niedziela, 17 stycznia 2021 r.
Wiadomości z tagiem rynku
Niedlugo Realme Watch 2 i Watch 2 Pro

16.01.2021 6:24
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Już niedługo pojawią się dwa nowe zegarki chińskiego Realme. Będą to Realme Watch 2 i Realme Watch 2 Pro.Realme to przykład debiutu, którego nie widzieliśmy w branży od dawien dawna. O ile kiedykolwiek. Młoda marka w błyskawicznym czasie weszła do grona siedmiu największych producentów smartfonów na świecie, jej produkty dostępne są na wszystkich kontynentach (no, poza Anktartydą) i ciągle prezentuje swoją ofertę w kolejnych segmentach. Oczywiście tak imponujący start ma swoje drugie dno - właścicielem marki jest koncern BBK Electronics, który jest największym graczem na rynku smartfonów. Ma bowiem Oppo, Vivo, Realme i OnePlusa. Realme działa też w sektorze elektroniki noszonej. W maju światło dzienne ujrzał pierwszy Realme Watch, a sama firma zaprezentowała aplikację Realme Link, która jest swoistym centrum dowodzenia wszystkimi inteligentnymi urządzeniami marki. Tak jak w konsoli Google Play często pojawiają się wzmianki o nowych telefonach, tak teraz o nowych zegarkach dowiedzieliśmy się właśnie z kordu źródłowego Realme Link. Będą to Realme Watch 2 i Realme Watch 2 Pro. Nie wiemy jeszcze nic o specyfikacji, jednak powinniśmy się spodziewać czegoś lepszego niż ostatni wyświetlacz LCD 1,4 cala i akumulator o pojemności 160 mAh. Chiński producent nie zdradził terminu premiery, pojawienie się w kodzie źródłowym aplikacji zwiastuje jednak rychły debiut.  Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Rynek słuchawek TWS: liczą się tylko Apple i Xiaomi

16.01.2021 5:40
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Analitycy z Counterpoint Research podzielili się wynikami segmentu prawdziwie bezprzewodowych słuchawek. Okazuje się, że liczy się tam tylko dwóch graczy: Apple oraz Xiaomi.Z każdym rokiem coraz więcej smartfonów traci jacka 3,5 mm. Na palcach jednej ręki możemy z kolei policzyć smartfony, które do niego powróciły. Chlubnym wyjątkiem będą tu zeszłoroczne modele Sony. Taka sytuacja jest wymarzoną okazją dla producentów słuchawek bezprzewodowych. Nie wszystkie są jednak prawdziwie bezprzewodowe, a to na tym sektorze koncentruje się najnowszy raport analityków Counterpoint Research za trzeci kwartał 2020. Słuchawki stanowią 52% wszystkich sprzedanych produktów w segmencie elektroniki noszonej. Na drugim miejscu znajdują się zegarki oraz opaski, które to razem odpowiadają za 41% rynku. Inne przedmioty (jak na przykład okulary) to zwyczajna egzotyka. Na rynku słuchawek TWS liczy się tak naprawdę dwóch graczy: pierwszym jest amerykański Apple z 29%, natomiast drugi jest chiński Xiaomi z 13% udziałów w rynkowym torcie. Żaden inny producent nie przebił magicznej granicy 10%.  Następni w kolejności są tacy producenci jak Samsung i JBL. Każdy z nich ma po 5%. Po 3% mają QCY, Jlab i Jabra. W gronie marek z 2% znajdziemy Sony i Realme. Rynek prawdziwie bezprzewodowych słuchawek jest zatem unikatowy - nie doszło na nim do takiego zabetonowania go przez kilku producentów jak wszędzie indziej. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

NBP zastrzega sobie możliwość kolejnych interwencji na rynku walutowym

15.01.2021 18:13
6 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Polski, Band, rynku
źródło: https:
Warszawa, 15.01.2021 (ISBnews) - Narodowy Bank Polski (NBP), który przeprowadził "znaczącą" interwencję na rynku walutowym, nie wyklucza kolejnych interwencji, nawet na większą skalę. Obecnie NBP nie widzi takiej potrzeby, poinformował prezes NBP Adam Glapiński. 

Czytaj więcej »

Realme: W 2021 chcemy być jedną z pięciu największych marek w Polsce

15.01.2021 17:22
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Firma Realme podsumowała swoje osiągnięcia w ciągu roku 2020 roku oraz przedstawiła plany na kolejnych dwanaście miesięcy. Są bardzo ambitne - firma planuje stać się jednym z pięciu największych producentów smartfonów na polskim rynku.Debiut marki Realme na polskim rynku był bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń minionego roku dla rodzimej branży technologicznej. Jak przekonuje producent, mocny debiut nad Wisłą jest jednak tylko jednym z wielu sukcesów, odniesionych przez niego w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Urządzenia Realme można kupić już w 61 krajach, a ich pozytywnym odbiorze ma świadczyć 159 nagród zdobytych przez poszczególne produkty. Ciepłym przyjęciem spotkały się przede wszystkim niedrogie smartfony producenta, takie jak Realme 7 Pro oraz Realme 7 5G, który jest obecnie najtańszym smartfonem 5G w Polsce. Marka zdobyła również ponad 30 branżowych wyróżnień, a wśród nich tytuł Debiutanta Roku w plebiscycie TechAwards 2020. Jeśli chodzi o plany Realme na 2021 rok, obejmują one przede wszystkim rozszerzenie oferty o kolejne kategorie produktów AIOT, w tym głośniki i odkurzacze, oraz wprowadzenie na rynek nowych smartfonów, w tym kolejnych modeli z obsługą 5G i flagowca z procesorem Snapdragon 888. Producent planuje także nawiązanie współpracy z kolejnymi po Playu i Plusie operatorami, co ma znacząco zwiększyć dostępność urządzeń z jego oferty. Wszystko to ma pomóc w osiągnięciu ambitnego celu, jakim jest zajęcie miejsca wśród pięciu największych producentów smartfonów na polskim rynku. Jesteśmy marką, która najszybciej w historii branży zdobyła 50 milionów użytkowników i nie zamierzamy zwalniać tempa. Już na 12 rynkach objęliśmy pozycję Top 5 i ten sukces planujemy powtórzyć w 2021 roku w Polsce. - Łukasz Łyżwa, Head of Sales w realme Polska Zobacz: Zobacz:

Czytaj więcej »

NVIDIA stworzy specjalną kartę graficzną do kopania kryptowalut?

15.01.2021 13:02
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: rynku, nowe
źródło: https:
NVIDIA chce rozwiązać problem ze słabą dostępnością kart graficznych. Jednym z pomysłów na to jest stworzenie specjalnych GPU do kopania kryptowalut.Wszyscy wiemy, jak w tym momencie wygląda dostępność kart graficznych. Tych praktycznie nie da się kupić, a już na pewno nie po standardowych, rynkowych cenach. Stało się tak, ponieważ popyt jest większy niż podaż, czyli chętnych na zakup jest więcej, niż fabryki są w stanie wyprodukować. Pośrednio winny jest też rynek kryptowalut, na którym wartość Bitcoina oraz Ethereum rośnie do niewyobrażalnych wręcz poziomów, co z kolei wzmaga zapotrzebowanie na GPU. Właśnie dlatego NVIDIA może stworzyć nowe karty do kopania kryptowalut. Karta graficzna do kopania kryptowalut? Na rynku kart graficznych praktycznie powtórzyła się sytuacja z 2017 roku, kiedy to górnicy kryptowalut wykupili niemal wszystkie dostępne karty graficzne, przez co tych nie wystarczyło dla graczy. Teraz jest podobnie i nie ma czemu się dziwić w momencie, w którym . Dlatego też NVIDIA może wprowadzić karty graficzne, które powstałyby specjalnie z myślą o górnikach. Chodzi konkretnie o serię CMP, która pozbawiona jest złączy wideo, ponieważ te nie są potrzebne do kopania kryptowalut. Rzecz w tym, że Colette Kress - dyrektor finansowa NVIDII - na razie nie widzi ku temu potrzeby. Jej zdaniem zainteresowanie górników nie jest aż tak duże, jak mogłoby się wydawać. Przekonuje ona, że to przede wszystkim gracze wykupują nowe karty graficzne szybciej, niż są w stanie produkować je fabryki. Jeśli sytuacja, z perspektywy Zielonych, ulegnie zmianie, to wtedy mogą wrócić do produkcji specjalnych karty do kopania kryptowalut. Tymczasem NVIDIA przekonuje, że  na przełomie pierwszego i drugiego kwartału. Wtedy wszyscy zainteresowani powinni kupić wyczekiwane karty w normalnych cenach. Zobacz: 

Czytaj więcej »

Joanna Jędrzejczyk dla Interii: Nie będę uczestniczyć w wyścigu szczurów. Wideo

15.01.2021 10:52
11 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: roku, rynku
źródło: https:
Nie będę uczestniczyć w wyścigu szczurów, znam swoje miejsce. Mam także swój plan i pod koniec roku chcę stoczyć walkę. Zamierzam wkrótce odzyskać mistrzostwo UFC. Mam mnóstwo planów na każdy dzień, chcę z niego wycisnąć ile się da. 27 stycznia na rynku ukaże się moja druga autobiografia "Czarno na białym Joanna Jędrzejczyk" - zdradza w rozmowie z Interią Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC w wadze słomkowej.

Czytaj więcej »

Pojawiają się zdjęcia składanego Xiaomi

15.01.2021 3:25
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Czyżby wreszcie na rynku miał się pojawić składany smartfon chińskiego Xiaomi? W Internecie już pojawiły się zdjęcia modelu.Droga do debiutu składanych smartfonów była bardzo długa i wyboista. Szło nią wielu producentów, ale na sam koniec zostało tylko dwóch - Huawei oraz Samsung. To ten drugi zdecydował się jako pierwszy postawić stopę na nieznanym terytorium. To Koreańczycy mają teraz ponad 70% rynku tego typu urządzeń. Sektor ten nie jest jeszcze zbyt rozwinięty - producentów jest mało, a telefony są drogie. Czy do Samsunga, Huaweia i Motoroli dołączy niedługo słynący z niższych cen Xiaomi? Chińska marka kusiła już w 2019 takim telefonem, jednak nigdy się on nie pojawił. Teraz jednak pojawiły się zdjęcia działającego składaka Xiaomi. W pekińskim metrze jeden z pasażerów miał prototyp urządzenia - to sugeruje choćby dość gruby specyficzny pokrowiec ochronny. Smartfon jest większy od tego, którym wcześniej nęcił chiński producent. Ze zdjęć wynika też, że urządzenie będzie składane do wewnątrz. Niestety, nie wiemy nic na temat specyfikacji nadchodzącego urządzenia. Dotychczasowe doniesienia wspominały tylko o odświeżaniu 90 Hz. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Koronka do Miłosierdzia Bożego w TVP1 zdobyła nawet 622 tysiące widzów

15.01.2021 1:59
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Wraz z końcem października w TVP1 pojawiła się Koronka do Miłosierdzia Bożego. Okazało się, że transmisja modlitwy zdobyła dość wyraźne grono widzów.W październiku prezes TVP Jacek Kurski osobiście doprowadził do tego, że TVP1 w weekendy transmituje Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Prezes regularnie zresztą chwalił się tym ile to dla niego znaczy. Równocześnie codziennie modlitwę można oglądać na TVP3 i w Telewizji Republika. Jak popularna jest transmisja modlitwy? Od 31 października do 13 grudnia przeciętna liczba widzów wynosiła 410 tysięcy osób, jednak 29 listopada przed telewizorami modliło się 622 tysiące widzów. Przeciętny udział w rynku telewizyjnym wyniósł 3,92%. Daleko jednak do absolutnego rekordu, jaki padł 18 maja. Wtedy wystartowały weekendowe modlitwy i Koronka miała aż 1,1 miliona widzów. Zaskoczeniem nie jest fakt, że wiernymi widzami są przede wszystkim osoby starsze - w kategorii wiekowej 16-49 Koronka do Miłosierdzia Bożego odnotowała bowiem 1,49%, natomiast w przedziale 16-59 było to 2,05%. Poza weekendowymi transmisjami w TVP1 modlitwę można oglądać też codziennie w TVP3 i Telewizji Republika - ta pierwsza zdobywa przeciętnie 241 tysięcy widzów, natomiast druga - 7 tysięcy. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Państwo dopłaci do autobusów na prąd

14.01.2021 20:00
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: rynku, nowe
źródło: https:
W miejskim transporcie publicznym szybko rośnie udział elektrycznych autobusów. Liderem jest Solaris, ale na przejęcie części rynku liczą także nowi producenci.

Czytaj więcej »

BlackBerry sprzedaje 90 amerykańskich patentów firmie Huawei

14.01.2021 19:09
5 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Kanadyjska firma BlackBerry sprzedała Huaweiowi 90 patentów na technologie stosowane w smartfonach. Do transakcji doszło jeszcze w grudniu, jednak dopiero teraz ta informacja została ujawniona publicznie. Co ważne, są to patenty zarejestrowane w Stanach Zjednoczonych. Sprzedaż patentów BlackBerry firmie Huawei ujawnił jeden z prezesów kanadyjskiej firmy, Steve Rai, podczas konferencji J.P. Morgan Tech/Auto Forum, nie zdradzając jednak bliższych szczegółów. Potwierdziła to także rzeczniczka BlackBerry, która podała informację, że sprzedaż, określana jako „niewielka transakcja”, odbyła się zgodnie z obowiązującymi przepisami i nie ma związku z żadnymi innymi sprawami toczącymi między firmami a rządem Kanady. Jak wynika z danych amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO), BlackBerry przeniosło własność 90 patentów na Huawei 23 grudnia 2020 r. Zobacz:  W porównaniu do łącznej liczby patentów, jakie ma BlackBerry – około 38 tys. –  rzeczywiście nie jest to duża transakcja, jednak jak wynika z nieoficjalnych informacji, są to patenty zarejestrowane przez BlackBerry w czasach, gdy firma była poważnym graczem rynku urządzeń mobilnych i dotyczą technologii związanych ze sprawami bezpieczeństwa. Kanadyjczycy nie ujawnili, o jakie patenty dokładnie chodzi, jednak wiele przemawia za tym, że są to rozwiązania bardzo istotne dla przyszłości mobilnego działu Huawei. Gra patentami i odcinanie od nich chińskiej firmy to jeden z elementów amerykańskiej wojny handlowej. Warto też przypomnieć, że dekadę temu terminale i usługi BlackBerry uważane były za najwyższy standard bezpieczeństwa w zastosowaniach korporacyjnych. Zobacz:  Huawei wciąż zmaga się z problemami powodowanymi przez amerykańskie restrykcje, więc kupno patentów z USA może być dla niego ułatwieniem w dalszej działalności. Firma BlackBerry już całkowicie wycofała się z produkcji smartfonów. Do sierpnia zeszłego  roku zastępował ją w tym chiński TCL, jednak wzajemna umowa licencyjna na wykorzystanie marki wygasła. Możliwe jednak, że w 2021 roku znów ujrzymy telefony z logo jeżynki i to z 5G – tak przynajmniej wynika z umowy zawartej przez BlackBerry z FIH Mobile i OnwardMobility. Te dwie firmy mają reaktywować  kanadyjską markę na rynku mobilnym.  Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Google kupił Fitbit za 2,1 mld dolarów, ale nie mamy się czym martwić

14.01.2021 17:01
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Google kupił producenta opasek sportowych i smartwatchy Fitbit za 2,1 miliarda dolarów. Transakcja została zatwierdzona w UE pod koniec 2020 roku i sfinalizowana w połowie stycznia 2021.Google poinformował, że chce kupić firmę Fitbit już w 2019 roku. Podobno chodzi o smartzegarki, a nie o dane użytkowników. Rick Osterloh, kierujący działem sprzętowym w Google podkreślał wtedy, że Google nie będzie używać danych zdrowotnych użytkowników zegarków Fitbit do kierowania reklam. Ponadto obiecał, że przejęcie nie zmieni tego, jak inne urządzenia działają z Androidem i jak urządzenia Fifbit działają ze sprzętem innych producentów i usługami, które nie należą do Google. Trzymamy za słowo! CEO firmy Fitbit James Park wydał oświadczenie prasowe, informujące o przejęciu. W nim wyraził nadzieję, że po przyłączeniu się do Google'a jego firma będzie mogła szybciej rozwijać nowe produkty, będą one lepsze, a użytkownicy dostaną większy wybór. Park ponownie podkreślił, że zegarki Fitbit będą działać zarówno z Androidem, jak i iOS-em. Obiecał też, że zachowane zostaną wysokie standardy bezpieczeństwa, że będziemy mieć kontrolę nad naszymi danymi i pełny dostęp do informacji o tym, co jest zbierane i po co. Zobacz:  Zobacz:  Zobacz:  Warto przypomnieć, że właśnie dostęp do danych użytkowników Fitbita był główną przeszkodą przy przejęciu. Regulatorzy rynku obawiali się, że Google zdobędzie w ten sposób za dużo osobistych informacji (nie żeby teraz mu ich brakowało). Analiza sprawy w Unii Europejskiej zaczęła się w sierpniu 2020 roku, a skończyła w grudniu. Transakcja dostała zielone światło, ale została obłożona masą ograniczeń. Na przykład dział reklamowy Google nie może dostać w swoje ręce danych o położeniu i zdrowiu użytkowników z Europejskiego Obszaru Gospodarczego w celu kierowania reklam. Użytkownicy z EOG będą też mieli możliwość wybrania, czy dane mają być udostępniane innym usługom, należącym do Google (Asystent, Google Fit i tym podobne). Oczywiście Google musiał też obiecać, że urządzenia Fitbit nie będą jedynymi, które będzie wspierać na Androidzie. Google ryzykuje w Australii Warto wspomnieć o jeszcze jednym szczególe, który Google najwyraźniej postanowił pominąć. Ogłoszenie o przejęciu zostało opublikowane zanim swoją decyzję wyda australijski odpowiednik UOKiK. Tym samym Google ryzykuje karę wysokości 400 mln dolarów. Wymagania Australijczyków są podobne do europejskich, pojawiły się tam jednak pewne wątpliwości. Regulatorzy obawiają się, że monitorowanie, czy Google wypełnia warunki umowy, będzie na tym rynku niemożliwe. Na razie australijski organ ochrony konkurencji nie zezwala na przejęcie, a ostateczna decyzja ma być wydana dopiero w marcu 2021 roku.

Czytaj więcej »

Lexus NX przyłapany na testach drogowych. Możemy się spodziewać debiutu w 2021 roku?

14.01.2021 16:00
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: rynku
źródło: https:
Coraz więcej mówi się o nowej generacji jednego z modeli Lexusa na europejskim rynku – SUV-a NX.

Czytaj więcej »

Na rynku FX spokojnie, ale PLN może osłabiać niższy kurs EUR/USD

14.01.2021 15:09
6 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: rynku
źródło: https:
Warszawa, 14.01.2021 (ISBnews/ CMC Markets) - Dzisiaj widać, że na razie odpowiedzią rynku na kolejne ostrzeżenia NBP, które miały osłabić złotego, jest spokój inwestorów. Analitycy są przekonani, że obserwowane, niewielkie osłabienie złotego jest przejściowe. Wydaje się, że NBP pozostaje liczyć na zmniejszenie tolerancji na ryzyko na światowych giełdach. Złotemu może też ciążyć słabość EUR/USD.

Czytaj więcej »

W Plusie można kupić ciekawe telefony bez abonamentu

14.01.2021 14:48
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: rynku, sieci, nowe
źródło: https:
Plus w najnowszej kampanii reklamowej przypomina o oferowanych przez siebie urządzeniach bez abonamentu. Wśród nich jest między innymi najtańszy na polskim rynku smartfon obsługujący sieci 5G, Realme 7 5G.Są różne miejsca, w których można kupić nowy telefon. Można na przykład skorzystać z oferty któregoś z operatorów telekomunikacyjnych, co nie musi się wiązać z jednoczesnym podpisywaniem umowy na usługi. Telekomy oferują telefony także bez kosztów abonamentu i w ratach 0%. Taką ofertę ma na przykład Plus, gdzie nabyć można różne smartfony, a potem odzyskać nieco gotówki. Zobacz:  Zobacz:  Realme 7 5G Plus szczególnie poleca trzy telefony. Pierwszym z nich jest Realme 7 5G, czyli kosztujący mniej niż 1000 zł, najtańszy na polskim rynku smartfon obsługujący sieci komórkowe piątej generacji. Urządzenie to oferuje nie tylko łączność 5G, ale także niezłe inne elementy wyposażenia, o czym przeczytacie w naszej recenzji. Kup teraz - zapłać później listopad 2020 195 g, 9.1 mm grubości 6 GB RAM 128 GB, microSD do 256 GB - od 1219,00 zł na 48 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix + 16 Mpix 6.5" - IPS LCD (1080 x 2400 px, 405 ppi) MediaTek Dimensity 800U 5G, 2,40 GHz Android v.10.0 5000 mAh, USB-C Zobacz:  W Plusie Realme 7 5G bez kosztów abonamentu kosztuje 999 zł. Motorola Moto G 5G Kolejny polecany model to Motorola Moto G 5G. Kupując to urządzenie w Plusie na raty 0% możemy odzyskać 100 zł w gotówce. Kup teraz - zapłać później listopad 2020 212 g, 9.9 mm grubości 6 GB RAM 128 GB, (opcje: 64 GB), microSD do 1000 GB - od 1699,00 zł na 48 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 16 Mpix 6.7" - LTPS (1080 x 2400 px, 393 ppi) Qualcomm Snapdragon 750G 5G, 2,20 GHz Android v.10.0 5000 mAh, TurboPower, USB-C Zobacz:  Oppo Reno4 Z 5G Sieci najnowszej generacji obsługuje również smartfon marki Oppo, model Reno4 Z 5G. To urządzenie w Plusie możemy również kupić w ratach 0% w ofercie bez kosztów abonamentu i odebrać przy tym 200 zł gotówki. Kup teraz - zapłać później wrzesień 2020 184 g, 8.1 mm grubości 8 GB RAM 128 GB LTE do 150Mbps od 1499,00 zł na 48 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix + 2 Mpix + 16 Mpix + 2 Mpix 6.57" - LTPS (1080 x 2400 px, 401 ppi) MediaTek MT6873V Dimensity 800, 2,00 GHz Android v.10.0 4000 mAh, USB-C Zobacz:  Zobacz:  Zobacz:  Więcej informacji i sprzętów dostępnych bez kosztów abonamentu można znaleźć pod adresem: www.plus.pl/sprzety-bez-kosztow-abonamentu. [ANKIETA:1260]

Czytaj więcej »

W Twisto zainwestowali Australijczycy z ZIP, fintech pozyskał na rozwój płatności odroczonych 72 mln zł

14.01.2021 14:28
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Australijki fintech ZIP dołączył do grona inwestorów Twisto, podobnie jak fundusz Elevator Ventures. Pozyskaną kwotę 72 mln zł Twisto przeznaczy na rozwój płatności odroczonych w Europie Środkowej.Twisto, fintech specjalizujący się w odroczonych płatnościach za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych, pozyskał 72 mln zł (16 mln euro) na rozwój działalności na dotychczasowych oraz nowych rynkach. Skorzysta też z know-how, jakie do spółki wniosą nowi inwestorzy.  Zobacz:  Jest wśród nich ZIP, fintech z Australii, inwestor branżowy, który usługi płatności odroczonych oferuje na rynkach australijskim, nowozelandzkim, brytyjskim i amerykańskim. ZIP jest notowany na giełdzie w Sydney, gdzie w 2020 r. uzyskał status unicorna, czyli spółki o kapitalizacji przekraczającej 1 mld USD.  Finansowanie dla Twisto to pierwsza inwestycja australijskiego fintechu w Europie kontynentalnej i druga (po Wielkiej Brytanii) inwestycja w Europie. ZIP jest uważany za jednego ze światowych liderów płatności w modelu „kup teraz, zapłać później”. Działa w tym samym segmencie rynku jak Twisto: oferuje płatności odroczone online (w sklepach internetowych) i offline (w sklepach stacjonarnych, dzięki aplikacji połączonej z kartą płatniczą). Z usług i produktów ZIP korzysta 5,3 mln klientów na czterech rynkach. Spółka zatrudnia 500 osób. Elevator Ventures to z kolei fundusz fintech, wspierany przez austriacki Raiffeisen Bank International. W tej rundzie finansowania udział wzięli także obecni inwestorzy Twisto: Finch Capital, Velocity Capital, ING Bank i austriacka grupa ubezpieczeniowa UNIQA.  Zobacz:  Płatności odroczone w Twisto Twisto oferuje płatności odroczone omnichannel. Dzięki aplikacji połączonej z kartą Mastercad zarejestrowany klient może przesunąć płatność w każdym sklepie (online i offline) do 45 dni za darmo. Osoby niezarejestrowane mogą przesuwać płatność o 21 dni w e-sklepach, które wdrożyły Twisto jako metodę płatności. Z usług Twisto korzysta ponad 1,3 mln klientów w Polsce i w Czechach. Blisko 170 tys. osób to zarejestrowani użytkownicy aplikacji.  Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Ceny mieszkań w Warszawie rosną. Najem coraz tańszy. „Rozwierają się nożyce cenowe”

14.01.2021 13:46
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Ceny mieszkań w Warszawie znów rosną. Nawet lockdown i kryzys spowodowany koronawirusem nie zatrzymał podwyżek. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na rynku najmu. Tu od roku notujemy powolne, ale stałe, spadki cen. Szczegóły poniżej.

Czytaj więcej »

Moto Guzzi pokazało odświeżone V85 TT. Zmiany nie są duże, ale znaczące

14.01.2021 12:35
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: rynku
źródło: https:
Moto Guzzi V85 TT to motocykl turystyczny, który jest na rynku dopiero dwa lata. Mimo to Włosi już zdecydowali na wprowadzenie szeregu poprawek na...

Czytaj więcej »

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym. W najbliższych miesiącach może być taniej

14.01.2021 10:25
6 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W Warszawie, Poznaniu i Łodzi od pół roku ceny mieszkań utrzymują się na niemal stałym poziomie. Nieco większe różnice są w Gdańsku czy Krakowie, ale nie zmienia to opinii, że w tym kwartale może być taniej. Między stolicą a Wrocławiem różnica w stawkach za metr to blisko 1700 zł.

Czytaj więcej »

Tanie mieszkania do remontu na sprzedaż! Nawet 1200 złotych za metr. Aukcje SRK w styczniu i lutym 2021

14.01.2021 7:20
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Takich tanich mieszkań, jak na tych aukcjach, nie znajdziecie nigdzie indziej. Ale trzeba być dużym optymistą, desperatem lub lubić wyzwania, by w tych nieruchomościach zobaczyć swoje przyszłe przytulne mieszkanie. Na pewno czeka Was długi remont i kilka siwych włosów. W nagrodę możecie zamieszkać np. w pięknej kamienicy lub kamiennym familoku. Jeśli ceny na rynku nieruchomości w 2021 przyprawiają Was o ból głowy, zobaczcie supertanie mieszkania, jakie sprzedaje SRK w wielu miastach Śląska i Zagłębia.

Czytaj więcej »

LG Rollable dopiero pod koniec roku

14.01.2021 2:59
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Na amerykańskich targach CES pojawił się nowy smartfon LG. Niestety, na rozwijany model LG Rollable trzeba będzie jeszcze poczekać. Niestety bardzo długo.LG ostatnio stał się bardzo ambitnym producentem. Świadkami symbolicznej przemiany w  wykonaniu koreańskiej firmy widzieliśmy wtedy, kiedy w miejsce flagowej serii G pojawił się średniopółkowy LG Velvet. Potem widzieliśmy bardzo odważny projekt, jakim bez wątpienia był LG Wing. Smartfony znowu stały się ciekawe. Teraz Koreańczycy pokazali swój rozwijany smartfon LG Rollable. Rodzimy konkurent LG, czyli Samsung już od roku ponad króluje w segmencie telefonów składanych, dlaczego zatem LG nie miałby przenieść walki na własne pole bitwy? Mniejszy z koreańskich producentów ma zresztą bardzo ambitne założenia dotyczące obecnego roku. Niestety, ostatnie przecieki nie wskazują na to, by LG Rollable miał tak duży udział w zdobywaniu serc klientów jak byśmy chcieli. Urządzenie ma zadebiutować na rynku dopiero po wrześniu, czyli w ostatnim kwartale roku. Nikt też nie łudził się, że telefon będzie tani - zgodnie z ostatnimi doniesieniami możemy się spodziewać ceny 2560 dolarów. To bardzo podobna kwota jak ta, którą trzeba było zapłacić za pierwszego Samsunga Galaxy Fold. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane