piątek, 05 marca 2021 r.
Wiadomości z tagiem lipcu
Wielka fuzja na rynku produkcji pasz dla zwierząt. De Heus przejął Golpasz

04.03.2021 13:54
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: rynku, lipcu, marca
źródło: https:
O tej transakcji mówiło się od lipca. 1 marca firma De Heus, której ma siedzibę w Łęczycy, kupiła całościowy pakiet udziałów przedsiębiorstwa Golpasz S.A. Tym samym transakcja, sprawdzana przez UOKiK od lipca ubiegłego roku, została sfinalizowana. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Czytaj więcej »

Pensje lekarzy specjalistów. Podwyżka o 19 zł, która może się okazać obniżką

03.03.2021 14:42
7 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: lipcu, nowe
źródło: https:
Rząd proponuje lekarzom nowe stawki gwarantowanych płac minimalnych. Specjaliści od lipca mogliby liczyć na podwyżkę. Jak dużą? Związki zawodowe załamują ręce nad kwotą i piszą do premiera. "Wynagrodzenie na poziomie pensji wykwalifikowanego robotnika?" - nie dowierzają.

Czytaj więcej »

Pandemia: Rekord zgonów z powodu Covid-19 w Brazylii [NA ŻYWO]

03.03.2021 5:10
9 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Prezydent USA Joe Biden oświadczył, że do końca maja jego kraj będzie w stanie zaszczepić wszystkich Amerykanów. W Ameryce Południowej natomiast Brazylia odnotowała rekord pod względem liczby zgonów z powodu Covid-19 w ciągu jednego dnia. Zmarło 1 641 osób. To przewyższa poprzedni jednodniowy rekord 1 595 zgonów z powodu Covid-19 zarejestrowany pod koniec lipca 2020 r. Najnowsze informacje o walce z koronawirusem w kraju i na świecie zbieramy w naszej relacji dnia.

Czytaj więcej »

Chiny do końca lipca chcą zaszczepić 40 proc. obywateli

02.03.2021 17:08
18 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Chińskie władze chcą do końca lipca podać 40 proc. mieszkańców kraju co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 - ogłosił główny ekspert rządu ChRL ds. koronawirusa Zhong Nanshan. W Pekinie ruszyły szczepienia osób po 59. roku życia.

Czytaj więcej »

Budowa domu – jakie formalności załatwisz przez internet? Oto lista wniosków, które złożysz online

02.03.2021 13:21
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: lipcu, marca
źródło: https:
Od 1 marca 2021 r. wiele formalności związanych z budową można załatwić bez wychodzenia z domu. Od lipca 2021 r. będzie ich jeszcze więcej.

Czytaj więcej »

Śląskie. Śledztwo w sprawie katastrofy w Szczyrku przedłużone do lipca. Trwają przesłuchania

02.03.2021 10:58
8 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: lipcu, sprawie
źródło: https:
Do 5 lipca przedłużyła katowicka prokuratura regionalna śledztwo w sprawie wybuchu gazu i katastrofy domu w Szczyrku, w której zginęło 8 osób....

Czytaj więcej »

T-Mobile: usługa Cloud Security teraz chroni także pocztę firmową

01.03.2021 17:19
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: pracy, lipcu
źródło: https:
T-Mobile wprowadza nową usługę cyberbezpieczeństwa dla biznesu. Ofertę Cloud Security uzupełnia E-Mail Protection, rozwiązanie chmurowe oferujące m.in. zaawansowaną, wielowarstwową ochronę antywirusową, antyphishingową oraz wykrywanie i usuwanie spamu.Ataki przeprowadzone za pośrednictwem poczty e-mail to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń, z jakimi muszą mierzyć się firmy niemal każdej wielkości. Większość tego rodzaju przestępstw stanowią te związane ze złośliwym oprogramowaniem lub/i phishingiem. Straty mogą być ogromne, a proces przygotowania się na tego typu atak jest wielowarstwowy. Wymaga najczęściej nakładów związanych zarówno z obszarem IT, jak i edukacją wszystkich pracowników korzystających z poczty elektronicznej. Dzięki najnowszej propozycji T-Mobile dużą część tego ciężaru przejmuje na siebie rozwiązanie E-Mail Protection firmy Proofpoint. Zobacz:  Usługa E-Mail Protection w T-Mobile to dodatkowa propozycja, niezależna, ale zintegrowana z wprowadzonym w lipcu rozwiązaniem Cloud Security. Uzupełnia ofertę cyberbezpieczeństwa o w pełni skalowalne, elastyczne rozwiązanie do ochrony poczty firmowej. Jest to usługa chmurowa, nie wymaga zakupu sprzętu czy instalacji oprogramowania na urządzeniach użytkowników. Rozwiązanie może służyć do zabezpieczenia wszystkich pracowników – także tych pracujących w trybie hybrydowym lub na tzw. pracy zdalnej. E-Mail Protection oferuje wielowarstwową ochronę antywirusową, wykrywanie spamu i phishingu, a także zapewnia ciągłość poczty elektronicznej dzięki awaryjnej skrzynce odbiorczej, która umożliwia natychmiastowe odtworzenie utraconych lub niedostępnych e-maili z ostatnich 30 dni. Chroni również również przed zagrożeniami wykorzystującymi socjotechnikę. E-Mail Protection wykorzystuje technologię Proofpoint MLX, która wykrywa spam i phishing, badając setki tysięcy atrybutów w każdej wiadomości e-mail. Robi to na podstawie treści, obrazków i załączników oraz automatycznie dostosowuje się do nowych zagrożeń w miarę ich pojawiania się. Zobacz:  Usługa analizuje także adresy URL i załączniki. Wszystkie wiadomości są również skanowane przez wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa, aby zapewnić, że wirusy są przechwytywane i blokowane.  Rozwiązanie jest także w pełni skalowalne. Administrator może łatwo zwiększyć lub zmniejszyć liczbę skrzynek pocztowych objętych ochroną. Nie wymaga to zakupu dodatkowego sprzętu, licencji czy instalacji oprogramowania na komputerach pracowników.  Usługa E-Mail Protection dostępna jest w formie wygodnej subskrypcji z prostym cennikiem – 15,90 złotych miesięcznie za każdą skrzynkę pocztową. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

"To jest najlepszy moment na turniej WTA 250 w Polsce"

01.03.2021 13:30
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: roku, Open, lipcu, nowe
źródło: https:
Od 17 do 25 lipca 2021 roku na kortach Arki Gdynia odbędzie się nowy turniej tenisowy z cyklu WTA 250. Powrót po 10 latach wielkiego tenisa kobiecego nad polskie morze organizuje firma Tennis Consulting. „Rz” rozmawia o tym wydarzeniu z dyrektorem turnieju Marcinem Matkowskim, świetnym deblistą, wielokrotnym zwycięzcą turniejów ATP Tour, finalistą US Open i Roland Garros.

Czytaj więcej »

Światowy tenis kobiecy wraca do Polski

01.03.2021 7:57
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Polsce, lipcu
źródło: https:
W dniach 17-25 lipca 2021 w Gdyni odbędzie się turniej tenisowy WTA 250. Impreza zagości w Polsce na dłużej i będzie największym turniejem tenisowym rozgrywanym w naszym kraju. Organizatorem turnieju jest Tennis Consulting, który podpisał wieloletnią umowę z właścicielem licencji firmą Octagon.

Czytaj więcej »

Woda znowu zdrożeje!

28.02.2021 20:30
7 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: wody, lipcu, nowe
źródło: https:
Szkuje się kolejna podwyżka opłat za wodę. Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów przesłało gminom informacje o planowanej podwyżce. Od lipca największy dostawca wody na Śląsku podnosi o 23 grosze netto cenę wody za metr sześcienny. Cena dostarczanej wody ma wynosić 2,51 netto. Miasta nie będą miały wyjścia, bo kupują wodę od GPW. Dla mieszkańców aglomeracji oznacza to kolejną podwyżkę w tym roku. Swoje własne już wprowadziły miejskie wodociągi.

Czytaj więcej »

Motocyklista, który potrącił dziewczynkę na przejeździe rowerowym, skazany! Sprawiedliwy wyrok?

26.02.2021 11:00
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Głośna sprawa z lipca zeszłego roku, została właśnie rozstrzygnięta przez sąd rejonowy w Olsztynie. Choć o sprawie mówiła cała Polska, właściwie żadne medium nie przekazywało rzetelnie informacji o przebiegu zdarzenia.

Czytaj więcej »

Wenus. NASA pokazuje oszałamiające zdjęcie sondy Parker Solar Probe

26.02.2021 10:01
10 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: lipcu, podczas
źródło: https:
Sonda Parker Solar Probe uchwyciła wspaniałe widoki Wenus podczas jej bliskiego przelotu nad planetą w lipcu 2020 r. NASA opublikowała zdjęcie,...

Czytaj więcej »

John Travolta sprzedaje mega-posiadłość. 20 pokoi nad wodą

26.02.2021 4:00
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: lipcu
źródło: https:
Aktor John Travolta postanowił sprzedać posiadłość, która kupił przed laty z żoną Kelly Preston. Aktorka zmarła niepodziewanie w lipcu zeszłego roku.

Czytaj więcej »

Wenus w obiektywie słonecznej sondy

25.02.2021 12:30
14 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Kierownictwo misji Parker Solar Probe pozazdrościło chyba nieco sławy twórcom łazika Perseverance. NASA w odpowiedzi na najnowsze zdjęcia z Marsa opublikowała właśnie niezwykłe zdjęcie Wenus, które sonda przeznaczona do badań Słońca wykonała podczas przelotu obok drugiej planety Układu Słonecznego w lipcu 2020 roku. Zdjęcie wykonano z pomocą kamery Wide-field Imager z odległości niespełna 12,5 tysiąca kilometrów.

Czytaj więcej »

Tak w Elwro we Wrocławiu produkowano komputery Odra i kalkulatory. Zobacz archiwalne zdjęcia!

23.02.2021 8:04
8 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Elwro (1959–1993), w którym produkowano polskie komputery, mieściło się przy ul. Ostrowskiego 30 na wrocławskim Grabiszynie. Produkowano tam urządzenia elektroniczne, między innymi kalkulatory (w tym pierwszy polski kalkulator biurowy Elwro 105LN), komputery mainframe serii Odra i RIAD, osprzęt komputerowy – m.in. pamięci ferrytowe, elementy elektroniki wojskowej i inne. Na tej samej ulicy, pod numerem 22, działało także przyzakładowe technikum elektroniczne, tzw. EZN (Elektroniczne Zakłady Naukowe), obecnie przeniesione w inne miejsce. Początkowo Elwro miało produkować… telewizory, jednak nigdy nie uruchomiono ich produkcji. Zamiast tego zajęto się wytwarzaniem przełączników do telewizorów produkowanych w Warszawie i przez dwa lata było to główne źródło dochodów fabryki. Od 1963 zaczęto produkować komputery Odra 1003 i ZAM-21. Zakłady produkowały komputery następnych generacji – II i III. W 1975 rozpoczęto seryjny montaż komputerów Jednolitego Systemu R-32. Komputery serii Odra wyróżniała możliwość pracy z oprogramowaniem stworzonym przez inne firmy oraz możliwość podłączenia urządzeń peryferyjnych. Jeden z ostatnich egzemplarzy Odry wyszedł z użycia 18 lipca 2003 po 29 latach bezawaryjnej pracy jako główna sterownia dystrybucji wrocławskiego przedsiębiorstwa Hutmen. Kolejno wyłączono z eksploatacji w roku 2010 i 2012 (Mera Elzab Zabrze), Eksponat działający, znajduje się w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, jest to system zbudowany w oparciu o JC 1305 ODRA. W 1986 roku zakłady wyprodukowały próbną serię komputerów osobistych Elwro 800 Junior do użytku szkolnego przeznaczonych dla nauczycieli oraz dla uczniów. Rozwiązanie to zostało zaaprobowane przez ekspertów zajmujących się edukacją oraz informatyką jako najlepsze do edukacji informatycznej w szkołach. Od 1989 roku planowano rozpocząć produkcję komputerów wraz z oprogramowaniem na poziomie 30 tys. sztuk rocznie. Zobaczmy więc, jak produkowano Odrę, kalkulatory i inny sprzęt elektroniczny.

Czytaj więcej »

Kary za zatory płatnicze [Prawo dla nieprawnika]

23.02.2021 7:50
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl
Od 1 stycznia 2020 r. obowiązuje ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych. Ustawa jest dość obszerna i wprowadza szereg nowych regulacji. Najważniejszy wydaje się jednak wprowadzony przez nią do ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych nowy art. 13b.

Czytaj więcej »

Aerosmith: Koncert w Polsce ponownie przełożony

22.02.2021 16:44
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
13 lipca 2022 r. to nowa data koncertu grupy Aerosmith w Tauron Arenie Kraków. Występ z 5 lipca 2021 r. został przełożony z powodu pandemii koronawirusa.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane