piątek, 22 stycznia 2021 r.
Wiadomości z tagiem miejsca
Znane miejsca i budynki w Gorzowie. Jak wyglądały w przeszłości? Zobaczcie stare widokówki

22.01.2021 10:52
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: miejsca
źródło: https:
Willa biblioteki przy ul. Sikorskiego, dawny ratusz przy ul. Obotryckiej, stadion, sąd, uczelniane budynki na ul. Chopina i Teatralnej. Dziś każdy wie, jak wyglądają. A jak prezentowały się dawno temu?

Czytaj więcej »

Ten radar w Toruniu zrobił kierowcom najwięcej zdjęć w całym województwie kujawsko-pomorskim!

22.01.2021 10:00
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
I… uśmiech! Szczęśliwi ci kierowcy, którym fotoradar nigdy nie zrobił zdjęcia. W samym Toruniu działa ich kilka. "Nowościom" udało się dotrzeć do danych o liczbie naruszeń zarejestrowanych przez radary w województwie kujawsko-pomorskim w 2020 roku. Zdobywca pierwszego miejsca w tym niechlubnym zestawieniu na pewno jest dobrze znany torunianom. Sprawdźcie, które fotoradary w Kujawsko-Pomorskiem robią najwięcej zdjęć kierowcom przekraczającym prędkość.

Czytaj więcej »

Zwalisty pick-up o mocy 702 KM jest dla ciebie zbyt „lamerski”? A co powiesz na ponad 1000 KM?

22.01.2021 10:00
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Ram zajął pierwsze miejsce na podium mocy, kiedy w 2020 roku wypuścił napędzany silnikiem Hellcat model 1500 TRX. Z 702 KM mocy spokojnie uplasował się przed Fordem F-150 Raptor, który ma „zaledwie” 450 KM.

Czytaj więcej »

NBA. Siódme z rzędu zwycięstwo Utah Jazz

22.01.2021 9:18
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: miejsca
źródło: https:
Siódme z rzędu zwycięstwo w lidze NBA odnieśli koszykarze Utah Jazz. W czwartek we własnej hali pokonali New Orleans Pelicans 129:118 i awansowali na drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Ustępują jedynie broniącym tytułu Los Angeles Lakers.

Czytaj więcej »

Wrocław. Oto wolne miejsca na szczepienia na koronawirusa dla seniorów (ADRESY)

22.01.2021 7:26
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Dzisiaj zaczął się kolejny etap rejestracji na szczepienia przecie koronawirusowi. Od godziny 6.00 rejestrować się mogą osoby z grupy wiekowej 70 plus (urodzone w roku 1951 lub wcześniej). Niestety, w wielu punktach we Wrocławiu nie ma już wolnych miejsc, bo zajęli je seniorzy po osiemdziesiątce - oni mogą zapisywać się już od tygodnia. W niektórych punktach tworzone są listy rezerwowe - na wypadek gdyby ktoś zrezygnował, miał jakieś problemy zdrowotne, które wykluczą go ze szczepień. Ale na szczęście we Wrocławiu są jeszcze miejsca, w których na szczepienie można będzie się zapisać. Ministerstwo Zdrowia utworzyło też we Wrocławiu jeden punkt szczepień, w którym jest znacznie większy limit szczepionek niż we wszystkich innych punktach. Na kolejnych slajdach znajdziesz informację o tym gdzie już nie ma miejsc, a gdzie jeszcze można próbować się zarejestrować. Podajemy dane z ponad 20 wrocławskich przychodni.

Czytaj więcej »

Zobacz Poltegor na archiwalnych zdjęciach. Unikatowe fotografie z Wrocławia

22.01.2021 7:07
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: roku, miejsca
źródło: https:
Poltegor był najwyższym (do 2007 roku) budynkiem we Wrocławiu. Stał przy ul. Powstańców Śląskich. Zaprojektowali go: Zofia Szczęsnowicz-Sołowij, Julian Duchowicz i Jan Szymański. Miał 125 metrów wysokości, 25 kondygnacji. Jego budowę rozpoczęto w 1974 roku, a ukończono w 1982. Budynek został zburzony w 2007 roku (w jego miejscu postawiono Sky Tower). Zobacz zdjęcia z fotopolska.eu

Czytaj więcej »

Mimo ograniczeń wielki ścisk w krakowskich tramwajach. Będzie więcej kursów?

22.01.2021 6:57
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W związku z pandemią koronawirusa w tramwajach i autobusach miejskich zajętych może być tylko 50 proc. miejsc. W wielu przypadkach okazuje się to jednak fikcją. Nasi czytelnicy skarżą się na niebezpieczny ścisk. A urzędnicy miejscy zapowiadają kontrole, a dopiero po niej ewentualnie zwiększenie liczby kursów na wybranych liniach.

Czytaj więcej »

Rynek odświeżonych smartfonów też się zmniejszył

21.01.2021 23:09
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Miniony rok był trudny dla branży smartfonów i widzieliśmy kolosalne spadki sprzedaży nowych urządzeń. Sektor odświeżonych smartfonów wcale za bardzo się nie różnił.Miniony rok odwrócił kilka trendów na światowym rynku. Po raz pierwszy od dawna spadek zanotowały smartfony, natomiast przebudził się sektor tabletów. Równie zadowoleni są producenci laptopów. W ślad za sektorem nowych smartfonów poszły też te odświeżone. Ten rynek w 2020 zmniejszył się o 9%. W pierwszej połowie roku był naturalnie największy - wtedy też były największe restrykcje na świecie. Wtedy to spadki wynosiły nawet 16%. Oczywiście jak zawsze w takiej sytuacji, w niektórych rejonach świata rynek ucierpiał o wiele mocniej niż w innych jego częściach. Tutaj prym wiodła Ameryka Łacińska, gdzie spadek wyniósł aż 19%. Na drugim miejscu znajduje się Europa, gdzie spadek wyniósł 14%. W Azji Poludniowo-Wschodniej wyniósł on 10%, w Afryce 9%, natomiast w Chinach 8%. Śladowo rynek zmniejszył się w Indiach (3%), USA (2%) i Japonii (1%). Spadek w Chinach miał być w części wywołany przez konflikt na linii Chiny - USA. Wielu dużych sprzedawców odświeżonych urządzeń dla pewności pomijało Państwo Środka. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Kraków. Policjantka próbowała ukraść alkohol w Biedronce

21.01.2021 17:03
8 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: miejsca
źródło: https:
Skandaliczne zachowanie policjantki w Krakowie. Funkcjonariuszka nie zapłaciła za część towaru z jednego ze sklepów Biedronka w zachodniej części Krakowa. Czyżby myślała, że ujdzie jej to na sucho? Wśród produktów, na które się połasiła był alkohol, m.in. whisky i wino. Ochroniarz wezwał na miejsce mundurowych. Jak policjantka tłumaczyła się kolegom?

Czytaj więcej »

Kraków. Lokator terroryzował sąsiadów ciągłymi libacjami i pożarami. Mieszkańcy bali się o swoje życie

21.01.2021 16:42
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Pod koniec grudnia w jednym z bloków przy ul. Kamionka w Czyżynach miał miejsce pożar mieszkania, którego lokator mocno daje się we znaki sąsiadom. W ubiegłym roku policja interweniowała tam kilkanaście razy, głównie w sprawie libacji, zakłócania porządku, zaśmiecania i kilku pożarów. Mieszkańcy bloku czują się terroryzowani przez uciążliwego sąsiada. W grudniu podczas ostatniego pożaru musieli uciekać z mieszkań, bo bali się o własne życie.

Czytaj więcej »

Toyota Gazoo Racing w nowej kampanii 2021 celuje w zwycięstwo w Rajdzie Monte Carlo!

21.01.2021 16:00
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: roku, miejsca
źródło: https:
Odkąd w 2017 roku Toyota Yaris WRC pojawiła się w Rajdowych Mistrzostwach Świata, sezon w Rajdzie Monte Carlo zaczynała od miejsca na podium tej legendarnej imprezy. Czy będzie tak i w tym roku?

Czytaj więcej »

W województwie lubelskim odnotowano ponad 30 odczynów poszczepiennych. „To najbardziej bezpieczna szczepionka”

21.01.2021 15:58
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Większość odczynów poszczepiennych ma łagodny przebieg (zaczerwienienie, ból w miejscu ukłucia). Na razie tylko jedna osoba z Lubelszczyzny musiała zostać hospitalizowana. - To świadczy o tym, że nie ma się czego bać - mówią eksperci.

Czytaj więcej »

Kraków: Policjantka próbowała ukraść alkohol ze sklepu

21.01.2021 15:52
13 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Kobieta próbowała ukraść część towaru, w tym alkohol – whisky i wino, w jednej z Biedronek w Krakowie. Wezwanym na miejsce przez ochronę funkcjonariuszom tłumaczyła się roztargnieniem i pośpiechem. Policja wyjaśnia sprawę.

Czytaj więcej »

Kraków. W 2022 roku ogromne zmiany na Grzegórzkach. Zobacz, jak ma wyglądać nowa ulica Grzegórzecka i plac targowy [WIZUALIZACJE]

21.01.2021 15:50
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Ulica Grzegórzecka w części ma zmienić się w plac Grzegórzecki. Ogromne zmiany czekają też znajdujący się obok plac targowy. Przejdź do GALERII, by zobaczyć, jak mają wyglądać te miejsca po przebudowie. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

Czytaj więcej »

Sharp wprowadza na rynek dwa nowe oczyszczacze Ultimate Air Kil z technologią Plasmacluster

21.01.2021 15:23
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
UA-KIL60E-W i UA-KIL80E-W to nowe oczyszczacze powietrza firmy Sharp z serii Ultimate Air. Modele te korzystają z ulepszonej wersji technologii bezpiecznej jonizacji powietrza, Plasmaclaster Ion. Nowe oczyszczacze powietrza Sharp Ultimate Air, modele UA-KIL60E-W i UA-KIL80E-W, to przede wszystkim wydajniejsza wersja technologii walczącej z bakteriami, wirusami, grzybami, alergenami i smogiem, a także dbająca o odpowiednią i bezpieczną dla użytkownika jonizację powietrza. Jony Plasmacluster oczyszczają powietrze w sposób podobny do tego, jak ma to miejsce w środowisku naturalnym, gdzie emitowana jest jednakowa liczba jonów dodatnich i ujemnych. Plasmacluster Ion 25000 – w porównaniu do 7000 – produkuje i emituje wyższe stężenie jonów, dzięki czemu czas potrzebny do efektywnego działania skraca się nawet ponad 3-krotnie. Nowe modele oczyszczaczy Sharp to także znacznie szybsze redukowanie elektryczności statycznej oraz usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo wersja UA-KIL80E-W została wyposażona w funkcję automatycznego czyszczenia filtra wstępnego, odpowiedzialnego za wyłapywanie największych cząstek zanieczyszczeń powietrza. Zobacz:  Zobacz:  Urządzenia UA-KIL60E-W i UA-KIL80E-W nadają się nie tylko do zastosowań domowych, ale także w przypadku większych biur oraz pomieszczeń użytkowych. Wysoka wydajność pozwala na użycie ich w pomieszczeniach o powierzchni, odpowiednio, do 50 m2 i do 62 m2. Nowe oczyszczacze Sharp Ultimate Air gwarantują też nawilżanie powietrza na poziomie 660-700 ml na godzinę. Dzięki czujnikom temperatury, wilgotności, zapachu, kurzu i światła oraz inteligentnym i zróżnicowanym trybom pracy, urządzenie większość pracy wykonuje automatycznie, dostosowując się do aktualnych warunków w pomieszczeniu. Nowe oczyszczacze w ofercie  przedsprzedażowej Z okazji wprowadzenia na rynek dwóch nowych modeli oczyszczaczy Ultimate Air, firma Sharp rozpoczyna atrakcyjną ofertę przedsprzedażową z drugim darmowym urządzeniem. Przy zakupie oczyszczacza UA-KIL60E-W lub UA-KIL80E-W, kupujący otrzymuje oczyszczacz powietrza UA-PF40 z technologią Plasmacluster za darmo. To atrakcyjna oferta zwłaszcza dla tych, którzy potrzebują oczyszczaczy do kilku pomieszczeń. Promocja trwa od 20 stycznia do 12 lutego 2021 roku i obejmuje zakupy w trzech sklepach: LoveAir.pl, mwp.biz.pl i ekologicznydom.eu. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Gryfice. Nietrzeźwy ksiądz stanie przed sądem za znieważenie policjantów. Załatwiał się na ulicy!

21.01.2021 15:19
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: miejsca
źródło: https:
Wyzwał funkcjonariuszy, a jednego uderzył. - pod takimi zarzutami ksiądz z powiatu gryfickiego stanie przed sądem. Miał się zdenerwować, gdy policjanci zwrócili mu uwagę, że załatwia się w miejscu publicznym.

Czytaj więcej »

5 trendów na rynku pracy w roku 2021

21.01.2021 15:09
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: di.com.pl
Rok 2020 dał nam wszystkim ogromną lekcję pokory i przypomniał, że nie można przewidzieć przyszłości. Po roku, który wymagał od wszystkich dynamicznych zmian, obfitował w zwroty akcji, i z pewnością „wykoleił” plany niejednego biznesu, nic dziwnego, że większość zadaje sobie pytanie: "Dlaczego ktoś miałby próbować przewidzieć, co czeka nas w roku 2021?". Jednak pandemia stała się swoistym katalizatorem reakcji łańcuchowej ważnych zmian w społeczeństwie, a tym samym w świecie pracy. Warto zastanowić się, jak stawić czoła zmianom w miejscu pracy, które wymusiła ekspansja wirusa SARS-CoV-2, oraz przygotować się do zbliżającej się „teraźniejszości” w świecie, w którym większość społeczeństwa nie jest jeszcze zaszczepiona.

Czytaj więcej »

Bielsko-Biała. Truł sąsiadów, namierzył go dron straży miejskiej

21.01.2021 14:41
7 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: miejsca
źródło: https:
Strażnicy miejscy w Bielsku-Białej używa drona do kontrolowania tego, czym palą mieszkańcy w piecach.

Czytaj więcej »

Tramwaje w Legnicy pojawiły się dokładnie 123 lata temu. Dawały miastu wyjątkowy klimat! [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

21.01.2021 13:26
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Uroczyste oddanie do użytku komunikacji tramwajowej w Legnicy miało miejsce 21 stycznia 1898 roku. Tramwaje jeździły ulicami Legnicy przez 70 lat. Wielu mieszkańców wciąż pamięta ten wyjątkowy środek komunikacji, inni pragną, żeby tramwaje wróciły na nasze ulice, tak jak to się stało np. w Olsztynie. Na razie możemy co najwyżej oglądać zdjęcia sprzed lat...

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane