, 104,7% przestrzeni AdobeRGB i 107,6% przestrzeni DCI-P3. Średnia Î”E to zaledwie 1,07. Po lekkim dopasowaniu temperatury barw w ustawieniach telefonu udało mi się uzyskać 99,9% odwzorowania sRGB i 94,3% DCI-P3. To parametry warte grzechu. Przy tym możesz podłączyć swoje ulubione słuchawki, bo OPPO Reno5 5G nie porzucił gniazda jack 3,5 mm. Nie można też nie wspomnieć o częstotliwości odświeżania ekranu: 90 Hz. Dzięki temu animacje interfejsu to uczta dla oczu. Ekran chroni Gorilla Glass 5, a na nim została fabrycznie naklejona folia ochronna. 3. Szybkie ładowanie Możliwość naładowania całego akumulatora w czasie około pół godziny jest na wagę złota. Nie muszę zastanawiać się przed wyjściem z domu, czy aby wystarczy mi energii. Nie muszę pamiętać, by podłączyć telefon odpowiednio wcześnie. Po prostu nic nie muszę. OPPO Reno5 5G ma akumulator złożony z dwóch modułów o łącznej pojemności 4300 mAh. Dzięki temu można ładować go w systemie SuperVOOC 2.0 o mocy 65 W. W efekcie 11 minut wystarczy, by zapełnić akumulator do połowy od zera. Do 100% dojdzie w 36-37 minut. Wystarczy więc 10 minut przed wyjściem, żeby zapewnić sobie komfortowy dzień. Mam totalny spokój w podróży, poza domem i podczas grania – wiem, że nie będę musiała odkładać telefonu na długo i szybko wrócę do rozgrywki. Na wypadek totalnego kryzysu energetycznego system ColorOS został wyposażony w tryb superoszczędny, w którym może działać tylko 6 wybranych aplikacji i wycięte zostają wszystkie zbędne funkcje telefonu, łącznie z tapetą na ekranie głównym. Niemniej podczas testowania OPPO Reno5 5G jeszcze nie miałam potrzeby, by go użyć – zawsze udawało mi się znaleźć miejsce, gdzie mogę naładować telefon przez kilka minut, co dawało mi spokój ducha. 4. Prosty system operacyjny ColorOS to duża zaleta OPPO Reno5 5G. System bazuje na Androidzie 11 i OPPO blisko współpracuje przy nim z Google. W efekcie można liczyć na szybkie aktualizacje poprawek bezpieczeństwa i przynajmniej dwie aktualizacje systemu. To jednak nie koniec. Myślę, że ColorOS mogą polubić nawet puryści, uważający czystego Adnroida za najlepszą rzecz na świecie. Nie ma tu dublujących się aplikacji, a wszelkie dodane rzeczy uważam za przydatne i mało inwazyjne. No i nie trzeba ich używać – OPPO nikogo do niczego nie zmusza. Większość dodatkowych funkcji jest domyślnie wyłączonych, a system nie stara się przekonać, że warto je włączyć. Jakie to funkcje? OPPO dodało między innymi świetny system personalizacji detali i tworzenia własnych ekranów always on. Głębiej znajdziemy między innymi możliwość uruchamiania dwóch aplikacji jednocześnie na podzielonym ekranie lub gdy jedna z nich jest w okienku. Jest tu także optymalizacja ładowania i kilka ciekawych zabezpieczeń, o których przeczytasz więcej . 5. 5G w niezłej cenie Seria telefonów OPPO Reno plasuje się na średniej półce cenowej. Jeśli śledzicie nasze teksty pilnie, wiecie, że miewamy uwagi do metek „średniaków” OPPO. OPPO Reno5 5G jednak jest wyceniony bardzo rozsądnie – 1999 zł tuż po premierze. Przypomnę, że jego specyfikacja wygląda następująco: Kup teraz - zapłać później grudzień 2020 172 g, 7.9 mm grubości 8 GB RAM 128 GB LTE do 1200Mbps od 1998,00 zł na 64 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix + 32 Mpix 6.43" - AMOLED (1080 x 2400 px, 409 ppi) Qualcomm SM7250 Snapdragon 765G, 2,40 GHz Android v.11.0 4300 mAh, Super Vooc, USB-C Owszem, jest tu procesor mający już ponad rok na karku, ale OPPO wycisnęło z niego, ile tylko się da. W efekcie OPPO Reno5 5G działa nadzwyczaj płynnie i stabilnie. Nie ma problemu, by na nim pograć (choć niekoniecznie na najwyższych detalach), zrobić sobie maraton filmowy albo żonglować aplikacjami. Snapdragon 765G dał nawet temu modelowi pewną przewagę na polskim rynku – możliwość korzystania z 5G operatorów działających w Polsce. 5G może działać na obu kartach SIM. Wystarczy ustawić kartę jako domyślną do przesyłania danych, by uruchomić na niej 5G. Wszystko dzieje się na poziomie systemu, bez wyjmowania kart. Nie każdy czip z modemem 5G jest do tego zdolny nawet w droższych modelach. Z OPPO Reno5 5G po prostu nie trzeba się ograniczać. Może to właśnie jest największa zaleta OPPO Reno5 5G: nie czuję się przez niego ograniczana. Nie krępuje mnie potężny rozmiar, braki funkcjonalne, specyfikacja, potrzeba długiego ładowania, ani nachalna nakładka systemowa. To po prostu dobry, wygodny i przemyślany smartfon w niewygórowanej cenie.    Artykuł powstał przy współpracy z OPPO.

Czytaj więcej »

Ratunku, toniemy w błocie. Tak urzędnicy załatwili dąbrowian

16.04.2021 15:00
6 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W centrum Dąbrowy Górniczej trwa przebudowa dworca i torowisk. Przejście przy ul. Konopnickiej łączące obie części miasta przypomina wielkie grzęzawisko. Dąbrowianie każdego dnia muszą przez zwały błota przeprawić się do centrum i swoich domostw po drugiej stronie torów.

Czytaj więcej »

Przesadzili dorosłe dęby, żeby uniknąć ich wycinki podczas drogowej inwestycji

16.04.2021 11:28
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W czwartek 15 kwietnia rozpoczęło się przesadzanie 12 dorosłych drzew na terenie budowy połączenia ulic Warszawskiej i Jaskrowskiej. Dęby czerwone będą rosły dalej w innym miejscu – wzdłuż nowego odcinka alei Bohaterów Monte Cassino, od ul. Jagiellońskiej do Dźbowskiej. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda się zachować drzewa.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane