poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r.
Wiadomości z tagiem ulica
Czy antena 5G na mojej ulicy wysyła śmiercionośne fale? Za trzy miesiące sprawdzisz PEM w swoim otoczeniu

19.04.2021 11:23
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Obawy Polaków związane z promieniowaniem elektromagnetycznym, zwłaszcza  dotyczące sieci 5G, wciąż pozostają żywe. Startujący wkrótce system SI2PEM powinien je znacznie zmniejszyć. Każdy z nas będzie mógł samodzielnie sprawdzić, jak duże jest promieniowanie stacji bazowych w najbliższej okolicy.System SI2PEM, dzięki któremu każdy będzie mógł sprawdzić poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe w okolicy, startuje 20 lipca. Komunikat w tej sprawie podpisał odpowiedzialny za cyfryzację minister Marek Zagórski.  Zobacz:  Co sprawdzisz, korzystając z SI2PEM? System informatyczny SI2PEM będzie gromadził i prezentował wyniki pomiarów pola elektromagnetycznego prowadzonych przez akredytowane laboratoria. Na podstawie wykonanych obliczeń ciągłych rozkładów PEM o częstotliwościach radiowych, zwalidowanych pomiarami wykonanymi w terenie, umożliwi sprawdzenie poziomu PEM w dowolnym miejscu w Polsce z dokładnością do pojedynczych metrów. Z systemu SI2PEM będą mogli skorzystać wszyscy chętni. Obywatele zainteresowani rozkładem PEM w swoim otoczeniu będą mogli precyzyjnie sprawdzić wartości PEM, a prowadzący instalacje – w tym operatorzy telefonii komórkowej – efektywnie planować budowę sieci dzięki potencjalnemu uniknięciu przekroczeń obowiązujących wartości dopuszczalnych i to już na etapie ich projektowania. Korzystanie z systemu SI2PEM będzie możliwe poprzez stronę internetową, do której dostęp będzie miał każdy użytkownik internetu. Nie będzie wymagane wykupienie ani posiadanie jakiejkolwiek licencji dostępu. Jak obiecują twórcy SI2PEM, prosty interfejs użytkownika oraz mapa Polski ze szczegółowymi danymi pozwolą sprawdzić: podstawowe informacje o instalacjach wytwarzających PEM (m.in. stacjach bazowych) pochodzące z rejestrów UKE, wyniki pomiarów PEM wykonywanych przez akredytowane laboratoria w otoczeniu źródeł PEM, takich jak stacje bazowe telefonii komórkowej, wyniki pomiarów PEM prowadzonych przez GIOŚ w ramach monitorowania środowiska, wyniki obliczeń ciągłych rozkładów PEM o częstotliwościach radiowych na terenie całego kraju. Dane dotyczące wyników pomiarów PEM będzie można pobrać w formie raportu. SI2PEM czyli System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie ElektroMagnetyczne to projekt realizowany przez Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Pomysł na budowę SI2PEM i stworzenia pierwszego w Polsce systemu kompleksowego zbierania danych o PEM narodził się jeszcze w 2017 r. Prace ruszyły w lutym 2019 r. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Marsz antycovidowców "Zakończyć Szaleństwo" w Białymstoku. Na ulice wyszły setki sfrustrowanych osób (zdjęcia)

19.04.2021 9:47
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Przeciwnicy wprowadzonych przez rząd obostrzeń wyszli na ulice Białegostoku w niedzielę (18 kwietnia). Demonstracja została zarejestrowana przez magistrat. Organizator oświadczył, że spodziewa się maksymalnie pięciu uczestników. Ale przyszły setki. Manifestujący nie dbali o zachowanie dystansu społecznego. Skandowali: "Cała Polska śpiewa z nami, wy*erdalać z maseczkami". Policja nie interweniowała w czasie marszu, wylegitymowała część uczestników po jego zakończeniu.

Czytaj więcej »

Remont ronda przy wjeździe do Tunelu pod Martwą Wisłą 19.04.2021 r. Duży korek od ronda prawie po Most Wantowy! [ZDJĘCIA, FILM]

19.04.2021 9:42
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: ulica
źródło: https:
Utrudnienia drogowe w Gdańsku 19.04.2021 r. Od ronda na ulicy Marynarki Polskiej, przy wjeździe do Tunelu pod Martwą Wisłą, rozciąga się korek, który sięga skrzyżowania trasy Sucharskiego z ulicą Wosia Budzysza, w pobliżu Mostu Wantowego.

Czytaj więcej »

Kraków. Uwaga kierowcy! Spora zmiana na przebudowywanej ul. Igołomskiej

19.04.2021 9:16
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W dniach od 19 do 23 kwietnia br. (poniedziałek-piątek) zmieni się organizacja ruchu na fragmencie rozbudowywanej ulicy Igołomskiej, a dokładnie na odcinku od Giedroycia do bramy nr 5.

Czytaj więcej »

Katowice. Hotel, biura, mieszkania, handel i gastronomia na brzegu Rawy. Inwestor szykuje wniosek o pozwolenie na budowę

19.04.2021 8:27
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Hotel, biura, mieszkania na wynajem i gastronomia przy ulicy Grundmanna – warszawski inwestor planuje nowy, duży wielofunkcyjny kompleks na brzegu Rawy przed wjazdem do centrum Katowic. O inwestycji pisaliśmy kilka dni temu, dziś znamy nieco więcej szczegółów

Czytaj więcej »

Giełda samochodowa kusi cenami. Takie ubrania dla dzieci i dorosłych kupisz na Załężu [ZDJĘCIA]

19.04.2021 8:01
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Na giełdzie samochodowej na Załężu przy ulicy Spichlerzowej w Rzeszowie kupisz ubrania dla dorosłych i dzieci. Ceny zaczynają się już od kilku złotych. Oferta jest na tyle bogata, że można ubrać się od stóp do głowy. Co można kupić? Zobaczcie zdjęcia.

Czytaj więcej »

Jak idzie budowa na osiedlu Majowym w Szczecinie? Skatepark nabiera kształtów. Zobacz zdjęcia

18.04.2021 18:25
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Nowoczesny skatepark powstaje przy ulicy Maciejowickiej na prawobrzeżu Szczecina. Według planu, inwestycja na osiedlu Majowym powinna zakończyć się do września 2021 roku.

Czytaj więcej »

Zobacz, jakie kwiaty, krzewy i drzewka można kupić na giełdzie na Załężu w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

18.04.2021 16:49
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Podczas dzisiejszej giełdy samochodowej za Załężu przy ulicy Spichlerzowej w Rzeszowie bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się kwiaty, krzewy i drzewka. Dominowały głównie bratki, pierwiosnki, wrzosy. Wszystkie w atrakcyjnych cenach, niektóre kosztowały zaledwie 2 złote . Zobacz, co jeszcze można było dziś kupić na giełdzie w Załężu.

Czytaj więcej »

Bielsko-Biała. Blisko tragedii. Dwie osoby ranne w zderzeniu dwóch samochodów

18.04.2021 14:00
7 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: ulica, osoby
źródło: https:
Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Andersa i al. Armii Krajowej w Bielsku-Białej. Strażacy musieli użyć...

Czytaj więcej »

Lublin: Przez centrum pojedziemy zupełnie inaczej. Duże zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

18.04.2021 13:50
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Ul. Lipowa będzie znowu otwarta dla ruchu. Samochody pojadą tędy od najbliższego poniedziałku (19 kwietnia). Dla kierowców oznacza to olbrzymie zmiany w ruchu. Otwarcie ulicy odczują też pasażerowie komunikacji miejskiej: 10 linii autobusowych i trolejbusowych zmieni trasy.

Czytaj więcej »

Dworzec autobusowy w Radomiu wciąż pozostaje zamknięty. Właścicielem obiektu jest tajemniczy kupiec

18.04.2021 13:14
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: ulica
źródło: https:
Radom jest jedynym większym miastem w Polsce, w którym nie ma budynku dworca autobusowego, gdzie można byłoby kupić bilet, albo poczekać na swój autobus. Obiekt przy ulicy Beliny – Prażmowskiego w Radomiu zmienił właściciela, ale wciąż nie wiadomo jaka będzie jego przyszłość.

Czytaj więcej »

Oficjalnie: w 2022 roku odbędzie się wyścig w Miami

18.04.2021 12:36
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: roku, ulica
źródło: https:
Kalendarz startów w sezonie 2022 będzie bogatszy o drugie Grand Prix na terenie Stanów Zjednoczonych. Formuła 1 zawita na ulice Miami.

Czytaj więcej »

Dawny Stargard cz. 23. Inaczej w centrum i na Starym Mieście. Wyszyńskiego, Chrobrego, Bogusława IV. Archiwalne zdjęcia

18.04.2021 10:15
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: ulica, centrum
źródło: https:
Prezentujemy kolejne zdjęcia w galerii "Dawnego Stargardu". Tym razem dodajemy trzy fotografie sprzed około 60 lat. A na nich ulice dobrze znane stargardzianom, ale w odsłonie nieznanej. Jakość zdjęć nie jest najlepsza, ale warto je obejrzeć, by zobaczyć jak wyglądał Stargard na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Obejrzyjcie wszystkie zdjęcia i pocztówki z dwudziestu trzech jej części

Czytaj więcej »

Na ul. Getta Warszawskiego w Szczecinie donice na kwiaty zamieniły się w śmietniki. ZDiTM apeluje do mieszkańców. ZDJĘCIA

18.04.2021 8:01
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: ulica
źródło: https:
Na remontowanej ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego w Szczecinie urządzono śmietnik. Ozdobne donice przy ławeczkach zamieniły się w kosze. Kto za tym stoi?

Czytaj więcej »

Oto najnowsze zdjęcia z potężnego pożaru w Bielanach Wrocławskich. Zobaczcie!

17.04.2021 16:17
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: ulica
źródło: https:
Płomienie pojawiły się w jednym z magazynów w Bielanach Wrocławskich przy ulicy Logistycznej 1 w sobotę przed godz. 15. Zobaczcie!

Czytaj więcej »

Potężny pożar w Bielanach Wrocławskich. Z ogniem walczy 9 jednostek straży pożarnej [ZOBACZ ZDJĘCIA]

17.04.2021 15:31
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: ulica
źródło: https:
Płomienie pojawiły się w jednym z magazynów w Bielanach Wrocławskich przy ulicy Logistycznej 1 w sobotę przed godz. 15. Oto szczegóły!

Czytaj więcej »

Dziury w drodze gruntowej na Podolanach w Poznaniu załatali... asfaltem. Po trzech tygodniach ulica znów jest "podziurawiona"

17.04.2021 14:03
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Ulica Marii Wicherkiewicz na Podolanach w Poznaniu znów jest w fatalnym stanie. Trzy tygodnie temu ZDM załatał tam dziury w drodze gruntowej... asfaltem. Zarząd tłumaczył, że "jest to tymczasowe układanie masy na zimno, aby zapewnić przejezdność tymczasową mieszkańcom". Efekt? Po niespełna miesiącu od przeprowadzonych robót, ulica jest w opłakanym stanie. Deszcz wystarczył, by droga znów przypominała tor z przeszkodami, pełny dziur i kałuż. Zobacz zdjęcia!

Czytaj więcej »

Outlet Lidl w Opolu. To pierwszy taki sklep tej sieci w Polsce. Co można w nim kupić?

17.04.2021 11:18
1 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Lidl otworzył w Opolu outlet - to pierwszy taki sklep w Polsce. Są w nim towary w obniżonych cenach. Lidl testuje, jak sprawdza się ten format sprzedaży. Outlet Lidla w Opolu znajduje się przy ulicy Ozimskiej.

Czytaj więcej »

Prowadzi od 20 lat kiosk. Teraz musi go zlikwidować. "Wyrzucono nas jak śmieci"

16.04.2021 22:56
10 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Na ulicy Gagarina w Warszawie od 20 lat funkcjonuje kiosk, który prowadzi Ryszard Marczak. Już niedługo ma się to zmienić, bo w związku z budową...

Czytaj więcej »

Dwa samochody zderzyły się na ulicy Zbrowskiego w Radomiu. Są utrudnienia w ruchu

16.04.2021 19:23
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: ulica
źródło: https:
Po godzinie 18 na ulicy Zbrowskiego w Radomiu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Czołowo zderzyły się ze sobą dwa samochody. Są utrudnienia w ruchu.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane