wtorek, 16 lipca 2019 r.
Wiadomości z tagiem danych
Ogromny wyciek danych. Ponad 100 milionów adresów, haseł i numerów telefonu w sieci

15.07.2019 20:55
6 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: danych
źródło: https:
Ponad 100 milionów unikalnych e-maili oraz numery telefonów, adresy i hasła wyciekły do sieci. Niezła skala, prawda? Ale wycieków danych w historii...

Czytaj więcej »

Zjednoczona Prawica zdecydowanym liderem. Sondaż Kantar dla TVN

15.07.2019 20:27
8 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Gdyby wybory do parlamentu odbyły się w najbliższych dniach, na koalicję PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski zagłosowałoby 42 proc. badanych - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. W Sejmie znalazłyby się w sumie cztery ugrupowania.

Czytaj więcej »

Francja walczy z podróbkami. Biznes traci na nich 7 mld euro rocznie

15.07.2019 17:04
12 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
We Francji rozpoczęła się w poniedziałek akcja przeciw podrabianym towarom. Według oficjalnych danych francuscy producenci tracą na podróbkach 7 mld euro rocznie.

Czytaj więcej »

Ekonomista: Inflacja w czerwcu najwyższa od listopada 2012 r.

15.07.2019 13:18
9 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: roku, danych, opady
źródło: https:
Inflacja w czerwcu tego roku była najwyższa od listopada 2012 r., a wzrost cen żywności i napojów bezalkoholowych najwyższy od listopada 2017 r. - informuje w komentarzu do danych GUS o inflacji ekonomista banku Credit Agricole Jakub Olipra.

Czytaj więcej »

Majątek: od detalu po korpo [Podsumowanie tygodnia]

15.07.2019 8:47
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl
W 2018 r. ubezpieczyciele działający na polskim rynku zebrali - według danych PIU - 21,7 mld zł składki w życiu, a 40,5 mld zł składki w majątku. Balans między życiem a majątkiem wynosi więc już 35 : 65... A jeszcze cztery lata temu oba działy zbierały porównywalnie dużo składki. Choć pamiętajmy też, że te wysokie składki w życiu to w znacznej części był pusty przypis. Wygląda jednak na to, że składkowa dominacja majątku nad życiem będzie się pogłębiać. Wyjątkowo majątkowy okazał się też miniony tydzień w Dzienniku Ubezpieczeniowym.

Czytaj więcej »

Wyrok w sprawie zabójstwa Polaka w Anglii. Poruszające słowa rodziny zmarłego

14.07.2019 9:30
8 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: ulica, danych
źródło: https:
Zapadł wyrok w sprawie makabrycznego zabójstwa 30-letniego Maksyma Polomki. Polak zginął od ciosów nożem zadanych przez swoich rodaków na ulicy w Leeds. Wcześniej razem z dziewczyną był na imprezie w domu jednego z oprawców. Niewinna sprzeczka doprowadziła do tragedii. Sąd w Leeds skazał dwóch Polaków. Dziewczyna Maksyma - Natalia i jego rodzice nie mogą pogodzić się ze stratą.

Czytaj więcej »

Co szósty milioner w Polsce to warszawiak. Łącznie jest ich w naszym kraju ponad 31 tysięcy

13.07.2019 16:18
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: warszawa.naszemiasto.pl
Polacy z największymi majątkami mieszkają w Warszawie. Jak poinformował ''Dziennik Gazeta Prawna'', najwięcej osób, których dochód do opodatkowania w 2018 roku przekroczył milion złotych, rozliczało się na Mazowszu. Według wstępnych danych z Izby Administracji Skarbowej w Warszawie było to 8,6 tysięcy osób. Natomiast w całej Polsce mamy łącznie już 31,5 tysięcy milionerów. Szczegóły w artykule poniżej.

Czytaj więcej »

Facebook zapłaci rekordową karę za wyciek danych

13.07.2019 8:38
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: danych
źródło: https:
Federalna Komisja Handlu nałożyła na Facebooka rekordową karę w wysokości 5 mld dol. za wyciek danych do firmy Cambridge Analytica.

Czytaj więcej »

Uważajcie na oszustów! ZUS przestrzega! Jak nie dać się oszukać?

12.07.2019 14:29
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: danych
źródło: szczecin.naszemiasto.pl
- Ostrzegamy naszych klientów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Otwarcie załączników z maila grozi uszkodzeniem komputera i kradzieżą wrażliwych danych - mówi Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa Zachodniopomorskiego.

Czytaj więcej »

Do jakich krajów wyjeżdżają studenci? Przepływ między uczelniami na świecie

12.07.2019 12:19
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: www.gisplay.pl
Na stronach UNESCO znajdziemy skarbnicę interesujących danych z wielu obszarów życia (przede wszystkim edukacji, nauki, kultury czy komunikacji), które charakteryzują się solidną metodologią w ich gromadzeniu i opracowaniu. Jedną z ciekawych funkcjonalności będzie interaktywna mapa obrazująca globalny przepływ studentów pomiędzy państwami.

Czytaj więcej »

Intel Comet Lake-S prawdopodobnie na początku 2020 roku

11.07.2019 17:29
11 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: danych, Inter
źródło: https:
Przeciek, który tym razem trzyma się kupy. Chiński serwis Xfastest, znany z publikacji raczej sprawdzonych danych na temat przyszłych produktów Intela i AMD, udostępnił materiały dotyczące desktopowej platformy Comet Lake-S. Wiadomości w dużej części zgadzają się z niepotwierdzonymi danymi, które do tej pory wyciekły do sieci. Sprawdźcie, co ciekawego znalazło się na slajdach.

Czytaj więcej »

Produkt niezgodny z opisem... dosłownie! Trafiliście też na takie RARYTASY? Zobaczcie te zdjęcia.

11.07.2019 17:19
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: katowice.naszemiasto.pl
Facebookowy profil "Niezgodność produktu z opisem" prowadzi zbiór zdjęć, na których niezadowoleni klienci z całego świata publikują przykłady swoich nieudanych internetowych zakupów. Autorką profilu jest kobieta pochodząca z Morąga. Kupujący porównują realny towar z tym przedstawionym na zdjęciu. Często obie rzeczy są zupełnie do siebie niepodobne. Zobaczcie sami na co można trafić podczas zakupów. Kliknij w zdjęcie, żeby uruchomić galerię.

Czytaj więcej »

Korekta sprzedaży postępuje

11.07.2019 16:14
5 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W I półroczu w sześciu aglomeracjach spadek rok do roku przekroczył 7 proc. – wynika ze wstępnych danych firmy JLL.

Czytaj więcej »

Rejestr pedofilów i gwałcicieli [LIPIEC 2019 - AKTUALIZACJA] ZDJĘCIA i NAZWISKA Rejestr przestępców seksualnych skazanych przez sąd

11.07.2019 10:11
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: katowice.naszemiasto.pl
Rejestr przestępców seksualnych prowadzi Ministerstwo Sprawiedliwości już od roku. Poniżej znajdziecie aktualną bazę danych na lipiec 2019 przygotowaną na podstawie wyroków sądowych. Wkrótce będzie poszerzony, gdy zakończą się trwające akurat procesy. Sprawdźcie nazwiska i zdjęcia przestępców seksualnych, którzy zostali w nim umieszczeni na podstawie decyzji ministra sprawiedliwości. Rejestr pedofili i gwałcicieli jest aktualizowany na bieżąco. W ostatnim miesiącu aktualizacja dotyczy aż 16 przestępców. Niektórzy zmarli, więc wycofano ich dane, inni mają nowe, aktualne zdjęcia twarzy. Najgroźniejsi gwałciciele i pedofile znaleźli się w rejestrze, który został podzielony na dwie części - niejawną i jawną. Dane statystyczne pokazują, że wiosną liczba gwałtów jest wyższa niż w innych miesiącach. To okres wzmożonej aktywności gwałcicieli. Wykaz przestępców seksualnych wraz ze zdjęciami, adresami zamieszkania i konkretnymi przestępstwami, których się dopuścili, jest jawny. Każdy z nas może sprawdzić swojego sąsiada. Żeby zobaczyć nowy rejestr pedofilów, kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

Czytaj więcej »

Szlamy przemysłowe z huty Katowice i z huty w Krakowie identyczne?

11.07.2019 9:54
11 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Krakowscy radni chcą powołania specjalnego zespołu, który zbada i oceni stan środowiska w Nowej Hucie. Według danych z 2017 roku na składowiskach przy ul. Dymarek znajdowało się ponad 14 mln ton odpadów. "Zidentyfikowaliśmy arsen, bar, cynk, chrom, miedź, molibden, nikiel, antymon, selen, żelazo, kadm, ołów i rtęć. Te jednak mieszczą się w normach" - zapewniał WIOŚ w Krakowie. Czy na pewno? Dotarliśmy do wyników badań szlamu przemysłowego huty Katowice, według mieszkańców nadal składowanego w Ogrodzieńcu.

Czytaj więcej »

Axa Partners: leczenie za granicą może kosztować ponad 700 tys. zł [Rynek]

11.07.2019 8:57
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: roku, danych
źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl
Z danych Axa Partners wynika, że co roku dochodzi do przeszło 900 zdarzeń wymagających specjalistycznego leczenia poszkodowanych czy transportu (...)

Czytaj więcej »

Powstanie baza danych GIS z klasztorami

11.07.2019 8:20
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: www.gisplay.pl
Katolicki Uniwersytet Lubelski ogłosił przetarg na dostawę wraz z wdrożeniem i wsparciem technicznym systemu informatycznego opartego na oprogramowaniu GIS na potrzeby realizacji grantu „Atlasu klasztorów w Polsce X-XXI w.”

Czytaj więcej »

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

10.07.2019 15:50
7 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Raz w tygodniu analizujemy stawki oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżące zestawienie obowiązuje od 8 do 14 lipca 2019 roku.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane