poniedziałek, 16 września 2019 r.
Wiadomości z tagiem jazdy
Potężny jeleń w centrum miasta wskoczył na maskę elki. Zobacz film!

15.09.2019 18:01
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: centrum, jazdy
źródło: https:
Do niecodziennego zdarzenia doszło w ścisłym centrum Bielska-Białej – na skrzyżowaniu ul. 1 Maja z Partyzantów i Michałowicza na maskę samochodu nauki jazdy wskoczył… ogromny jeleń!

Czytaj więcej »

Samochód potrącił dziecko. Za kierownicą 4-latek

14.09.2019 23:26
10 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Do niecodziennego wypadku doszło we wsi Maszkowice w województwie małopolskim. W wyniku potrącenia ucierpiała dziewczynka. Jak się okazało za kierownicą siedział 4-latek, który wsiadł do pojazdu i wjechał w swoją siostrę. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Czytaj więcej »

Radiowóz na sygnale zderzył się z osobówką. Ranni dwaj policjanci

14.09.2019 19:30
7 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W Świętochłowicach w woj. śląskim doszło poważnego wypadku radiowozu. Jadący na sygnale pojazd zderzył się na ulicy Korfantego z osobówką, a potem uderzył drzewo. Dwóch funkcjonariuszy, pasażer i kierowca radiowozu, zostali ranni. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR. Nikt z drugiego pojazdu nie ucierpiał.

Czytaj więcej »

Jak kulą w płot. Czego nie wiemy o systemie ochrony zdrowia [OPINIA]

14.09.2019 17:30
13 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: jazdy, lekarzy
źródło: https:
W małym francuskim miasteczku Tarn, niedaleko Tuluzy, lokalne pielęgniarki wypuściły do sieci klip z chwytliwą, rzewną piosenką, którą same napisały i nagrały. Postanowiły śpiewem i tańcem skusić do przyjazdu do ich miejscowości… lekarza rodzinnego.

Czytaj więcej »

Wrzesień na MAX! Miejski skuter Yamaha NMAX 125 teraz w doskonałej cenie

14.09.2019 13:43
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Zmęczyły cię miejskie korki, długie dojazdy do pracy i mozolne poszukiwanie miejsca na parkingu? Oto rozwiązanie twoich problemów - Yamaha NMAX 125. Szybka, niezawodna i można ją prowadzić na samochodowe prawo jazdy. Teraz w znakomitej cenie!

Czytaj więcej »

Siedem razy bez prawa jazdy. Polityk PiS usłyszy wyrok

14.09.2019 11:07
11 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Policji, jazdy
źródło: https:
Policja siedem razy złapała Arkadiusza Sz., gdy prowadził bez prawa jazdy - podaje "Gazeta Wyborcza". Prokuratura wnioskowała jednak o umorzenie...

Czytaj więcej »

Fizycy "na styku dwóch nieskończoności" z muzyką Józefa Skrzeka

14.09.2019 10:40
10 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: jazdy, świata
źródło: https:
Między ogromem Wszechświata a mikroświatem atomu, na styku tych dwóch nieskończoności, żyjemy my ludzie, przez jedno mgnienie oka. O tym jest ten nasz spektakl - mówią RMF FM twórcy widowiska multimedialnego, przygotowanego specjalnie z okazji 45. Zjazdu Fizyków Polskich w Krakowie. Prof. Adam Maj i dr Jerzy Grębosz przygotowali film, który muzycznie zilustruje Józef Skrzek wraz z zespołem i chórem. Będą nawiązania do legendarnego SBB, będzie nowa muzyka, będą improwizacje. Twórcy widowiska w rozmowie z Grzegorzem Jasińskim opowiadają o...

Czytaj więcej »

Jechał pijany i bez prawa jazdy. Wiózł 10-miesięczne dziecko

14.09.2019 2:54
9 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: jazdy
źródło: https:
25-letni mężczyzna zamiast na zakupy, trafił do aresztu. W ciągu jednego dnia został dwukrotnie zatrzymany przez policję. Nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu i był pod wpływem alkoholu. Za drugim razem nie jechał sam. W samochodzie miał jeszcze trzech pasażerów, w tym dziesięciomiesięczne dziecko. Za popełnione czyny będzie odpowiadał teraz przed sądem.

Czytaj więcej »

Prof. Frank Wilczek. Noblista o cząstkach, które mogą być ciemną materią

13.09.2019 17:22
11 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Mam nadzieję, że już wkrótce będzie można przeprowadzić eksperyment, potwierdzający istnienie hipotetycznych cząstek, aksjonów, które mogą być ciemną materią – mówi RMF FM prof. Frank Wilczek, laureat nagrody Nobla z fizyki z 2004 roku. Gość 45. Zjazdu Fizyków Polskich, inaugurującego obchody stulecia polskiego Towarzystwa Fizycznego, wygłosił w Krakowie wykład na ten temat. W rozmowie z Grzegorzem Jasińskim zapewnia, że po nagrodzie Nobla jego praca naukowa się nie skończyła - wręcz przeciwnie, pracuje mu się teraz lepiej niż kiedykolwiek.

Czytaj więcej »

Detektor martwego pola - zagrożenie dla motocyklistów w gęstym ruchu ulicznym

13.09.2019 16:49
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: ruchu, jazdy, polu
źródło: https:
Nowe technologie bezpieczeństwa przynoszą wiele korzyści, ale mają też jedną podstawową wadę - rozleniwiają kierowców, którzy poświęcają procesowi prowadzenia pojazdu coraz mniej uwagi. Okazuje się, że coraz popularniejsze detektory martwego pola w lusterkach samochodowych mogą być sporym zagrożeniem dla motocyklistów.

Czytaj więcej »

Pasażerowie „trójki” skarżą się na tłok w autobusach: „Jeździmy ściśnięci jak śledzie”

13.09.2019 16:08
11 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Od września zmienił się rozkład jazdy autobusów w Lublinie w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Nie wrócił jednak rozkład ten sprzed wakacji. Ze względu na braki w taborze, Zarząd Transportu Miejskiego musiał „okroić” niektóre kursy. I pasażerowie już to odczuwają.

Czytaj więcej »

Hyundai 45 - elektryczny koncept pojawił się we Frankfurcie

13.09.2019 9:59
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: jazdy
źródło: https:
Hyundai zaprezentował koncept pojazdu elektrycznego 45 podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego (IAA) 2019 we Frankfurcie.

Czytaj więcej »

Odkrywać i podpisywać się pod odkryciami. Tego potrzeba polskiej fizyce

13.09.2019 7:00
12 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W przypadku polskiej nauki, to właśnie fizyka stoi najwyżej w światowym rankingu, plasujemy się w połowie drugiej dziesiątki. O ile jednak łatwo jest podnieść się na pewien poziom, trudno jest dołączyć do czołówki. Dlatego musimy dbać nie tylko o współpracę z zagranicą, ale i o to, by chwała sukcesów spływała na nasze placówki - mówi RMF FM prof. Józef Spałek z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przewodniczący Komitetu Programowego, rozpoczynającego się dziś w Krakowie 45. Zjazdu Fizyków Polskich przyznaje, że dostępna już w Polsce...

Czytaj więcej »

Jak idzie remont głównej drogi na Piaski? [ZDJĘCIA]

12.09.2019 17:56
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Na Piaski w Gorzowie nie trzeba już jeździć głównie przez ul. Wyszyńskiego. Można też skorzystać z objazdu przez ul. Puszkina. Remontowana ul. Kazimierza Wielkiego jest coraz bardziej przejezdna.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane