niedziela, 18 kwietnia 2021 r.
Wiadomości z tagiem drzew
Będą nowoczesne pociągi na radomskich trasach kolejowych. Pojedziemy do Wrocławia, a nawet do Szczecina

18.04.2021 10:18
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: nowe, drzew
źródło: https:
Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel poinformował w odpowiedzi na interpelację radomskiego posła Konrada Frysztaka, że modernizowane właśnie zespoły trakcyjne ED74, czyli popularne „Edyty” będą w przyszłości jeździły na trasie Wrocław – Radom – Lublin, a nowe pociągi Flirt szwajcarskiej marki Stadler zostaną skierowane na trasę Lublin – Radom – Łódź. Na nowe pociągi i w ogóle bezpośrednie połączenia najkrótszą drogą będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Czytaj więcej »

Lichtman zwraca się do Kosmali: "Przez takich jak ty, musiałem emigrować". Znowu afera!

18.04.2021 10:02
12 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: linie, nowe, drzew
źródło: https:
Chyba nikt się nie spodziewał, że odejście Krzysztofa Krawczyka wywoła taką burzę w mediach. Wszystko za sprawą jego najbliższego otoczenia. Okazuje się, że konflikt na linii Lichtman - Andrzej Kosmala, Ewa Krawczyk chyba nigdy się nie skończy! Tym razem były przyjaciel artysty zabrał głos, a Ewa napisała oświadczenie. Co za afera!

Czytaj więcej »

Manager Krawczyka nie odpuszcza. Komentuje słowa Natalii Kukulskiej. O co znowu chodzi?

17.04.2021 10:36
9 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: nowe, drzew
źródło: https:
Śmierć Krzysztofa Krawczyka (†74 l.) przyniosła prawdziwe poruszenie w świecie show-biznesu. Andrzej Kosmala, manager artysty nie odpuszcza i co chwilę ujawnia i komentuje kolejne sprawy.

Czytaj więcej »

Walka o nagrobek Krawczyka! Kosmala organizuje konkurs?

17.04.2021 10:22
12 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: drzew
źródło: https:
Śmierć Krzysztofa Krawczyka (†74 l.) przyniosła prawdziwe poruszenie w świecie show-biznesu. Coraz częściej głos zabiera również menadżer artysty Andrzej Kosmala. Tym razem prosi fanów, by pomogli w projekcie popiersia wokalisty.

Czytaj więcej »

Andrzej Zaucha: Mężczyzna, który zastrzelił piosenkarza, zmienił nazwisko i... pracuje dla TVP!

17.04.2021 5:30
11 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W tym roku minie 30 lat od tragicznego dnia, kiedy oszalały z zazdrości Yves Goulais zastrzelił Andrzeja Zauchę i śmiertelnie ranił zdradzającą go z piosenkarzem żonę, aktorkę Zuzannę Leśniak, po czym oddał się w ręce policji. Został skazany na 15 lat za kratkami. Dziś pracuje przy produkcji jednego z najpopularniejszych seriali TVP jako scenarzysta...

Czytaj więcej »

Zmarł Andrzej Żak. O jego śmierci poinformowała żona

16.04.2021 19:55
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: dzieci, drzew
źródło: https:
W piątek w wieku 79 lat zmarł katowicki pisarz Andrzej Żak. Autor licznych książek, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci i...

Czytaj więcej »

Nie żyje Andrzej Żak. Pisarz, dramaturg i poeta odszedł w wieku 79 lat

16.04.2021 17:31
11 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: drzew
źródło: https:
W piątek, w wieku 79 lat, zmarł Andrzej Żak - poinformowała Elżbieta Żak. - Był powieściopisarzem, autorem wielu sztuk teatralnych i telewizyjnych dla dzieci. Świetne pióro, świetny Człowiek, jako terapeuta pomógł wielu, wielu ludziom. Wielki żal - stwierdziła pisarka, krytyczka literacka i teatralna Liliana Bardijewska.

Czytaj więcej »

Andrzej Kosmala: Opowieści Lichtmana godzą w pamięć Krawczyka

16.04.2021 16:46
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: podczas, drzew
źródło: https:
Andrzej Kosmal w rozmowie z "Faktem" skomentował raz jeszcze zamieszanie, do jakiego doszło podczas pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Zdradził też, dlaczego zareagował w zdecydowany sposób.

Czytaj więcej »

Mieszkańcy zachwycają się widokiem różowych drzew i żółtych krzewów. Ależ pięknie! Zobaczcie zdjęcia

16.04.2021 15:19
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: drzew
źródło: https:
Ależ zrobiło się żółto i różowo. Zupełnie inaczej wygląda nasze otoczenie - mówią mieszkańcy i zachwycają się widokiem różowych drzew i żółtych krzewów. Przy okazji, jak podkreślają, dowiedzieli się, co się kryje za tymi kolorami.

Czytaj więcej »

Poruszenie po nagrodzie dla abpa Andrzeja Dzięgi. "Kopanie pokrzywdzonych"

16.04.2021 15:17
12 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: drzew
źródło: https:
Abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, odebrał na KUL nagrodę za "szerzenie zasad katolickich", mimo że w Watykanie wciąż trwa postępowanie dotyczące możliwych zaniedbań hierarchy w sprawach dotyczących wykorzystywania seksualnego małoletnich. - To więcej niż podłość - mówi Interii Robert Fidura-Porycki, który sam w przeszłości został skrzywdzony przez księdza.

Czytaj więcej »

Koronawirus. W miejskim szpitalu prawie wszystkie łóżka zajęte, komplet chorych też na Józefowie. Lecznice apelują: potrzebujemy lekarzy

16.04.2021 15:16
1 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Trzecia fala pandemii koronawirusa przetacza się przez szpitale. Chorych na COVID-19 przybywa, niestety także tych w najcięższym stanie, zajęte są wszystkie łóżka respiratorowe. Potrzeba więcej personelu, a ze znalezieniem lekarzy, czy pielęgniarek są olbrzymie problemy. - Apelujemy, prosimy, natychmiast zatrudnimy anestezjologów, internistów, czy pulmunologów - mówi Andrzej Cieślik, zarządzający Radomskim Szpitalem Specjalistycznym.

Czytaj więcej »

Menedżer Krawczyka nie wiedział o sztuce o wokaliście? "Wypadałoby poinformować"

16.04.2021 14:34
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: drzew
źródło: https:
Wczoraj pojawiła się informacja, że łódzki Teatr Powszechny pracuje nad spektaklem inspirowanym życiem Krzysztofa Krawczyka. Twórcy w komunikacie prasowym podkreślili, że wokalista wiedział o takim przedsięwzięciu. Innego zdania jest jego menedżer Andrzej Kosmala. "Niestety, nic nie wiedział! A wypadałoby poinformować" - napisał na Facebooku.

Czytaj więcej »

Kto i dlaczego wyciął 250 drzew na Westerplatte? - pytają radni klubu Wszystko dla Gdańska

16.04.2021 14:29
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
- To bulwersująca sprawa, prawdziwa rzeź - mówią radni klubu Wszystko dla Gdańska o masowej wycince drzew na Westerplatte. Podczas konferencji prasowej zwołanej przy Muzeum II Wojny Światowej stawiali pytania, dodając, że ta sprawa musi być wyjaśniona.

Czytaj więcej »

Przesadzili dorosłe dęby, żeby uniknąć ich wycinki podczas drogowej inwestycji

16.04.2021 11:28
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W czwartek 15 kwietnia rozpoczęło się przesadzanie 12 dorosłych drzew na terenie budowy połączenia ulic Warszawskiej i Jaskrowskiej. Dęby czerwone będą rosły dalej w innym miejscu – wzdłuż nowego odcinka alei Bohaterów Monte Cassino, od ul. Jagiellońskiej do Dźbowskiej. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda się zachować drzewa.

Czytaj więcej »

Super! Leśnicy posadzą w tym roku blisko 23 miliony drzew. Lasów przybywa, ale... nie wypalajmy teraz traw!

16.04.2021 10:53
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Zielonogórscy leśnicy w tym roku zaplanowali posadzenie blisko 23 milionów drzew (36 procent będą stanowiły drzewa liściaste). W Polsce co roku przybywa 500 mln drzew, leśnicy produkują rocznie 800 mln sadzonek. Warto zauważyć, że w porównaniu z rokiem 1945 lesistość naszego kraju z roku na rok się powiększa. Najwyższy wskaźnikiem lesistości w Polsce ma województwo lubuskie.

Czytaj więcej »

Andrzej Piaseczny zaprezentuje się w nowej roli. "Jest mi niezmiernie miło"

16.04.2021 10:26
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: zdrowia, drzew
źródło: https:
Andrzej Piaseczny wrócił do zdrowia po poważnym przebyciu COVID-19 i planuje kolejne działania artystyczne. Nie tylko premierę płyty. Wkrótce zaprezentuje się w autorskim programie.

Czytaj więcej »

Zagadkowa śmierć młodego górala. Zdruzgotana matka prowadzi prywatne śledztwo. I ujawnia szokujące wiadomości

15.04.2021 19:00
8 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W tej sprawie wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Młody góral Ireneusz Kaleciak (†19 l.) 7 stycznia 2019 roku został znaleziony martwy. Chłopak wisiał na jednym z drzew w Zakopanem. - Zakopiańska prokuratura szybko umorzyła sprawę. Potraktowała śmierć mojego ukochanego dziecka po macoszemu. Nawet nie wysłuchali mnie do końca i nie zbadali gróźb, które znalazłam w laptopie syna. Były to screeny z komunikatora - mówi załamana pani Alicja Karkosza, matka Irka.

Czytaj więcej »

Prof. Zoll: Stworzenie instytucji „pełniącego obowiązki RPO” będzie niezgodne z Konstytucją

15.04.2021 18:02
12 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: czasu, drzew
źródło: https:
"Taki jest przepis ustawy, że byłem zobowiązany pełnić swoje obowiązki do czasu wyboru nowego Rzecznika Praw Obywatelskich" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM był Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Andrzej Zoll, który czekał 7 i pół miesiaca na wybór swojego następcy. Jak gość Marcina Zaborskiego ocenia dzisiejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że Adam Bodnar nie może pełnić funkcji RPO po zakończeniu kadencji, bez względu na to, czy parlament wybierze nowego rzecznika czy stanowisko będzie nieobsadzone. "To na pewno jest...

Czytaj więcej »

Andrzej Zoll gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

15.04.2021 17:40
12 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: roku, drzew
źródło: https:
Gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM jest prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były Rzecznik Praw Obywatelskich. Z naszym gościem porozmawiamy o dzisiejszym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że Adam Bodnar nie może pełnić funkcji RPO po zakończeniu kadencji, bez względu na to, czy parlament wybierze nowego rzecznika czy stanowisko będzie nieobsadzone. Co ten wyrok oznacza w praktyce? Kto przejmie obowiązki RPO i na podstawie jakich przepisów? Czy będziemy mieli do czynienia z kolejnym urzędem, którego...

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane