poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r.
Wiadomości z tagiem sierpniu
Superliga. Kiedy mogą rozpocząć się nowe rozgrywki?

19.04.2021 10:37
8 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: sierpniu, nowe
źródło: https:
Największe kluby świata chcą, by rozgrywki Superligi ruszyły jak najszybciej. Jednym z wariantów jest start nowych rozgrywek już w sierpniu po letnich mistrzostwach Europy.

Czytaj więcej »

Letnie Brzmienia w Katowiach. To cykl wakacyjnych plenerowych koncertów. Wystąpią m.in. Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski. Bilety od 19.04

18.04.2021 19:08
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: roku, sierpniu
źródło: https:
Katowice. Od czerwca do sierpnia tego roku w największych polskich miastach odbywać się będą koncerty najpopularniejszych polskich artystów. Jednym z przystanków staną się Katowice. Rodzime gwiazdy wystąpią przed Halą Parkową. Sprzedaż biletów rozpocznie się w poniedziałek, 19 kwietnia.

Czytaj więcej »

Rumunia wykluczy Huawei i Chiny z 5G, rząd w Bukareszcie przyjął ustawę

16.04.2021 18:01
3 wyświetleń
0 komentarzy
Centrowy rząd Rumunii zatwierdził ustawę, która wyklucza Chiny, a w szczególności firmę Huawei z udziału w budowie sieci 5G. Tym samym kraj ten przyjął punkt widzenia Stanów Zjednoczonych, wcześniej określony w memorandum podpisanym w 2019 roku.Chociaż wewnętrzny układ sił w Stanach Zjednoczonych zmienił się po ostatnich wyborach prezydenckich, to polityka zagraniczna USA w kluczowych obszarach zachowuje ciągłość. Dotyczy to także podejścia do ekspansji Huaweia na rynku 5G. Rumunia w sierpniu 2019 roku podpisała z USA memorandum o współpracy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Pod naciskiem administracji Donalda Trumpa Bukareszt przyjął strategię dotyczącą budowy sieci 5G, która miała wprowadzić bardziej restrykcyjne zasady oceny dostawców infrastruktury 5G. Porozumienie to odczytywane było jako pierwszy krok do wykluczenia z rynku chińskich firm, zwłaszcza Huawei. Zobacz:  W 2019 roku przedstawiciele Donalda Trumpa podczas licznych spotkań na szczycie nakłaniali rządy sojuszniczych państw do przyjęcia restrykcyjnej polityki wobec Chin. Taką deklarację we wrześniu 2019 roku podpisał też polski premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence. U nas kwestia zbanowania Huaweia wciąż pozostaje przedmiotem dyskusji, za to Rumunia wykonała kolejny krok – przyjęła projekt wykluczający Chiny z budowy 5G. Rząd właśnie zatwierdził projekt ustawy o pierwszorzędnym znaczeniu dla Rumunii, przypieczętowującej memorandum z 2019 r., które podpisano w Waszyngtonie. Oznacza to, że Chiny oraz Huawei zostaną wyłączone z jakiegokolwiek partnerstwa z państwem rumuńskim dotyczącego sieci 5G - powiedział Pavel Popescu z rządzącej Partii Narodowo-Liberalnej, autor projektu ustawy. Przyjęty przez rząd Florina Cîțu projekt ustawy zakłada, że dostawca technologii dla sieci 5G nie może być w żadnym stopniu kontrolowany przez rząd innego państwa. Musi także mieć całkowicie przejrzystą strukturę właścicielską i podlegać prawodawstwu, które wymusza przejrzyste praktyki korporacyjne. Ten zapis jest wyraźnie wymierzony w Huaweia – firma jest oskarżana przez USA o powiązania z rządem w Pekinie, chińską partą komunistyczną i wywiadem tego państwa. Zobacz:  Huawei przy każdej okazji zaprzecza takim powiązaniom, o czym ma między innymi świadczyć rozproszony akcjonariat, formalnie niezwiązanych z rządem Chin. Rumuńska ustawa została jednak tak skonstruowana, że niezależnie od swoich powiązań, Huawei i tak zostanie wykluczony. Dla firmy kłopotliwy będzie już chociażby wymóg prawnego uregulowania praktyk korporacyjnych, jakie narzuci nowe rumuńskie prawo.   Projekt przyjęty przez rząd Rumunii trafi teraz pod obrady parlamentu, jednak wiele wskazuje na to, że nie będzie problemów z jego ostatecznym przyjęciem  i wprowadzeniem w życie. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Speedtest Global Index marzec 2021: Internet w Polsce na tle reszty świata

16.04.2021 14:39
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Firma Ookla opublikowała najnowszy ranking Speedtest Global Index, pokazujący szybkość Internetu mobilnego i stacjonarnego na świecie. Polska zajmuje w nich miejsca w pierwszej pięćdziesiątce, osiągając przez ostatnie miesiące spore wzrosty w osiąganych szybkościach. Internet mobilny na świecie W marcu 2021 roku średnia szybkość mobilnych łączy internetowych na świecie wyniosła 48,40 Mb/s dla pobierania danych i 12,60 Mb/s dla ich wysyłania. W ostatnich miesiącach nastąpił pod tym względem wyraźny wzrost. Na przykład w sierpniu ubiegłego roku osiągano średnio 34,82 Mb/s dla downloadu i 10,99 Mb/s dla uploadu. Liderem najnowszego rankingu, przygotowanego przez firmę Ookla (serwis speedtest.net), są Zjednoczone Emiraty Arabskie, gdzie można pobierać dane ze średnią szybkością na poziomie 178,52 Mb/s. A jak na tle świata wypadła Polska? Zajęliśmy 45. miejsce, czyli identyczne jak w sierpniu 2020 roku, gdy pisaliśmy o tym comiesięcznym rankingu. Miejsce pozostało, ale Internet mobilny przyspieszył: z 37,20 Mb/s do 45,59 Mb/s. W Europie najszybszy Internet mobilny mieli mieszkańcy Norwegii – 118,20 Mb/s (6. miejsce na świecie). Zobacz:  Zobacz:  Internet stacjonarny na świecie Internet  stacjonarny na świecie również przyspiesza. Średnia szybkość pobierania danych w marcu tego roku osiągnęła wartość 98,67 Mb/s (w sierpniu 2020 roku było 84,33 Mb/s). Średnia szybkość wysyłania danych wyniosła 53,22 Mb/s (wzrost z 44,10 Mb/s). Na pozycji lidera utrzymał się Singapur, którego mieszkańcy mogą pobierać dane ze średnią szybkością osiągającą 234,40 Mb/s (218,07 Mb/s w czerwcu). Polska w tym zestawieniu zajęła 31. miejsce z wynikiem 127,90 Mb/s (106,52 Mb/s w sierpniu 2020). W Europie najszybszy Internet stacjonarny był w Rumunii - 210,82 Mb/s (4. miejsce na świecie). Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Letnie Brzmienia: ponad 100 koncertów w całej Polsce w nowym cyklu

15.04.2021 14:30
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Od czerwca do sierpnia w centrach dziewięciu największych polskich miast odbywać się będą koncerty najpopularniejszych polskich artystów. Krzysztof Zalewski, sanah, BRODKA, Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow, MROZU, Nosowska i wielu innych wystąpią na scenach plenerowych Letnich Brzmień! Bilety w cenie od 59 zł i karnety za 249 zł będą dostępne w sprzedaży od przyszłego poniedziałku 19 kwietnia.

Czytaj więcej »

Warszawa. Festiwal Letnie Brzmienia. W lecie seria koncertów na PGE Narodowym Co ze szpitalem tymczasowym i szczepieniami?

15.04.2021 14:14
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Letnie Brzmienia, Warszawa 2021. Od czerwca do sierpnia na błoniach PGE Narodowego odbędzie się seria koncertów największych polskich artystów. Organizatorzy właśnie przedstawili szczegóły wakacyjnego wydarzenia. Nasuwa się pytanie, czy głośna muzyka i festiwalowy klimat nie wpłyną na funkcjonowanie tymczasowego szpitala, w którym obecnie przebywają pacjenci chorzy na COVID-19? Szczegóły w tekście poniżej.

Czytaj więcej »

Dworczyk: Do końca sierpnia wszyscy chętni powinni dostać szczepionkę

13.04.2021 13:45
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Pełnomocnik rządu ds. szczepień przekazał, że 19 kwietnia uruchomione zostaną pierwsze punkty szczepień powszechnych. Michał Dworczyk dodał, że rząd chce by do końca sierpnia wszyci chętni dostali przynajmniej pierwszą dawkę preparatu.

Czytaj więcej »

Powstanie pomnik Kobietom Powstania Warszawskiego. "Odda hołd wszystkim warszawiankom"

13.04.2021 8:01
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Powstanie pomnik Kobietom Powstania Warszawskiego. Rada Warszawy na najbliższej sesji, w czwartek, 15 kwietnia, będzie opiniować projekt jego budowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy pomnik zostanie odsłonięty w sierpniu 2021 r. Gdzie stanie? O tym w tekście poniżej.

Czytaj więcej »

Mieszkańcy apelują: Poprawcie plac św. Maksymiliana Marii Kolbego!

12.04.2021 23:00
1 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: sierpniu
źródło: https:
Plac św. Maksymiliana Marii Kolbego zlokalizowany na osiedlu Tysiąclecia w Mistrzejowicach został wyremontowany i oddany przez Zarząd Zieleni Miejskiej do użytku w sierpniu 2020 roku. Jak się okazuje, modernizacja nadal nie została w pełni ukończona. Krakowianie skarżą się na bardzo śliską nawierzchnię i brak poręczy przy schodach.

Czytaj więcej »

Nowe dowody osobiste. Od 2 sierpnia wielka zmiana

12.04.2021 20:38
18 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Tylko niecałe 4 miesiące zostały tym, którzy chcieliby złożyć wniosek o dowód osobisty przez internet. Od 2 sierpnia bez wizyty już się nie obejdzie. To dlatego, że zmienia się wzór dowodu i znajdzie się na nim m.in. odcisk palca.

Czytaj więcej »

Nowe dowody osobiste od 2 sierpnia 2021 r. Wraca podpis posiadacza. Będą odciski palców. Kto będzie musiał wymienić dokument?

12.04.2021 17:44
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Od 2 sierpnia 2021 r. do warstwy graficznej dowodu osobistego powróci podpis posiadacza, natomiast w warstwie elektronicznej zamieszczane będą odciski palców.

Czytaj więcej »

Od 2 sierpnia nowe dowody osobiste. Co się zmieni?

12.04.2021 17:32
13 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Nowe dowody osobiste z odciskami palców i odręcznym podpisem właściciela będą obowiązywać od 2 sierpnia 2021 roku - przekazała w komunikacie Cyfryzacja KPRM. Ze starego dowodu będzie można korzystać do czasu, aż minie jego ważność.

Czytaj więcej »

Orange Polska zbuduje sieć światłowodową przy współpracy z APG

12.04.2021 10:56
6 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Orange Polska podpisał porozumienie z APG, na mocy którego powstanie spółka Światłowód Inwestycja oraz sieć światłowodowa obejmująca swoim zasięgiem około 2,4 mln gospodarstw domowych w Polsce do 2025 roku.Światłowód Inwestycje będzie spółką joint venture w 50% stanowiącą własność Orange Polska, a w 50% własność APG. Orange wniesie do spółki około 700 tys. łączy światłowodowych wraz z hurtowym dostępem do ok. 160 tys. klientów, korzystających już z usług. Światłowód Inwestycje wybuduje 1,7 mln łączy, co oznacza że sieć obejmie w sumie 2,4 mln gospodarstw domowych i stanie się największym niezależnym światłowodowym operatorem hurtowym w Polsce. Zobacz:  Zobacz:  Cieszę się, że rozpoczynamy współpracę z APG, który tak jak my dostrzega potencjał rynkowy infrastruktury światłowodowej w Polsce. W ostatnich latach Orange Polska realizował niezwykle ambitny plan inwestycyjny, w zasięgu Orange Światłowodu znajduje się 5 mln gospodarstw domowych w całym kraju. Potrzeby są wciąż ogromne, a pandemia jeszcze je nasiliła. Światłowód Inwestycje pomoże dotrzeć do terenów trudniejszych, gdzie wciąż brakuje dobrego Internetu, bez wykorzystania środków publicznych. Jestem przekonany, że przyczyni się do rozwoju gospodarki, infrastruktury cyfrowej kraju oraz zwalczania wykluczenia cyfrowego. – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska Polska jest obecnie na etapie rozwoju i tworzenia nowoczesnej infrastruktury, która jest niezbędna dla wzrostu konkurencyjności gospodarki naszego kraju. Współpraca z APG ma pomóc Orange Polska w kontynuowaniu budowy sieci światłowodowej, co przyczyni się do rozwoju nowoczesnych technologii w Polsce. 1,7 mln nowych łączy istotnie poszerzy obecny zasięg światłowodów w Polsce, których liczba szacowana jest na ponad 7 mln. Cieszymy się, że nawiązujemy partnerstwo z Orange Polska, które pozwoli wybudować łącza światłowodowe dla 1,7 mln gospodarstw domowych w Polsce. Spółka joint venture wspiera ambicję APG, jaką jest umożliwianie cyfryzacji gospodarki poprzez  dostarczanie infrastruktury światłowodowej tam, gdzie brakuje dziś dobrej jakości dostępu do Internetu. Co istotne, spodziewamy się, że ta inwestycja przyniesie atrakcyjny zwrot dla naszych klientów, funduszy emerytalnych. – powiedział Patrick Kanters, Managing Director Global Real Assets w APG Światłowód Inwestycje będzie wyłącznie operatorem hurtowym. To oznacza, że Orange Polska i inni operatorzy będą mogli mieć dostęp do tej sieci, by świadczyć na niej usługi detaliczne swoim klientom. Orange Polska, bazując na doświadczeniu i zapleczu technologicznym, będzie głównym partnerem technicznym zapewniającym budowę i utrzymanie sieci, dzierżawę elementów sieci oraz inne usługi wspierające. Podpisana umowa potwierdza, że Orange Polska jest liderem w innowacyjnym, biznesowym podejściu do budowy światłowodów. Światłowód Inwestycje to nowy model działania, który będzie bazował nie tylko na dużym popycie na szybki Internet w Polsce, ale przede wszystkim unikatowej wiedzy i doświadczeniu Orange Polska w budowaniu infrastruktury oraz dostarczaniu usług światłowodowych. To przedsięwzięcie, na którym skorzystają wszyscy: klienci, operatorzy i cały rynek telekomunikacyjny w Polsce. – powiedział  Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange Polska ds. rynku hurtowego Zamknięcie transakcji jest planowane do końca sierpnia 2021 roku.  Środki finansowe z transakcji istotnie wzmocnią bilans Orange Polska oraz będą ważnym elementem nowej strategii, której ogłoszenie jest planowane na drugi kwartał tego roku.   Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Lekkoatletyka podczas igrzysk olimpijskich - unikalna seria wydawnicza na najwyższym poziomie [SPORTOWA PÓŁKA]

11.04.2021 14:21
5 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Zbliżające się letnie igrzyska olimpijskie w Tokio (23 lipca – 8 sierpnia 2021 roku) i rocznica pierwszych nowożytnych IO w historii (w czwartek minie 125 lat od ich zakończenia) to dobry pretekst, by zachęcić kibiców, a zwłaszcza sympatyków „królowej sportu”, do sięgnięcia po książki z serii „Igrzyska Lekkoatletów”.

Czytaj więcej »

Czy w Twierdzy Kłodzko Niemcy ukryli skarb? Interesowała się nią bezpieka

11.04.2021 8:58
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W potężnych zbiorach Centralnego Archiwum Wojskowego w Warszawie są m.in. dokumenty związane z prowadzonymi po zakończeniu II wojny światowej akcjami poszukiwawczymi dóbr, które na naszym terenie miały zostać ukryte pod koniec wojny przez Niemców. Jednym z miejsc objętych poszukiwaniami była Twierdza Kłodzko. O ich przebiegu dowiadujemy się z dwóch dokumentów sporządzonych 6 oraz 8 sierpnia 1947 roku.

Czytaj więcej »

Norwegian Cruise Line wznawia rejsy

08.04.2021 9:00
8 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Norwegian Cruise Line ogłosił, że 25 lipca wznawia działalność operacyjną. Jako pierwsze ruszą rejsy po wyspach greckich, w sierpniu pasażerowie będą mogli popłynąć na Karaiby.

Czytaj więcej »

Erica to kolejna gra z PlayStation 4, która trafi na PC

07.04.2021 14:30
5 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Erica to kolejna dedykowana PlayStation 4, która trafi także na PC. Produkcja zadebiutuje na Steam 25 maja 2021 roku w cenie 9,99 euro z 10-procentową zniżką. Erica trafiła na PS4 19 sierpnia 2019 roku, a w styczniu bieżącego roku pojawiła... Pełna wersja strony

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane