poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r.
Wiadomości z tagiem wody
Uśmiechnięta Kim Kardashian pędzi w kusej kreacji na imprezę!

19.04.2021 11:10
10 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: weekend, wody
źródło: https:
Kim Kardashian (40 l.) jest w trakcie rozwodu z Kanye Westem. Celebrytka nie ma zamiaru jednak siedzieć w domu i płakać w poduszkę. Miliarderka w miniony weekend postanowiła się odstresować i razem z koleżanką wybrała się na imprezę do klubu. Kim postawiła na wystrzałową kreację! Celebrytka miała na sobie biały top, odkrywający jej plecy, a także krótką białą mini i buty na obcasie. Jak wam się podoba w takim wydaniu?

Czytaj więcej »

Premier Japonii poproszony o spróbowanie radioaktywnej wody z Fukushimy. To pomysł Chińczyków

19.04.2021 10:46
8 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: wody
źródło: https:
Wicepremier Japonii Taro Aso przekonywał w minionym tygodniu, że oczyszczona woda z uszkodzonej elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi jest zdatna...

Czytaj więcej »

Koronawirus w Polsce. Spadek zakażeń po weekendzie

19.04.2021 10:32
7 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane dotyczące zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa w Polsce. Jak wynika z tych statystyk, w ciągu ostatniej doby wykryto 7283 nowych zakażeń, 101 osób zmarło. Wśród ofiar śmiertelnych 53 osoby miały tzw. choroby współistniejące. Według danych resortu zdrowia od początku pandemii w naszym kraju 2 695 327osób zakaziło się koronawirusem. Odnotowano też 62 133 ofiar śmiertelnych.

Czytaj więcej »

Liczba zakażeń i zgonów. Raport Ministerstwa Zdrowia z 19 kwietnia

19.04.2021 10:30
10 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: Polsce, wody
źródło: https:
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 283 nowych zakażeniach wirusem SARS-CoV-2 w Polsce - to o 4 730 mniej niż tydzień temu. Resort przekazał też, że z powodu COVID-19 zmarło 101 osób, czyli o 40 osób więcej, niż w ubiegły poniedziałek. Podano łącznie 8 893 076 dawek szczepionki, z czego w ciągu minionej doby wykonano 38 525 szczepień.

Czytaj więcej »

Dyski SSD i HDD mogą być równie niedostępne, jak karty graficzne. Wszystkiemu winna nowa kryptowaluta

19.04.2021 10:30
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: wody, czasu, nowe
źródło: https:
Chińscy górnicy już zaczęli wykupywać wszystkie możliwe dostępne dyski HDD i SSD, przez co te za chwilę mogą być towarem równie deficytowym, co karty graficzne. To wina nowej kryptowaluty - Chia.Niedostępność kart graficznych spowodowana jest kilkoma, kluczowymi kwestiami. Najważniejsze to: ogromne zainteresowanie tak graczy, jak i górników oraz problemy z produkcją układów scalonych. Wkrótce podobny scenariusz może nas spotkać w przypadku dysków SSD oraz HDD. Producenci od jakiegoś czasu ostrzegają o problemach z produkcją między innymi pamięci DRAM, a teraz dochodzą do tego górnicy, którzy rzucili się na dyski z powodu nowej kryptowaluty. Chia - kryptowaluta wydobywana dyskami W Chinach podobno już teraz dochodzi do wykupywania wszystkich dostępnych dysków HDD oraz SSD. Jest to spowodowane nową kryptowalutą o nazwie Chia. Tej nie wydobywa się za pomocą procesorów, kart graficznych czy specjalnych koparek ASIC. Chia, w pewnym uproszczeniu, potrzebuje jak najwięcej przestrzeni na dysku. Kryptowaluta powstała jako mniej zasobożerna alternatywa dla Ethereum czy też Bitcoina i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Co prawda pierwszym wyborem górników na pewno będą dyski HDD, ale gdy tych zabraknie, to zwrócą się oni także w kierunku dysków półprzewodnikowych, czyli SSD. Już teraz da się zauważyć wzrosty cen dysków SSD oraz HDD, a w wielu chińskich sklepach są one wręcz niedostępne. Za kilka tygodni może to przenieść się na całym świat i doprowadzić do identycznej sytuacji, co z kartami graficznymi. Te albo są niedostępne, albo dostępne są w cenach dwu- lub nawet trzykrotnie wyższych od rynkowych. Pozostaje mieć nadzieję, że z dyskami będzie inaczej. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Radomskie getto. Zmarło w nim kilka tysięcy osób. Jak wyglądało? Zobacz archiwalne zdjęcia

19.04.2021 10:20
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: wody, podczas
źródło: https:
Zobacz jak wyglądało radomskie getto na archiwalnych zdjęciach z serwisu fotopolska.eu. Były to zamkniete dzielnice żydowskie, powołane przez niemieckiego okupanta podczas II wojny światowej w celu koncentracji, eksploatacji i eksterminacji żydowskich mieszkańców Radomia. Było to jedno z największych, obok kieleckiego i częstochowskiego, gett w dystrykcie radomskim. Za wyjście poza teren dzielnicy zamkniętej bez przepustki groziła kara pieniężna lub obóz koncentracyjny, natomiast później kara śmierci. Z powodu chorób m.in. epidemii tyfusu, ciasnoty (w jednym pokoju w getcie mieszkało nawet po 15 osób), biedy, głodu i niemieckiej przemocy od wiosny 1941 do lata 1944 zmarło w nim kilka tysięcy osób. Prawie 30 tysięcy Żydów z Radomia i innych miejscowości osadzonych w getcie zginęło w Treblince. Wojnę przeżyło zaledwie kilkuset radomskich Żydów, lecz większość z nich opuściła później miasto.

Czytaj więcej »

Chłopcy do bicia [Felietonik Marcina Z. Brody]

19.04.2021 9:45
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: roku, wody, dziecka
źródło: DziennikUbezpieczeniowy.pl
Jeszcze kilka lat wstecz, jeszcze 5, na pewno 7 lat temu, to ubezpieczyciele byli w branży finansowej tym złym, tym najgorszym. Kiedy w 2015 roku powstawał Rzecznik Finansowy, a przedstawiciele banków i ubezpieczycieli spotkali się, by nasi mogli bankowcom przekazać swoje z Rzecznikiem doświadczenia, bankowcy raczej ubezpieczeniowców lekceważyli. Nie wierzyli kompletnie, by im coś takiego, jak ubezpieczeniom mogło się przydarzyć. To oni byli wszak dobrzy, a my źli. Pisząc wprost - uznali, że ubezpieczenia po prostu sobie zasłużyły. Mieli zresztą na to własne, anegdotyczne, dowody z własnych przeżyć - w kuluarach opowiadali o własnych "przejściach" z tym lub innym ubezpieczycielem. Potem, zadziwiająco szybko, rzeczywistość zaczęła się zmieniać. A Cezary Stypułkowski ze złotego dziecka polskich finansów stał się dla własnych klientów obrazem najgorszego, wrednego, oderwanego od rzeczywistości sknerusa. Za sprawą właściwie dwu krótkich wypowiedzi, gdzie uczciwie chyba powiedział, co myśli.

Czytaj więcej »

Handel nagrobkami w internecie. Zaczyna brakować trumien

19.04.2021 8:35
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: wody
źródło: https:
Pandemia zbiera swoje śmiertelne żniwo, ale zakłady pogrzebowe mają pełne ręce roboty nie tylko z powodu śmierci covidowych. W 2020 r. zmarło najwięcej osób od II wojny światowej. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ciągu pierwszych czternastu tygodni 2021 r. odnotowano o 34 tys. zgonów więcej niż w 2020 r.

Czytaj więcej »

Wyłączenia prądu i wody. Adresy, gdzie w Bydgoszczy i powiecie zabraknie prądu i wody [Enea, MWiK]

19.04.2021 8:23
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Enea oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy informują o planowanych wyłączeniach prądu i wody w najbliższych dniach. Poniżej podajemy adresy oraz datę i godziny zaplanowanych przerw w dostawie wody i energii elektrycznej.

Czytaj więcej »

TOP 15 miejsc w woj. śląskim, które przeszły spektakularną metamorfozę. Był obciach, jest duma!

19.04.2021 7:06
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
ARCHITEKTURA. Każde miasto ma swoje powody do wstydu. Miejsca, których mieszkańcy się wstydzą, o których od dawna mówi się, że wymagają remontu, pieniędzy, modernizacji itp. Albo budynki popadające w ruinę, zapomniane przez wszystkich poza garstką pasjonatów historii i architektury. Oto TOP 15 miejsc i budynków, z których możemy być dumni, bo przeszły naprawdę spektakularną przemianę.

Czytaj więcej »

Raikkonen: mogliśmy napisać świetną historię

18.04.2021 22:18
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: wody
źródło: https:
Alfie Romeo nie dopisało dziś szczęście. Kimi Raikkonen, który zaczynał z 16. pola, wjechał 9. na metę, lecz przez karę trzydziestu sekund ostatecznie wylądował daleko poza punktowaną strefą. Z kolei Antonio Giovinazzi po restarcie z powodu problemów z hamulcami musiał wykonać dodatkowy pit stop, po którym mógł zapomnieć o znalezieniu się w pierwszej dziesiątce.

Czytaj więcej »

Coraz częściej w pogotowiu są bydgoscy strażacy. Niosą ratunek, gdy brak wolnej karetki

18.04.2021 21:49
3 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: wody, kwietnia
źródło: https:
Tylko w sobotnie (17 kwietnia 2021 roku) przedpołudnie strażacy mieli już dwa wezwania na bydgoskie osiedla: Wyżyny i Fordon do osób starszych, którzy wymagali pomocy medycznej. - Mamy do czynienia ze wzmożonymi wyjazdami do działań stricte medycznych, na przykład z powodu braku wolnej karetki - przyznaje oficer dyżurny ze stanowiska dowodzenia Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Czytaj więcej »

Verstappen wygrał po raz jedenasty w karierze

18.04.2021 21:24
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Max Verstappen, który był jeszcze bardziej zmotywowany po wczorajszej porażce w kwalifikacjach, dzisiaj po raz kolejny pokazał pełnię swojego talentu i wygrał niedzielne zmagania. Holender już na pierwszych metrach wyścigu wyprzedził czołową dwójkę, a później kontrolował tempo Lewisa Hamiltona. Jedyny błąd przytrafił mu się podczas wznowienia rywalizacji. W zupełnie innych nastrojach zawody zakończył z kolei Sergio Perez. Meksykanin kompletnie nie poradził sobie w zdradliwych warunkach na torze i uplasował się dopiero na jedenastym miejscu.

Czytaj więcej »

Stroll: to była świetna zabawa

18.04.2021 20:17
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Aston Martin może mówić o sporym szczęściu po wyścigu o GP Emilii Romanii. Stajnia z Silverstone miała ogromne problemy z hamulcami jeszcze przed startem rundy, natomiast wszystko udało się naprawić i obaj kierowcy wystartowali w zmaganiach. Dzięki świetniej pracy zespołu udało się wywalczyć cztery "oczka", które zapisał na swoim koncie Lance Stroll. Kanadyjczyk wjechał na metę jako siódmy, ale po nieprzepisowym wyprzedzeniu Pierre'a Gasly'ego otrzymał 5-sekudnową karę, przez co spadł na ósmą lokatę. Z kolei Sebastian Vettel po nieudanej zagrywce z szybką zmianą opon na "slicki" wycofał się z rywalizacji z powodu kłopotów ze skrzynią biegów.

Czytaj więcej »

ZUS podaje dane. Ponad 600 tys. zwolnień lekarskich z powodu COVID-19

18.04.2021 13:35
14 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Od marca do grudnia 2020 r. polscy pracownicy opuścili ponad 5 milionów dni w pracy z powodu COVID-19. Najczęściej lekarze wystawiali tylko kilkudniowe zwolnienia po zakażeniu koronawirusem.

Czytaj więcej »

Teraz Janusz jeździ po niebiańskich szlakach

18.04.2021 11:41
6 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: wody
źródło: https:
W kwiatach, smutku i z motocyklowym akcentem rodzina i przyjaciele pożegnali w sobotę zmarłego tragicznie Janusza Szmalca (†51 l.). Kondukt żałobny był skromny z powodu pandemii.

Czytaj więcej »

Bundesliga. Rune Jarstein w szpitalu

18.04.2021 11:04
13 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Bramkarz Herthy Berlin, Rune Jarstein trafił do szpitala z powodu silnych objawów zakażenia koronawirusem - informują niemieckie media. Ekipa Krzysztofa Piątka przeżywa aktualnie bardzo trudny okres.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane