poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r.
Wiadomości z tagiem prezydenta
Politycy KO: Trzeba wyjaśnić sprawę finansowania kampanii Andrzeja Dudy

19.04.2021 15:37
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
- Zachodzi podejrzenie, że kampania Andrzeja Dudy była finansowana z lewych pieniędzy - mówili na poniedziałkowej konferencji prasowej Cezary Tomczyk i Jan Grabiec (KO). Zażądali od prezydenta i Adama Bielana, szefa jego sztabu podczas kampanii, wyjaśnień.

Czytaj więcej »

Ostatnia droga Marka Czekalskiego. Pogrzeb prezydenta Marka Czekalskiego na łódzkim cmentarzu Doły "Po tym ciosie się nie podniósł"

19.04.2021 14:13
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Kilkadziesiąt osób towarzyszyło w ostatniej drodze Markowi Czekalskiemu. Były prezydent Łodzi spoczął dziś po godz. 13 w Alei Zasłużonych cmentarza na Dołach.

Czytaj więcej »

Nawalny w złym stanie. USA ostrzega: Będą konsekwencje

18.04.2021 19:49
9 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Będą konsekwencje – ostrzega Biały Dom. W oświadczeniu doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Joe Bidena w stacji CNN, mówił, że to Rosjanie „ponoszą odpowiedzialność za to, co dzieje się z panem Nawalnym, który przebywa w kolonii karnej i że zostaną one rozliczone przez społeczność międzynarodową”. Również Unia Europejska wyraziła swoje zaniepokojenie stanem zdrowia Aleksieja Nawalnego. Władze nie pozwalają, aby zbadał go lekarz spoza kolonii karnej, gdzie przebywa.

Czytaj więcej »

Kraków. Jarosław Kaczyński uczestniczył w mszy św. na Wawelu w rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej [ZDJĘCIA]

18.04.2021 19:39
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W 11. rocznicę pogrzebu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii w niedzielę 18 kwietnia wieczorem w katedrze na Wawelu odprawiona została msza św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010 r. W mszy św. wzięli udział m.in. prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, a także m.in. Przemysław Czarnek, Beata Mazurek i Piotr Wawrzyk. Przejazd polityków do katedry starali się zablokować protestujący z symbolami Strajku Kobiet. Interweniowała policja.

Czytaj więcej »

Jarosław Kaczyński w Krakowie. Protest przed Wawelem

18.04.2021 19:06
9 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W 11. rocznicę pogrzebu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii w katedrze na Wawelu odbyło się nabożeństwo w intencji ofiar katastrofy pod...

Czytaj więcej »

Kandydaci na prezydenta Rzeszowa jako postaci z kreskówek. Grzegorz Braun, Ewa Leniart, Marcin Warchoł i Konrad Fijołek. Dobrze wyglądają?

18.04.2021 7:01
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Wybory na prezydenta Rzeszowa już niebawem, oficjalnie mamy czterech kandydatów na to stanowisko. Polityka to poważna sprawa, ale czasem warto się uśmiechnąć! Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądaliby kandydaci, gdyby byli... postaciami z różnych kreskówek. W galerii znajdziesz zdjęcia przedstawiające Ewę Leniart, Grzegorza Brauna, Konrada Fijołka oraz Marcina Warchoła.

Czytaj więcej »

11. rocznica pogrzebu prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii Kaczyńskiej. Tak żegnał ich Kraków [ZDJĘCIA]

18.04.2021 7:00
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Jedenaście lat temu, 10 kwietnia 2010 roku w wyniku katastrofy polskiego samolotu rządowego zginęło 96 osób z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na czele. Władze kościelne i państwowe postanowiły, że pogrzeb pary prezydenckiej odbędzie się 18 kwietnia 2010 roku w Krakowie, a trumny zostaną złożone na Wawelu w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, tuż obok szczątków Marszałka Piłsudskiego.

Czytaj więcej »

Wybory prezydenta Rzeszowa. Zarejestrowanych czterech kandydatów

17.04.2021 6:30
14 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Czterech kandydatów w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa zarejestrowała Miejska Komisja Wyborcza. Decyzja w sprawie rejestracji kandydatki KWW Polska 2050 zostanie podjęta w poniedziałek.

Czytaj więcej »

Xi Jinping krytykuje podatek węglowy. "Klimat nie może stać się kwestią geopolityczną"

16.04.2021 20:19
16 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Zmiany klimatyczne "nie mogą stać się kwestią geopolityczną" - stwierdził prezydent Chin Xi Jinping w piątek podczas francusko-niemiecko-chińskiego wirtualnego szczytu klimatycznego zainicjowanego przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Czytaj więcej »

Niepokojące słowa prezydenta Krakowa. Beton jest tak spalony, że po silniejszym dotknięciu rozsypuje się proch

16.04.2021 8:24
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Trwa rozbiórka hal Archiwum Miejskiego, które paliło się 12 dni przy ul. Na Załeczu 2. Wokół pożaru tego nowoczesnego budynku piętrzą się kolejne kontrowersje i pytania (m.in. o to kto zawiódł? czy system przeciwpożarowy zadziałał prawidłowo itd.). Prezydent Jacek Majchrowski przyznał właśnie, że wciąż nie wiadomo dokładnie ile procent dokumentów nie zostało spalonych i uda się uratować. I właśnie w kontekście nadziei na uratowanie papierowych dokumentów niepokojąco zabrzmiały natomiast kolejne słowa prezydenta dotyczące stanu betonowych elementów hal, które mają "rozsypywać się w proch".

Czytaj więcej »

Wybory na prezydenta Rzeszowa. Możesz zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej

15.04.2021 16:59
6 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
225 zł - tyle będzie mógł zarobić członek obwodowej komisji wyborczej podczas nadchodzących przedterminowych wyborów na prezydenta miasta Rzeszowa. Nabór kandydatów trwa do 21 kwietnia 2021 r.

Czytaj więcej »

Andrzej Duda zainaugurował prace Biura Polityki Międzynarodowej

15.04.2021 15:01
15 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
- Mam nadzieję, że Biuro w sposób większy niż do tej pory pozwoli realizować działania prezydenta RP w zakresie polityki międzynarodowej - mówił Andrzej Duda w trakcie inauguracji działalności Biura Polityki Międzynarodowej w KPRP. Szefem Biura został Krzysztof Szczerski.

Czytaj więcej »

Akt oskarżenia ws. Adamowicz. "Służy w celu szkalowania mojego zamordowanego męża"

14.04.2021 18:12
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Magdalena Adamowicz, eurodeputowana Koalicji Obywatelskiej oraz żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w środę kontynuowała...

Czytaj więcej »

Padło pytanie o Andrzeja Dudę. Bezkompromisowa odpowiedź lekarza

14.04.2021 16:40
12 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Gościem Patrycjusza Wyżgi w programie „Newsroom” był lekarz oddziału chorób płuc dr Tomasz Karauda. Zapytany o słowa prezydenta Andrzeja Dudy nt....

Czytaj więcej »

Porozumienie razem z Solidarną Polską. W kontrze do PiS-u

14.04.2021 13:58
14 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina zrezygnował ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Poparł kandydaturę wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, wspieranego przez Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry, a także przez byłego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca. Właśnie w związku z rezygnacją Ferenca ze stanowiska – po ponad 18 latach – konieczne jest przeprowadzenie w Rzeszowie wyborów.

Czytaj więcej »

Nieoficjalnie: Kandydat Porozumienia wycofuje się ze startu w wyborach w Rzeszowie

14.04.2021 9:20
14 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Według nieoficjalnych informacji Waldemar Kotula z Porozumienia ogłosi rezygnację ze startu w wyborach przedterminowych na prezydenta Rzeszowa. Ma wesprzeć kandydaturę wiceministra sprawiedliwości, polityka Solidarnej Polski Marcina Warchoła.

Czytaj więcej »

Huawei będzie uczył młodych - teraz Etiopia, Tunezja czy Liban

14.04.2021 4:10
7 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Huawei ma problemy w kilku krajach najbliższych USA, jednak nie znaczy to, ze firma nie zapuszcza korzeni na całym świecie. Pomoże w tym edukacja.Huawei miał nieszczęście znaleźć się na pierwszej linii frontu w antychińskim dżihadzie Donalda Trumpa. Wysłannicy prezydenta USA robili wiele, by przekonać jak najwięcej krajów do zakazu dla Huaweia. Udało się to jednak tylko w kilku najbardziej związanych z USA państwach świata. Większość (jak Korea Południowa) wprost odrzuciła amerykańskie żądania lub zwiększyła wymogi bezpieczeństwa. Wszystko jednak w zasięgu Huaweia. Sama chińska firma jednak nie próżnuje i nawiązała w ostatnich dniach oficjalne partnerstwa z rządami kolejnych państw. Tym razem kolej przyszła na Tunezję, Liban i Etiopię. We wszystkich tych krajach Huawei będzie nauczał i dzielił się swoim doświadczeniem z branży teleinformatyki. Huawei będzie tam organizował konkursy i badania, które pozwolą wyłowić najbardziej obiecujące młode talenty z tej dziedziny. Oczywiście sama chińska firma na tym mocno skorzysta - najlepsi uzyskają pracę w Huaweiu. Producent zacieśnił tym samym związki z tamtejszymi rządami i uczelniami. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Intel na ratunek rynku motoryzacyjnego - prowadzi rozmowy z producentami samochodów

13.04.2021 15:27
6 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Intel chce pomóc rynkowi motoryzacyjnemu i prowadzi rozmowy z kilkoma firmami, aby produkować dla nich brakujące układy scalone.Braki układów scalonych dotykają kolejne segmenty technologicznego świata. Gracze odczuwają to przede wszystkim za sprawą niedostępnych kart graficznych czy też konsol nowej generacji, ale problem coraz bardziej dotyczy również rynku motoryzacyjnego. Nie jest przecież tajemnicą, że dzisiejsze samochody mają nieporównywalnie więcej elektroniki niż jeszcze kilkanaście lat temu. Intel chce częściowo rozwiązać ten problem. Intel na ratunek rynku motoryzacyjnego Wczoraj (12 kwietnia) odbyło się spotkanie Intela zarówno z producentami układów scalonych, jak i przedstawicielami firm motoryzacyjnych. Wzięły w nim udział między innym Dell, Samsung, Ford, HP, General Motors, Alphabet oraz przedstawiciele administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych - Joe Bidena. Rozmowy dotyczyły między innymi problemów z dostawami układów scalonych. Intel zaproponował dwa rozwiązania, które mają zminimalizować starty. Po pierwsze, Intel przyznał, że planuje produkcję układu dla firm motoryzacyjnych, którego produkcja powinna ruszyć w ciągu 6-9 miesięcy. Poza tym firma zaproponowała, aby inni producenci, którzy mają problem z produkcją we własnych fabrykach, wykorzystali placówki Intela i tym samym zwiększyli podaż. Między innymi w tym celu Niebiescy zainwestowali 20 mld dolarów w fabrykę w Arizonie, która pozwala na produkcję w 7 nm. Nowa fabryka Intela w Arizonie Na ten moment już Ford, General Motors, Audi, Honda, Volkswagen, Subaru, Toyota, Mazda, Nissan i Stellantis (połączenie Fiata, Chryslera i Peugeota) zapowiedziały, że albo zmniejszą, albo mogą zmniejszyć produkcję z powodu brakujących układów scalonych. Niektóre fabryki już teraz zostały zamknięte. Jak widać, problem jest poważny. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Amerykanie rozmieszczą w Niemczech 500 dodatkowych żołnierzy

13.04.2021 14:25
19 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Stany Zjednoczone zwiększają obecność wojskową w Niemczech. Ogłosił to dziś w Berlinie sekretarz obrony USA Lloyd Austin. To całkowite odwrócenie decyzji poprzedniego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane