wtorek, 19 stycznia 2021 r.
Wiadomości z tagiem prezydent
Nie żyje Maria Koterbska, dama polskiej piosenki

18.01.2021 22:33
6 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: prezydent
źródło: https:
​Maria Koterbska, dama polskiej piosenki, bielszczanka, zmarła w poniedziałek w Bielsku-Białej. Miała 96 lat - poinformował późnym wieczorem prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Czytaj więcej »

Zmarła Maria Koterbska, dama polskiej piosenki

18.01.2021 22:29
9 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: prezydent
źródło: https:
Maria Koterbska, dama polskiej piosenki, bielszczanka, zmarła w poniedziałek w Bielsku-Białej. Miała 96 lat – poinformował późnym wieczorem prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Czytaj więcej »

Na Raciborskiej w Katowicach zostaną posadzone nowe drzewa. Miasto ma też ekspertyzę na temat kasztanowców. "Nie było podstaw do wycinki"

18.01.2021 11:17
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Na Raciborskiej w Katowicach zostaną posadzone nowe drzewa – zadeklarował prezydent Marcin Krupa. Miasto otrzymało również ekspertyzę na temat stanu wyciętych kasztanowców. - Nie było podstaw do ich wycinki – potwierdza Michał Łyczak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Czytaj więcej »

Prezydent Radomia apeluje o wrażliwość na potrzeby osób bezdomnych, starszych

17.01.2021 11:21
3 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
W związku z niskimi temperaturami prezydent Radomia Radosław Witkowski apeluje o wrażliwość na potrzeby osób bezdomnych, starszych i niepełnosprawnych. Prosi o reagowanie na wszelkie sytuacje, gdzie czyjeś zdrowie i życie może być zagrożone z powodu wychłodzenia.

Czytaj więcej »

Kulisy sejmowych prac nad ustawą. "Aptekarski układ zamknięty”

16.01.2021 15:34
9 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: prezydent
źródło: https:
Kilka tygodni temu prezydent podpisał ustawę o zawodzie farmaceuty, o którą zabiegali szefowie korporacji aptekarskiej. Nowelizacja została...

Czytaj więcej »

Aleksander Kwaśniewski o szczepieniach poza kolejką: coś w tym systemie zgrzyta

16.01.2021 8:08
7 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: prezydent
źródło: https:
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski nie zaszczepił się jeszcze przeciw COVID-19. Pytany o kontrowersje, jak wzbudziło przyjęcie szczepionki poza...

Czytaj więcej »

Aleksander Kwaśniewski: Krystyna Janda i Leszek Miller zapomnieli, w jakim kraju żyjemy

16.01.2021 6:00
10 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
- Co chwila słyszymy, że jakieś szczepionki nie zostały wykorzystane. Coś w tym systemie zgrzyta. Zaszczepienie poza kolejką budzi pewien niesmak, bo ci ludzie dali się wkręcić. Jest to jednak mniej istotne niż to, że w jakimś miejscu wyrzucono 80 szczepionek, bo ktoś ich nie odebrał z recepcji - mówi były prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z redaktorem naczelnym Interii Piotrem Witwickim. W wywiadzie były prezydent wymienia dwie pozytywne rzeczy, które wydarzyły się w 2020 roku, i odnosi się do blokady kont Donalda Trumpa w mediach...

Czytaj więcej »

Kraków. Powstaną dwa centra muzyki? Marszałek nadal chce budować na Grzegórzkach, a prezydent wybrał teren w Cichym Kąciku [WIZUALIZACJE]

16.01.2021 5:00
4 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Władze województwa małopolskiego podtrzymują chęć budowy Centrum Muzyki na Grzegórzkach i nadal chciałby zrealizować tę inwestycję wspólnie z miastem. Prezydent Krakowa odpowiada, że zamierza postawić, ale gminną salę dla orkiestr - na Cichym Kąciku.

Czytaj więcej »

Gdańscy urzędnicy podsumowali ostatnie dwa lata działalności miasta w zakresie polityki mieszkaniowej. Ile powstanie nowych mieszkań?

15.01.2021 21:56
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Bardzo mocno przestawiliśmy nasz sposób działania na pokazanie tego, że mieszkanie jest jednym z instrumentów polityki społecznej, który musi być właściwie dobrany do potrzeb konkretnej osoby – mówiła prezydent Aleksandra Dulkiewicz podczas konferencji podsumowującej ostatnie dwa lata realizacji polityki mieszkaniowej w Gdańsku. Prezydent zapowiedziała na drugą połowę swojej kadencji przeznaczenie z miejskiej kasy 31 mln zł (oraz środki z zewnątrz, z programów i dopłat), na remont lub wybudowanie 600 lokali, z których część znajduje się w obiektach historycznych.

Czytaj więcej »

Trump już wyprowadza się z Białego Domu? Jego rodzina wybrała Florydę

15.01.2021 19:13
14 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Rodzina Trumpów przeprowadza się na Florydę - donoszą amerykańskie media. Według źródeł agencji AP, prezydent Donald Trump i jego żona Melania mają opuścić Waszyngton w środę rano, tuż przed ceremonią inauguracji Joe Bidena. Świat obiegły zdjęcia pudeł wynoszonych z Białego Domu.

Czytaj więcej »

Nie żyje Zofia Pieczkowska. Była wiceprezydent Nowego Sącza miała 77 lat

15.01.2021 15:52
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Nie żyje Zofia Pieczkowska, była radna miejska i wiceprezydent Nowego Sącza zmarła w wieku 77 lat. O jej śmierci poinformował prezydent miasta Ludomir Handzel. Włodarz miasta przekazał kondolencje rodzinie zmarłej i pożegnał ją we wzruszających słowach.

Czytaj więcej »

Szpital kontra deweloper. Co dalej z lądowiskiem przy szpitalu? Jacek Majchrowski zabrał głos

15.01.2021 15:01
0 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
- Wiele lat temu zostało wydane pozwolenie na budowę tego budynku, który teraz zaczyna się budować. Potem szpital zaczął robić lądowisko. Nikt nie wziął pod uwagę, kto je budował, że tam będzie taki budynek - tak prezydent Krakowa Jacek Majchrowski odniósł się do wzbudzającej kontrowersje inwestycji, jaką przy Szpitalu Narutowicza planuje wybudować Angel Poland Group.

Czytaj więcej »

WOŚP 2021 w Bydgoszczy - co będzie się działo? Miasto przygotowuje się do 29. finału

15.01.2021 9:10
2 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Wolontariusze w maseczkach, koncert w internecie zamiast na Starym Rynku i raczej bez „Światełka do nieba” - w Bydgoszczy trwają przygotowania do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To będzie finał inny niż zwykle, bo w pandemii. Niespodzianek jednak nie zabraknie. To "Finał z głową", więc prezydent Bydgoszczy wystawia na licytację usługę fryzjerską, ale spokojnie nad całością czuwał będzie Jan Stoppel, mistrz fryzjerski.

Czytaj więcej »

Wolność słowa w mediach społecznościowych. Politycy szykują się do debaty

15.01.2021 8:23
8 wyświetleń
0 komentarzy
Tagi: prezydent
źródło: https:
Twitter odebrał Donaldowi Trumpowi dostęp do konta. Wcześniej prezydent USA wielokrotnie mijał się w swoich wpisach z prawdą na temat wyniku...

Czytaj więcej »

WolniSlowianie.pl - miał być polski Facebook, zabiło go #loli

15.01.2021 4:05
5 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
Ostatnie zamieszanie na scenie mediów społecznościowych sprawiło, że swojej szansy szukają różne alternatywne serwisy. Jednym z nich byli dumnie brzmiący WolniSłowianie.pl. Ulegli oni jednak... fanom anime i ich loli.Zajęcie Kapitolu przez zwolenników Donalda Trumpa uruchomiło prawdziwy efekt domina. Sam amerykański prezydent znikał z kolejnych platform społecznościowych, a kolejne wpływowe osoby wyrażały poparcie lub sprzeciw wobec ograniczenia mu swobody wypowiedzi. W tym drugim gronie była m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel i rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny. Jednocześnie rozpoczęła się dyskusja o (zbyt) dużej sile mediów społecznościowych i zyskiwać zaczęły alternatywy wobec Twittera - Gab i Parler. Jako alternatywa dla Facebooka chciał zaistnieć portal WolniSłowianie.pl. Już sama nazwa brzmi dumnie, czyż nie? Za nowym portalem stało stowarzyszenie Królestwo Wolnych Słowian, którego lider o pseudonimie Dziki Peppers zapowiadał start serwisu wolnego od cenzury. Szybko okazało się, że teoria to jedno, a praktyka - drugie. Najpierw swoje konto założył tam Krzysztof Gonciarz, który nie omieszkał się tym pochwalić także poza nowym portalem społecznościowym. Już następnego dnia zawiadomił, że dostał tam bana. Celebryta ironizował, że to kolejny przejaw dyktatury korporacji. Nadmienić tutaj należy, że ów słowiański serwis o zablokowaniu konta informował mejlem po angielsku. Zatem w języku germańskim. To samo co Krzysztofa Gonciarza spotkało też profil strony Niebezpiecznik.pl Gdzie są granice wolnosci cyberkorporacji? Kto ustala zasady gry, rządy czy platformy? Bo ja np dostałem bana na , chyba za bycie mną po prostu xd — Krzysztof Gonciarz (@kgonciarz) W czwartek WolniSłowianie wyłączyli możliwość nowych rejestracji. Co się stało? Okazało się, że Gonciarza i Niebezpiecznika pomściła grupa kilku fanów anime. Połączonymi siłami doprowadzili oni do tego, że cały portal zaspamowany był tagiem #Loli. Niezorientowanym tłumaczymy, że jest to określenie na narysowane urocze małe dziewczynki. W rekordowym momencie WolniSłowianie pokazywali, że na portalu jest już 27 tysięcy postów z tym tagiem. Fani mangi nie wysłali jednak 27 tysięcy postów - zauważyli, że wystarczy w jednym poście umieścić np. 100 tych samych tagów i portal uzna to za sto postów. W ten sposób zdeterminowana grupka z łatwością przejęła cały portal, a tag #Loli był wszędzie promowany. Zaraz po tym wydarzeniu WolniSłowianie wyłączyli możliwość nowych rejestracji. Tak oto przebiegła burzliwa historia polskiego Facebooka. Zobacz:  Zobacz: 

Czytaj więcej »

Gwiazdy uświetnią zaprzysiężenie Bidena!

14.01.2021 21:20
7 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
20 stycznia Joe Biden ma zostać zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wiadomo już, kto uświetni tę ceremonię. Hymn zaśpiewa Lady Gaga, a po zaprzysiężeniu wystąpi Jennifer Lopez. Z kolei półtoragodzinny program poświęcony temu wydarzeniu poprowadzi Tom Hanks. To wielki dzień zarówno dla Joe Bidena, jak i wiceprezydent elekt Kamali Harris.

Czytaj więcej »

Gwiazdy uświetnią zaprzysiężenie Bidena!

14.01.2021 21:20
8 wyświetleń
0 komentarzy
źródło: https:
20 stycznia Joe Biden ma zostać zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wiadomo już, kto uświetni tę ceremonię. Hymn zaśpiewa Lady Gaga, a po zaprzysiężeniu wystąpi Jennifer Lopez. Z kolei półtoragodzinny program poświęcony temu wydarzeniu poprowadzi Tom Hanks. To wielki dzień zarówno dla Joe Bidena, jak i wiceprezydent elekt Kamali Harris.

Czytaj więcej »


Starsze wiadomości <<
Reklamy sponsorowane