poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r.
Wiadomości z tagiem miejsca
Żeby żaby nie ginęły na drogach. Leśnicy z Kłodawy dbają o ich bezpieczeństwo

19.04.2021 11:51
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: miejsca
źródło: https:
Po dwuletniej przerwie żaby, ropuchy i traszki powróciły do swojego stałego miejsca wiosennej migracji czyli urokliwego przesmyku między miejscowościami Lipy i Lubociesz. Wraz z nadejściem wiosny poczuły miłosny zew i ruszyły na gody. Niestety - po drodze masowo giną pod kołami samochodów.

Czytaj więcej »

Czy antena 5G na mojej ulicy wysyła śmiercionośne fale? Za trzy miesiące sprawdzisz PEM w swoim otoczeniu

19.04.2021 11:23
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Obawy Polaków związane z promieniowaniem elektromagnetycznym, zwłaszcza  dotyczące sieci 5G, wciąż pozostają żywe. Startujący wkrótce system SI2PEM powinien je znacznie zmniejszyć. Każdy z nas będzie mógł samodzielnie sprawdzić, jak duże jest promieniowanie stacji bazowych w najbliższej okolicy.System SI2PEM, dzięki któremu każdy będzie mógł sprawdzić poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe w okolicy, startuje 20 lipca. Komunikat w tej sprawie podpisał odpowiedzialny za cyfryzację minister Marek Zagórski.  Zobacz:  Co sprawdzisz, korzystając z SI2PEM? System informatyczny SI2PEM będzie gromadził i prezentował wyniki pomiarów pola elektromagnetycznego prowadzonych przez akredytowane laboratoria. Na podstawie wykonanych obliczeń ciągłych rozkładów PEM o częstotliwościach radiowych, zwalidowanych pomiarami wykonanymi w terenie, umożliwi sprawdzenie poziomu PEM w dowolnym miejscu w Polsce z dokładnością do pojedynczych metrów. Z systemu SI2PEM będą mogli skorzystać wszyscy chętni. Obywatele zainteresowani rozkładem PEM w swoim otoczeniu będą mogli precyzyjnie sprawdzić wartości PEM, a prowadzący instalacje – w tym operatorzy telefonii komórkowej – efektywnie planować budowę sieci dzięki potencjalnemu uniknięciu przekroczeń obowiązujących wartości dopuszczalnych i to już na etapie ich projektowania. Korzystanie z systemu SI2PEM będzie możliwe poprzez stronę internetową, do której dostęp będzie miał każdy użytkownik internetu. Nie będzie wymagane wykupienie ani posiadanie jakiejkolwiek licencji dostępu. Jak obiecują twórcy SI2PEM, prosty interfejs użytkownika oraz mapa Polski ze szczegółowymi danymi pozwolą sprawdzić: podstawowe informacje o instalacjach wytwarzających PEM (m.in. stacjach bazowych) pochodzące z rejestrów UKE, wyniki pomiarów PEM wykonywanych przez akredytowane laboratoria w otoczeniu źródeł PEM, takich jak stacje bazowe telefonii komórkowej, wyniki pomiarów PEM prowadzonych przez GIOŚ w ramach monitorowania środowiska, wyniki obliczeń ciągłych rozkładów PEM o częstotliwościach radiowych na terenie całego kraju. Dane dotyczące wyników pomiarów PEM będzie można pobrać w formie raportu. SI2PEM czyli System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie ElektroMagnetyczne to projekt realizowany przez Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Pomysł na budowę SI2PEM i stworzenia pierwszego w Polsce systemu kompleksowego zbierania danych o PEM narodził się jeszcze w 2017 r. Prace ruszyły w lutym 2019 r. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Pierwsze "Mieszkanie plus" w Katowicach prawie gotowe. To Nowy Nikiszowiec. Ruszyły wstępne odbiory

19.04.2021 10:49
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Finiszują prace wykończeniowe na budowie Nowego Nikiszowca w Katowicach. To osiedle mieszkaniowe realizowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie plus”. Na miejscu ruszyły pierwsze, wstępne odbiory. - Obecnie wykonawca dokonuje wskazanych przez nas poprawek – informuje PFR Nieruchomości.

Czytaj więcej »

Robert Krzywicki z Legnicy sprząta miejsca zbrodni, ale też mieszkania zbieraczy

19.04.2021 10:21
1 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Robert Krzywicki to legniczanin, który wykonuje chyba jeden z najcięższych zawodów świata. Prowadzi własną firmę - Crime Service Legnica. Czym dokładnie się zajmuje? Sprząta miejsca zbrodni, mieszkania w których doszło do samobójstw, czy lokale zajmowane przez tzw. "zbieraczy". To ekstremalnie ciężki zawód. Jakie trzeba mieć cechy, żeby go wykonywać?

Czytaj więcej »

Strzelanina w Rudzie Śląskiej. Nie żyje 36-latek postrzelony przez policję

19.04.2021 10:04
8 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: miejsca, ceny
źródło: https:
Dramatyczne sceny na ulicach Rudy Śląskiej. O szóstej rano policjanci mieli zatrzymać 36-latka z Rudy Ślaskiej Bykowiny, który handlował narkotykami. Operacja przeprowadzana była na polecenie prokuratury rejonowej z Bytomia. Na miejsce udali się policyjni antyterroryści, gdyż istniały duże obawy, że mężczyzna posiada broń i może być niebezpieczny.

Czytaj więcej »

Przy miejscu pochówku Krzysztofa Krawczyka na cmentarzu Grotnikach palą się setki zniczy

19.04.2021 9:38
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Około czterystu osób przyjechało w sobotę 17 kwietnia na cmentarz w Grotnikach, by przy grobie Krzysztofa Krawczyka zapalić znicze.

Czytaj więcej »

Tragedia w Brodnicy. Nie żyje 34-latka, dwójka dzieci w szpitalu

19.04.2021 9:09
6 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 15 w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie). Samochód dostawczy potrącił tam 34-latkę i dwójkę małych dzieci. Niestety, kobiety nie udało się uratować. Zginęła na miejscu. Dzieci zostały przewiezione do szpitala. Droga jest w tym miejscu zablokowana.

Czytaj więcej »

Sto lat, Panie Jerzy! Urodziny Jerzego Rembasa, żużlowca Stali Gorzów. To on nie przestraszył się Wembley

19.04.2021 9:03
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
- Żałuję, że nie zdobyłem medalu na Wembley. O tym stadionie wiele się słyszało, ale nie był on taki straszny, jak go malowali. To piąte miejsce, to mój największy sukces. Przy odrobinie szczęścia powinienem zająć tam trzecie miejsce – tak Jerzy Rembas, legendarny żużlowiec Stali Gorzów, wspominał swój start w finale indywidualnych mistrzostw świata na Wembley, który rozegrany został w 1978 roku. Legendarny żużlowiec gorzowskiego klubu 19 kwietnia 2021 r. skończył 65 lat.

Czytaj więcej »

Nie tylko konsolidacja [Podsumowanie tygodnia]

19.04.2021 8:42
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: miejsca, rynku
źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl
Lista ubezpieczycieli działających na polskim rynku systematycznie się kurczy. Zapowiadana od dawna konsolidacja właśnie się rozkręca, co zawdzięczamy głównie zagranicznym spółkom-matkom, decydującym się na wystawianie swoich polskich operacji na sprzedaż. Robi się miejsce dla nowych graczy, którzy już się szykują, by zacząć sprzedawać. Jednak nie tylko konsolidacją żyje rynek.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane