poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r.
Wiadomości z tagiem wyniki
Ogród nad Sudołem tonie w ciemnościach. W parku nie ma prądu!

19.04.2021 11:39
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: roku, wyniki
źródło: https:
Jest piękny i nowoczesny, ale nie da się po nim spacerować w nocy. Ogród nad Sudołem, który oddano do użytku na początku kwietnia, po zmroku tonie w egipskich ciemnościach. – Brak oświetlenia wynika z opóźnienia po stronie Tauronu, który ma wykonać przyłącze prądu – tłumaczy Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Czytaj więcej »

Covidowe rozrywki Polaków, czyli nowe sposoby spędzania czasu wolnego w dobie pandemii. Co się zmieniło po roku? Oto wyniki sondy!

19.04.2021 11:28
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W marcu minął rok, odkąd funkcjonujemy w pandemicznej rzeczywistości. Wpłyneła ona na życie milionów osób, a także na ich sposób postrzegania i spędzania wolnego czasu. Czego przez ponad 12 miesięcy nauczyliśmy się w obszarze rozrywki? Jak wygląda nasz czas wolny w dobie pandemii? Z jakich przejemności chcielibyśmy skorzystać w pierwszej kolejności po zakończeniu lockdownu? Odpowiedzi na te pytania udzielił serwis Prezentmarzeń, który niedawno zrealizował sondę "Covidowe rozrywki Polaków".

Czytaj więcej »

Czy antena 5G na mojej ulicy wysyła śmiercionośne fale? Za trzy miesiące sprawdzisz PEM w swoim otoczeniu

19.04.2021 11:23
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Obawy Polaków związane z promieniowaniem elektromagnetycznym, zwłaszcza  dotyczące sieci 5G, wciąż pozostają żywe. Startujący wkrótce system SI2PEM powinien je znacznie zmniejszyć. Każdy z nas będzie mógł samodzielnie sprawdzić, jak duże jest promieniowanie stacji bazowych w najbliższej okolicy.System SI2PEM, dzięki któremu każdy będzie mógł sprawdzić poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe w okolicy, startuje 20 lipca. Komunikat w tej sprawie podpisał odpowiedzialny za cyfryzację minister Marek Zagórski.  Zobacz:  Co sprawdzisz, korzystając z SI2PEM? System informatyczny SI2PEM będzie gromadził i prezentował wyniki pomiarów pola elektromagnetycznego prowadzonych przez akredytowane laboratoria. Na podstawie wykonanych obliczeń ciągłych rozkładów PEM o częstotliwościach radiowych, zwalidowanych pomiarami wykonanymi w terenie, umożliwi sprawdzenie poziomu PEM w dowolnym miejscu w Polsce z dokładnością do pojedynczych metrów. Z systemu SI2PEM będą mogli skorzystać wszyscy chętni. Obywatele zainteresowani rozkładem PEM w swoim otoczeniu będą mogli precyzyjnie sprawdzić wartości PEM, a prowadzący instalacje – w tym operatorzy telefonii komórkowej – efektywnie planować budowę sieci dzięki potencjalnemu uniknięciu przekroczeń obowiązujących wartości dopuszczalnych i to już na etapie ich projektowania. Korzystanie z systemu SI2PEM będzie możliwe poprzez stronę internetową, do której dostęp będzie miał każdy użytkownik internetu. Nie będzie wymagane wykupienie ani posiadanie jakiejkolwiek licencji dostępu. Jak obiecują twórcy SI2PEM, prosty interfejs użytkownika oraz mapa Polski ze szczegółowymi danymi pozwolą sprawdzić: podstawowe informacje o instalacjach wytwarzających PEM (m.in. stacjach bazowych) pochodzące z rejestrów UKE, wyniki pomiarów PEM wykonywanych przez akredytowane laboratoria w otoczeniu źródeł PEM, takich jak stacje bazowe telefonii komórkowej, wyniki pomiarów PEM prowadzonych przez GIOŚ w ramach monitorowania środowiska, wyniki obliczeń ciągłych rozkładów PEM o częstotliwościach radiowych na terenie całego kraju. Dane dotyczące wyników pomiarów PEM będzie można pobrać w formie raportu. SI2PEM czyli System Informacyjny o Instalacjach wytwarzających Promieniowanie ElektroMagnetyczne to projekt realizowany przez Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Pomysł na budowę SI2PEM i stworzenia pierwszego w Polsce systemu kompleksowego zbierania danych o PEM narodził się jeszcze w 2017 r. Prace ruszyły w lutym 2019 r. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Koronawirus - w Śląskiem wciąż najwięcej nowych zakażeń. Gdzie dokładnie? Sprawdź swoje miasto

19.04.2021 11:03
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
7 283 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, 1 171 w woj. śląskim odnotowano w poniedziałek, 19 kwietnia 2021 roku. W całym kraju na CoViD-19 zmarło aż 101 osób, w woj. śląskim - 14. W poniedziałki zazwyczaj liczba podawanych zakażeń jest znacznie niższa niż w tygodniu - a wynika to z mniejszej ilości testów wykonanych w weekend.

Czytaj więcej »

Kiedy wyniki badań skuteczności amantadyny w leczeniu COVID-19? Naukowiec odpowiada

19.04.2021 10:50
10 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: wyniki
źródło: https:
"Realnym terminem na poznanie wstępnych wyników badań amantadyny jest koniec maja" - powiedział w rozmowie z poniedziałkowym "Naszym Dziennikiem" prof. Konrad Rejdak, neurolog, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Wtedy będzie odpowiednia liczba wyników badań pacjentów i rozpocznie się analiza zebranych informacji.

Czytaj więcej »

Koronawirus w Polsce. Spadek zakażeń po weekendzie

19.04.2021 10:32
7 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane dotyczące zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa w Polsce. Jak wynika z tych statystyk, w ciągu ostatniej doby wykryto 7283 nowych zakażeń, 101 osób zmarło. Wśród ofiar śmiertelnych 53 osoby miały tzw. choroby współistniejące. Według danych resortu zdrowia od początku pandemii w naszym kraju 2 695 327osób zakaziło się koronawirusem. Odnotowano też 62 133 ofiar śmiertelnych.

Czytaj więcej »

Tesla: kolejny śmiertelny wypadek. Elon Musk zabrał głos w sprawie

19.04.2021 10:23
8 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Doszło do kolejnego wypadku z udziałem samochodu marki Tesla. W jego wyniku zmarły dwie osoby, a pojazd, najprawdopodobniej, jechał na autopilocie....

Czytaj więcej »

Akcja policji w Rudzie Śląskiej. Mężczyzna śmiertelnie postrzelony

19.04.2021 9:42
10 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W Rudzie Śląskiej policjanci podjęli próbę zatrzymania 36-letniego mężczyzny. Ten jednak zaczął uciekać samochodem. Doszło do strzelaniny, w wyniku której ścigany otrzymał rany śmiertelne.

Czytaj więcej »

Vivo V21 5G i spółka – nowe telefony zadebiutują 27 kwietnia

19.04.2021 8:20
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Zbliża się kolejna premiera Vivo. W przyszłym tygodniu, dokładnie 27 kwietnia, podczas wydarzenia, które ma się odbyć w Malezji, firma pokaże dwa, a być może nawet trzy telefony z serii V21. Co o nich wiemy?We wtorek za tydzień będzie miała miejsce premiera trzech telefonów marki: podstawowego Vivo V21 5G, a także modelu o obiecującym oznaczeniu V21 Pro oraz      prostszego V21 SE. Szczątkowe dane na ich temat wypłynęły między innymi w konsoli Gogle Play, uzupełniają je nowe doniesienia z Chin. Zobacz:  Wynika z nich, że podstawowy Vivo V21 5G został wyposażony w ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+, chociaż jego przekątna nie jest znana. Sercem telefonu jest układ Dimensity 800U, czyli jeden z budżetowych układów MediaTeka z 5G, wykonany w litografii 7 nm. Chipset ten pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości pobierania 2,3 Gbps w 5G i znany jest już z telefonu Realme 7 5G. Jedną z ciekawych cech w serii Vivo V21 ma być funkcja wirtualnego RAM-u, czyli rozwiązanie zastosowane już w serii Vivo X60. W niej 3 GB dodatkowej pamięci RAM jest w razie potrzeby, tymczasowo „wykrajane” z szybkiej pamięci flash UFS 3.1, co stanowi uzupełnienie podstawowej pamięci RAM 8 GB. Seria Vivo V21 będzie pierwszą linią smartfonów średniej klasy z tą funkcją. Zobacz:  Vivo V21 5G będzie miał potrójny aparat fotograficzny z główną matrycą 64 Mpix (f/1,79) i optyczną stabilizacją obrazu. Dodatkowe aparaty to szerokokątny 8 Mpix i makro 2 Mpix. Z przodu znajdzie się natomiast aparat do selfie z matrycą 44 Mpix, stabilizacją OIS i funkcją Eye Auto Focus. Z najnowszych doniesień wynika także, że Vivo V21 5G będzie pozbawiony wyjścia audio 3,5 mm, zamiast tego pozostanie więc wykorzystanie wyjścia USB C. Wszystkim ma zarządzać Android 11. Spodziewana cena Vivo V21 5G w Indiach ma wynieść około 25 tys. rupii, czyli niecałe 1300 zł. O dwóch pozostałych modelach z serii Vivo V21 wiadomo mniej. Model Vivo V21 SE otrzyma chipset Snapdragon 720G i 8 GB pamięci RAM, a jego wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ zapewni zagęszczenie około 440 ppi, co sugeruje przekątną 6 cali. Danych Vivo V21 Pro nie znamy, ale oznaczenie sugeruje nieco bogatsze wyposażenie niż modelu podstawowego. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 25 kwietnia. Są pewne wyjątki

19.04.2021 7:25
2 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: wyniki
źródło: https:
Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 25 kwietnia. Tak wynika z nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, które weszła w życie w poniedziałek, 19 kwietnia. Będzie jednak możliwość prowadzenia zajęć sportowych, a także zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy, którzy będą zdawać egzaminy w czerwcu. Co jeszcze wiadomo?

Czytaj więcej »

Najpierw szkoły w całej Polsce, później usługi w regionach. Tak może wyglądać odmrażanie

19.04.2021 6:03
6 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: roku, wyniki
źródło: https:
Szkoły dla klas I-III w całym kraju, ale powrót handlu i usług tylko w regionach z najlepszymi wskaźnikami zakażeń. Jak wynika z informacji money.pl, tak mogą wyglądać kolejne kroki w kwestii luzowania obostrzeń.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane