niedziela, 18 kwietnia 2021 r.
Wiadomości z tagiem zmiany
Opole ponad 20 lat temu. Nieistniejące już nocne kluby, budowa obwodnicy, nowe mosty, targowisko "Cytrusek", gmach PZU

18.04.2021 5:01
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Dwie dekady to sporo w życiu miasta. A jak przez te lata zmieniło się Opole? Dla części z nas zmiany widać jak na dłoni, dla innych są one niewielkie. Zobaczcie zdjęcia fotoreporterów "Nowej Trybuny Opolskiej", którzy uwiecznili Opole pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku.

Czytaj więcej »

Sezon olimpijski bez lotów pań. "Jestem pewien, że nastąpi to w 2023 roku"

17.04.2021 21:32
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Przyszłoroczne mistrzostwa świata w lotach narciarskich na Vikersundbakken i przebudowa kompleksu Granåsen wymusiły zmiany na organizatorach turnieju Raw Air. Jak wynika z prowizorycznego terminarza na olimpijską zimę, norweski mini-cykl w sezonie 2021/22 odbędzie się w okrojonej formule - tylko w dwóch miastach. W programie imprezy zabrakło też miejsca na debiut...

Czytaj więcej »

Pensje medyków. Ten dokument pokazuje, jak rząd "ceni" lekarzy i pielęgniarki

17.04.2021 16:40
12 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Rząd pokazał związkom medycznym projekt zmiany sposobu wyliczania pensji. Pielęgniarki są zaszeregowane w grupie z rejestratorkami. Dla lekarzy specjalistów podwyżka 19 zł brutto. - To policzek - mówi Piotr Watoła, szef małopolskiego OZZL. - Nie zgadzamy się - dodaje Zofia Małas, prezeska Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Czytaj więcej »

Włoski rząd łagodzi restrykcje! Otwarcie restauracji, kin i teatrów

16.04.2021 21:27
8 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Spore zmiany w obostrzeniach we Włoszech. Premier Mario Draghiego ogłosił, że od 26 kwietnia będą restrykcje będą złagodzone. To oznacza m.in. w żółtych strefach otwarcie restauracji, kin i teatrów.

Czytaj więcej »

Sejm chce wprowadzić nowe liczniki prądu. Koszty wymiany poniosą wszyscy

16.04.2021 13:38
1 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: nowe, zmiany
źródło: https:
Sejm przegłosował zmiany w prawie zakładające konieczność wymiany tradycyjnych liczników prądu na inteligentne modele. Dzięki temu dostawcy energii...

Czytaj więcej »

Będą wyższe mandaty i droższe OC! Punkty karne także w górę! Rząd szykuje duże zmiany dla zmotoryzowanych

16.04.2021 10:40
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: zmiany
źródło: https:
Wyższe mandaty, a także powiązanie stawek za ubezpieczenie OC z liczbą punktów karnych posiadanych przez kierowcę. To zmiany, nad którymi pracuje rząd. Nie tylko kary pójdą do góry. Jednym z projektów jest rak możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego. To rewolucja w przepisach. Czy zmusi to kierowców do ostrożniejszej jazdy?

Czytaj więcej »

Prace drogowe na Gocławiu. Zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu autobusów

16.04.2021 9:03
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W najbliższy weekend, na tzw. obwodnicy Gocławia rozpoczną się prace drogowe. W związku z wymianą nawierzchni przy ul. Meissnera, zaplanowano zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz kursowaniu niektórych linii autobusowych. Będą one obowiązywać aż do poniedziałkowego poranka.

Czytaj więcej »

Kursy walut. Ciekawsze zmiany poza euro i dolarem

16.04.2021 8:38
11 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Kurs eurodolara pozostał przy 1,1970 pomimo lepszych od oczekiwań danych z rynku pracy i sprzedaży detalicznej. Samo euro kosztuje około 4,55 zł, a dolar blisko 3,80 zł. Większe zainteresowanie w czwartek przyciągały inne rynki wschodzące i takie waluty jak: lei, lira i rubel.

Czytaj więcej »

Strefa płatnego parkowania na Ochocie i Żoliborzu. Radni zdecydowali o powiększeniu strefy

16.04.2021 7:39
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Duże zmiany czekają kierowców parkujących na Żoliborzu i Ochocie. W czwartek 15 kwietnia Rada Warszawy podjęła decyzję o powiększeniu strefy płatnego parkowania niestrzeżonego na terenie tych dwóch dzielnic. Radni zdecydowali też o wprowadzeniu nowego abonamentu obszarowego. Więcej o zmianach w artykule poniżej.

Czytaj więcej »

Będą zmiany ws. maseczek? Niedzielski zabrał głos

16.04.2021 7:08
8 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: zmiany
źródło: https:
Maseczki stały się nieodłącznym elementem naszego ubioru. Adam Niedzielski był pytany o ewentualne zmiany nakazu. Padła deklaracja.

Czytaj więcej »

Timelapse w Google Earth pozwala zaobserwować, jak Ziemia zmieniała się na przestrzeni lat

15.04.2021 19:28
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Google Earth to jedna z najciekawszych usług Google, która pozwala każdemu z nas na ekranie komputera lub smartfonu wirtualnie eksplorować najdalsze, niedostępne zakątki naszego globu. Teraz Google dodał do tej wyjątkowej mapy Ziemi jeszcze jeden element – upływający czas. Oto nowa funkcja Timelapse.Google Earth powstało w 2001 roku. Przez ten czas Google skupiał się na tworzeniu trójwymiarowej, wirtualnej repliki Ziemi, która odzwierciedla naszą planetę w najdrobniejszych szczegółach. Teraz jednak Google dodało do tej niezwyklej mapy czwarty wymiar. Zobacz:  Google zaprezentowało dziś Timelapse – największą aktualizację Google Earth od 2017 roku. Dzięki niej można przyjrzeć się naszej planecie z zupełnie nowej perspektywy – upływającego czasu. Do stworzenia Timelapse w Google Earth wykorzystano 24 miliony zdjęć satelitarnych z ostatnich 37 lat, od 1984 roku. Na Timelapse’a przesłanych zostało również ponad 800 filmów poklatkowych w 2D i 3D do użytku publicznego.  Realizacja tego przedsięwzięcia wymagała łącznie ponad 2 milionów godzin przetwarzania na tysiącach maszyn w Google Cloud, aby z 20 petabajtów elementów graficznych stworzyć jedną ogromną mozaikę wideo o wielkości 4,4 terapikseli – to odpowiednik 530 tys. filmów w rozdzielczości 4K. Jak podkreśla Google, wszystkie te obliczenia zostały wykonane w neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, w 100% zasilanych energią odnawialną centrach danych.  Opracowując Timelapse’a, Google korzystało z pomocy ekspertów z laboratorium CREATE Lab Uniwersytetu Carnegie Mellon, dzięki którym powstała technologia pozwalające na realizację tego pomysłu. Timelapse w Google Earth nie byłby także możliwy bez NASA i programu Landsat realizowanego przez United States Geological Survey, pierwszego na świecie cywilnego programu obserwacji Ziemi oraz programu Unii Europejskiej Copernicus z satelitami Sentinel. Zobacz:  Aby sprawdzić, jak zmieniał się świat, wystarczy wejść na . Można użyć paska wyszukiwania i wybrać dowolne miejsce na Ziemi, można też otworzyć Google Earth i kliknąć w koło sterowe, aby znaleźć Timelapse na platformie do opowiadania historii, Voyager. Google udostępnia tam interaktywne wycieczki z przewodnikiem po polecanych lokalizacjach, wzbogacone o nowe zdjęcia. Filmy zamieszczone na Timelapse  można pobrać w formacie MP4, by wykorzystać je w dowolny sposób lub obejrzeć na YouTube. Jak przekonują twórcy, Timelapse w Google Earth pozwala zaobserwować kilka istotnych kwestii, jak na przykład zmiany lasów, rozwój miast, wzrost temperatur czy też pozyskanie i wykorzystanie źródeł energii. Wycieczki po Google Earth w wersji 4D ułatwiają zrozumienie zmian na Ziemi i sposobu, w jaki ludzie ich doświadczali. Oczywiście wiele miejsc zmieniło się przez te dekady w sposób nieznaczny, ale Timelapse pozwala zaobserwować te najbardziej  wymowne, jak przemiany pustynnych krajobrazów Emiratów Arabskich w Dubaj czy cofanie się lodowca Columbia na Alasce. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Chrome 90 wprowadza kluczową funkcję bezpieczeństwa

15.04.2021 17:12
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Google wypuściło najnowszą wersję swojej przeglądarki, czyli Chrome 90. Wprowadza ona kilka nowości, w tym bardzo ważną funkcję pod względem bezpieczeństwa.Chrome to najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. Tym ciekawsza jest informacja o zaktualizowaniu jej stabilnego wydania do wersji oznaczonej jako Chrome 90. Ta wprowadza kilka kluczowych zmian, które dotyczą między innymi bezpieczeństwa, wydajności oraz jakości połączeń wideo. Chrome 90 domyślnie wykorzysta HTTPS Pierwsza i prawdopodobnie najważniejsza zmiana dotyczy domyślnej obsługi protokołu HTTPS, o ile ten będzie obsługiwany przez daną stronę internetową. Wiele witryn wprowadziło już obsługę szybszego i bezpieczniejszego rozwiązania, ale cały czas domyślnie wykorzystują HTTP. Chrome 90 niejako wymusi przełączenie na HTTPS. Jeśli okaże się to niemożliwe, to przeglądarka skorzysta z HTTP. Kolejne nowości dotyczą między innymi kodeku AV1. Ten został zoptymalizowany pod kątem aplikacji wykorzystujących WebRTC, czyli np. programów do wideokonferencji. W praktyce ma się to przełożyć na bardziej stabilne połączenie nawet przy wolniejszym transferze danych. Oprócz tego Chrome 90 wprowadza kilka nowości we właściwościach CSS, nową implementację Shadow DOM, a także nowy mechanizm kopiowania i wklejania plików, który wymaga jednak aktywowania w ustawieniach. Wszystkie zmiany są opisywane na poniższym wideo: Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Zmiany w kodeksie pracy 2021 - rewolucja w urlopach? Możliwe 31 dni urlopu dla pracownika

15.04.2021 13:01
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: pracy, zmiany
źródło: https:
Kodeks pracy 2021. Już wkrótce może nas czekać spora rewolucja w urlopach. Gotowych jest kilka propozycji, dotyczących zwiększenia ilości dni urlopowych do wykorzystania dla pracownika. W niektórych przypadkach będzie jednak trzeba spełnić określone warunki. Co może się zmienić? Jakie są propozycje na zmiany w urlopach? Sprawdź najnowsze informacje.

Czytaj więcej »

Twoje gniazdko nie należy do ciebie. Dostawcy prądu chcą wyłączać domowe sprzęty

15.04.2021 11:51
12 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: zmiany
źródło: https:
Podatek słoneczny i zdalne wyłączanie domowych urządzeń przez elektrownię. Planowane w Australii zmiany to odpowiedź na problemy, związane z...

Czytaj więcej »

13 proc. z nas szczególnie zagrożonych Covid-19

15.04.2021 11:12
12 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: gier, zmiany
źródło: https:
Czynniki epigenetyczne mają kluczowe znaczenie dla reakcji organizmu na zakażenie koronawirusem. To one decydują o tym, kto jest zagrożony szczególnie ciężkim przebiegiem Covid-19 - przekonują na łamach czasopisma "EBiomedicine" naukowcy z Katalonii. Badacze z University od Barcelona i Catalan Institution for Research and Advanced Studies (ICREA) odkryli, że szczególnie groźne są zmiany aktywności genów, które sterują silną reakcją zapalną układu odpornościowego. Ostrożne szacunki wskazują, że największe ryzyko dotyczy około 13 proc....

Czytaj więcej »

Toruń. Uwaga, zmiany na remontowanym moście drogowym! Oto nowe utrudnienia!

15.04.2021 10:45
0 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: nowe, zmiany
źródło: https:
Uwaga, w związku z pracami prowadzonymi na remontowanym toruńskim moście imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w środę o godz. 19 zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, zaś od czwartku zmieni się cała organizacja ruchu.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane